28.12.2022 yilda ro‘yxatdan o‘tgan, ro‘yxat raqami 3408
O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligining qarori, 28.12.2022 yilda ro‘yxatdan o‘tgan, ro‘yxat raqami 3408
Kuchga kirish sanasi
28.12.2022
1. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2002-yil 31-maydagi 188-son qarori (O‘zbekiston Respublikasi qonun hujjatlari to‘plami, 2002-y., 10-son, 83-modda) bilan tasdiqlangan Yadro poligonlarida va boshqa radiatsiya-yadro obyektlarida xizmatni o‘tagan, O‘zbekiston Respublikasi hududida yashayotgan O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari ro‘yxati 1-ilovaga muvofiq tahrirda bayon etilsin.
2. Ayrim idoraviy normativ-huquqiy hujjatlar 2-ilovaga muvofiq o‘z kuchini yo‘qotgan deb topilsin.

T/r

F.I.O.

Tug‘ilgan yili

Qoraqalpog‘iston Respublikasi

1.

Chimbergenov Maxset

1949-y.

2.

Shamuratov Muratbay Xaytbayevich

1971-y.

3.

Madreimov Sadulla

1955-y.

4.

Tolibayev Ali

1949-y.

5.

Erimbetov Erkinbay Kurbanbayevich

1950-y.

6.

Tilavov Saparbay Allayarovich

1958-y.

7.

Xidirov Adambay

1958-y.

8.

Abduraxmanov Maxmud Ibragimovich

1958-y.

Andijon viloyati

1.

Abdullayev Shuxratbek Solijonovich

1968-y.

2.

Abdurayimov Mergan

1953-y.

3.

Kaxarov Maxamadjon Rasulovich

1956-y.

4.

Saydaliyev Saidazim Maribjonovich

1965-y.

5.

Soliyev Abdukarim

1950-y.

6.

Turgunov Obbosxon

1955-y.

Buxoro viloyati

1.

Vaxidov Azzam Tairovich

1941-y.

2.

Gulomov Xolikjon Muxammedovich

1959-y.

3.

Sharipov Ergash Rashidovich

1959-y.

4.

Shamuradov Maruf Ergashevich

1960-y.

5.

Salixov Muxitdin Satridinovich

1959-y.

Jizzax viloyati

1.

Inatov Baxodir Pardayevich

1970-y.

2.

Mamatov Axmat Raxmatovich

1960-y.

3.

Normuradov Shukur

1942-y.

4.

Raxmatov Abdulla

1944-y.

5.

Sirliboyev Xoldor

1942-y.

6.

Suvanov Gulom

1944-y.

7.

Xaydarov G‘ani

1942-y.

8.

O‘rolov Po‘lat Kamol o‘g‘li

1947-y.

9.

Azizov Amin Xakimovich

1959-y.

Qashqadaryo viloyati

1.

Maxmudov Usan Annayevich

1972-y.

2.

Eshonqulov Bolta

1947-y.

Navoiy viloyati

1.

Azalov Yusuf Aliyevich

1970-y.

2.

Babayev Ne’matjan Raxmatovich

1957-y.

3.

Beknazarov Akaboy

1955-y.

4.

Nazarov Alim Djalilovich

1933-y.

5.

Raxmatov Baxtiyor Negmatullayevich

1967-y.

6.

Tojiyev Rashid Xalbayevich

1964-y.

7.

Krasavin Anatoliy Vasilyevich

1942-y.

Namangan viloyati

1.

Djaparxodjayev Abdulla Tadjibayevich

1952-y.

2.

Abduraximov Shuxrat Abdukarimovich

1955-y.

3.

Saxibov Alijon Mamedalevich

1953-y.

Samarqand viloyati

1.

Axmedov Dusmuxammat Arzikulovich

1947-y.

2.

Axmedov Raxmat

1947-y.

3.

Bulakov Aliqul

1953-y.

4.

Ganiyev Ne’mat Otakulovich

1949-y.

5.

Djumayev Ganisher Raimovich

1962-y.

6.

Ibragimov Nasrdin Norbekovich

1949-y.

7.

Isroilov Abshukur

1947-y.

8.

Kozakov Eshdavlat

1941-y.

9.

Kayupov Asxad Umirzakovich

1969-y.

