06.06.2022 yildagi PQ-268-son
11. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 11-apreldagi “Mahallalarda yoshlarni ommaviy sportga jalb qilishni yangi bosqichga olib chiqish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-201-son qarori bilan 2023-yil 1-martdan boshlab olimpiya, noolimpiya va milliy sport turlari bo‘yicha uch bosqichli umumrespublika sport musobaqalarini o‘tkazish tizimi joriy etilganligi ma’lumot uchun qabul qilinsin.

T/r

Tuman (shahar)lar

T/r

Negizida sport maktablari tashkil etilayotgan bolalar-o‘smirlar sport maktablari

Yangi tashkil etilayotgan