10.

Kravchenko Anatoliy Vladimirovich

1946-y.

11.

Xudayberdiyev Iskandar Umbarovich

1953-y.

12.

Qo‘chqarov Xujaqul

1949-y.

13.

Quchqorov Usmon

1947-y.

14.

Mamadaliyev Erkin

1949-y.

15.

Mansurov Marufjon Evgenyevich

1947-y.

16.

Mardiyev Mitan

1949-y.

17.

Norbekov Saxadin

1949-y.

18.

Norzullayev Saypillo

1947-y.

19.

Obruyev Hamroqul

1945-y.

20.

Pirniyazov Nurmurot

1949-y.

21.

Sattarov Pardavoy

1953-y.

22.

Suyarov Xamza

1949-y.

23.

Tohirov Abulqosim Daminovich

1947-y.

24.

Tuxsanov Tashkent

1947-y.

25.

Ubaydullayev Eshpulat

1953-y.

26.

Usmanov Sharifboy Shodmanovich

1959-y.

27.

Usmonov Urol Axmadovich

1949-y.

28.

Xakimov Abdurashid

1947-y.

29.

Xasanov Erkin

1949-y.

30.

Ximmatov Nurillo Xafizovich

1967-y.

31.

Xusanov Usman Xandamovich

1963-y.

32.

Xushvaktov Mamaraxim

1947-y.

33.

Yalgashev Nuriddin

1949-y.

34.

Nazirberdiyev Kulmurad

1946-y.

35.

Mitanov Eshnazar

1949-y.

36.

Kurdashov Berkin Kurdashovich

1946-y.

37.

Razzoqov Ismoil Irgashovich

1954-y.

38.

Eliboyev Bobokul

1953-y.

39.

Rasulev Qahromon Irnazarovich

1954-y.

40.

Axtamov Baxrom

1954-y.

41.

Karimov Abdikaxor

1953-y.

42.

Maxmudov Rauf

1948-y.

43.

Gichuns Valeriy Mushexovich

1947-y.

44.

Shomuratov Ochil

1953-y.

45.

Abdig‘aniyev Xolmirza

1949-y.

46.

Burxanov Surman

1949-y.

47.

Davirov Saytkul

1949-y.

48.

Qabilov Iskandar Siddiqovich

1949-y.

49.

Quvondiqov Ali Jo‘rayevich

1953-y.

50.

Kabilov Chorshamboy Alimovich

1954-y.

51.

Muratov Raxmatillo

1947-y.

52.

Oripov Marup

1949-y.

53.

Toshtemirov Shodmon

1949-y.

54.

Urazov Norbay Qandaxarovich

1945-y.

55.

Xakimov Buron Karshiyevich

1949-y.

56.

Xolnazarov Ashir Eshatovich

1949-y.

57.

Shukurov Saydazim Murotovich

1948-y.

58.

Solixudjayev Botirxon

1949-y.

59.

Abbazov Asral

1953-y.

60.

Kadirov Xodikul Amonovich

1949-y.

61.

Shamurzayev Axror

1953-y.

62.

Tursinov Bazarboy Abdisalamovich

1960-y.

Surxondaryo viloyati

1.

Yusupov Kurbanmurat Mirzayevich

1964-y.

2.

Djurayev Babakul

1947-y.

3.

Xidirov Safar Almardanovich

1947-y.

4.

Suxovetchenko Yuriy Borisovich

1947-y.

5.

Xujanazarov Jura Amanovich

1947-y.

6.

Muratov Usman Xudayshukurovich

1947-y.

7.

Karshiyev Chori

1947-y.

8.

Xudaynazarov Azam Abdullayevich

1947-y.

9.

Qurbanov Abdullo

1946-y.

Sirdaryo viloyati

1.

Osmanov Ibragim Abdurashitovich

1959-y.

2.

Rasulov Turdibay Karshibayevich

1947-y.

3.

Salixov Kurbanbay Saypovich

1958-y.

4.

Turdibekov Marat

1945-y.

5.

Tashmetov Raximbek Gaipovich

1942-y.

6.

Rajabaliyev Mirzaali

1950-y.

Toshkent viloyati

1.

Aynabekov Erkinbek Meldebekovich

1971-y.

2.

An Valentin Endenovich

1946-y.

3.

Axmedov Ibroxim Raxmanovich

1971-y.

4.

Babamuratov Raxim Ishanovich

1960-y.

5.

Davranov To‘lqin

1946-y.

6.

Jo‘rayev Baxodir Isakovich

1972-y.

7.

Ibragimov Qorshiboy

1940-y.

8.

Ivansov Sergey Ivanovich

1943-y.

9.

Islamxodjayev Murodxodja Muxamadxodjayevich

1967-y.

10.

Ismagulov Saitkarim

1947-y.

11.

Mavlonov Qodirqul Oqboyevich

1962-y.

12.

Madyarov Gulomdin

1956-y.

13.

Pinayev Sergey Ivanovich

1950-y.

14.

Pirmatov Toyir Agzamovich

1945-y.

15.

Saydazimov Xamidullo Saydumarovich

1941-y.

16.

Sunnatov Rixsibay

1951-y.

17.

Tojiboyev Boxodir Mirsoatovich

1962-y.

18.

To‘laganov Muxidin Maxkamboyevich

1962-y.

19.

Umurzakov Erkin

1947-y.

20.

Xojimuxamedov Abdijabbor

1947-y.

21.

Xasilov Tulkin Alimovich

1962-y.

22.

Egamberdiyev Baxtiyor Maxamadjanovich

1970-y.

23.

Eshanov Narxodja Ganiyevich

1957-y.

24.

Yunusov Ilxam

1947-y.

25.

Yusupdjanov Abdusalam

1951-y.

26.

Rustamov Darob Ergashevich

1950-y.

27.

Abduvaliyev Abdujabbor

1948-y.

28.

Jo‘rayev Baxtiyor Obloqulovich

1950-y.

29.

Turdimuratov Ashirvay

1950-y.

30.

Jamilov Mirkomil

1950-y.

31.

Akbarov Bozar

1950-y.

32.

Jo‘rayev Jamol

1950-y.

33.

Vakiyev Xalil

1950-y.

34.

Ismoilov Saidg‘ani

1950-y.

35.

Riskiboyev Atxamboy

1950-y.

36.

Dadaxo‘jayev Sayfulla

1950-y.

37.

Sunnatov Xakimboy

1950-y.

38.

Jo‘raboyev Yo‘ldashvay

1950-y.

39.

Kabirov Xusen

1950-y.

40.

Satiboldiyev Abduvali

1950-y.

41.

Karimov Abdixoshim

1950-y.

42.

Nuraliyev Nuriddin Turdiyevich

1950-y.

43.

Jalalov Yo‘ldosh O‘rinxojayevich

1949-y.

44.

G‘opurov Akrom G‘aniyevich

1950-y.

45.

Amanov Miragzam

1949-y.

46.

Pozilov Mirsaid

1950-y.

47.

Musurmonqulov Abdunazar Niyozaliyevich

1950-y.

48.

Abdivoyitov To‘lagan

1950-y.

49.

Anarkulov Avalbay

1950-y.

50.

Irgashev Abdullaxon

1949-y.

51.

Kalanov Srojitdin

1950-y.

52.

Mirxaitov Mirjo‘ra

1950-y.

53.

Mamadaliyev Sherali Anvarovich

1950-y.

54.

Nuritdinov Asatilla Tillabayevich

1950-y.

55.

Raxmatov Orifjon Alimovich

1950-y.

56.

Saparov Rajabqul Mahkamovich

1950-y.

57.

Soliyev Ergashboy

1949-y.

58.

Soatov Shuxrat Uchqunovich

1950-y.

59.

Ubaydullayev Sultanbay

1950-y.

60.

Usmonaliyev Obidali

1950-y.

61.

Yunusov Payzivay Ortiqovich

1947-y.

62.

Fayzullayev Karamali

1950-y.

63.

Severov Aleksandr Arkadiyevich

1950-y.

64.

Masparov Yunusbek

1946-y.

Farg‘ona viloyati

1.

Omonov Nabijon Abdujalilovich

1970-y.

2.

Askarov Yunusali Mexmonkuziyevich

1971-y.

3.

Yermatov Tolib Xolmatovich

1961-y.

4.

Qadirov Juma Ibragimovich

1968-y.

5.

Karimov Muxtor Maripovich

1967-y.

6.

Kobilov Muzaffar Komilovich

1965-y.

7.

Kuldashev Faxriddin Yusupovich

1972-y.

8.

Kurbonov Abdug‘ani Abduvaliyevich

1966-y.

9.

Maxsudov Muxtor Maxmudovich

1964-y.

10.

Mamatov Azamat Akramjonovich

1964-y.

11.

Mamatov Baxtiyarxodja Xodixodjayevich

1964-y.

12.

Meliboyev Mirzaakram Komilovich

1968-y.

13.

Meliboyev Shuxratjon Malikjonovich

1964-y.

14.

Mirvaliyev Zafarjon Raxmonovich

1971 �.

15.

Nomozov Nosir Kimsanovich

1965-y.

16.

Norboyev Mirzali Asqarovich

1961-y.

17.

Nosirjonov Ruzimatjon Zokirovich

1963-y.

18.

Nurmatov A’zamjon Eshmatovich

1970-y.

19.

Nurmatov Sharifjon Obidovich

1970-y.

20.

Saliyev Azamjon Mamadjanovich

1968-y.

21.

Saliyev Sabirjon Gulamovich

1966-y.

22.

Soliyev Ulmasali Yakubovich

1958-y.

23.

Suvorov Boris Nikolayevich

1937 y.

24.

Umarov Alijon Akbarovich

1965-y.

25.

Umarov Baxtiyor Tojimatovich

1973-y.

26.

Xaydarov Maxmud Nazirovich

1959-y.

27.

Xayitov Murodjon Nosirovich

1952-y.

28.

Xamraqulov Zakirdjon Kadirovich

1962-y.

29.

Xasanov Mirzaakbar Muxamadjonovich

1972-y.

30.

Shomuratov Voxobjon Xolmatovich

1967-y.

31.

Egamberdiyev Mamirjon Abdullayevich

1960-y.

32.

Shegolev Aleksandr Nikolayevich

1956-y.

33.

Raximov Maxmudjon

1941-y.

34.

Masharipov Qosimjon

1947-y.

Xorazm viloyati

1.

Djumaniyazov Baxrom Satimbayevich

1963-y.

Toshkent shahri

1.

Abdidov Aziz Tulyaganovich

1932-y.

2.

Abushayev Axmetsafa Zakeryayevich

1950-y.

3.

Azizov Vagif Aminaga-ogli

1956-y.

4.

Vanyakin Viktor Petrovich

1940-y.

5.

Vaxidov Rashid

1939-y.

6.

Gladkov Vladimir Vladimirovich

1967-y.

7.

Gulyamov Amon Maxsudovich

1943-y.

8.

Isakova Nadejda Mixaylovna

1948-y.

9.

Kazakbayev Agzam Zaxitovich

1934-y.

10.

Margun Aleksey Ivanovich

1949-y.

11.

Nedobejkin Vladimir Alekseyevich

1946-y.

12.

Pogosova Svetlana Yuryevna

1960-y.

13.

Pulatov Mirsagdulla Mirzaalimovich

1940-y.

14.

Po‘latov Rustamjon

1949-y.

15.

Savinix Valentin Fedorovich

1947-y.

16.

Xakkulov Zokir Baxromovich

1962-y.

17.

Xasanov Ziyomidin Gulamidinovich

1951-y.

18.

Xasanov Mogsum Merdenovich

1951-y.

19.

Xasanov Firutdin Nurullayevich

1940-y.

20.

Yashuzakov Amir Batirovich

1960-y.

21.

Olxovik Viktor Ivanovich

1938-y.

22.

Tagayev Sayitkul Jurakulovich

1945-y.

23.

Korshun Vladimir Petrovich

1949-y.

24.

Abdulov Ilsuyar Shafigovich

1950-y.

25.

Botsmanov Vladimir Grigorevich

1948-y.

26.

Makarov Sergey Mixaylovich

1947-y.

27.

Yunkova Margarita Giniyatovna

1949-y.

28.

Giyazov Fattax Payazovich

1959-y.

29.

Kasimov Mirza-Nasir Muratovich

1960-y.

30.

Glazunov Vladimir Ivanovich

1959-y.

31.

Alisherov Berdiyer Saitxanovich

1960-y.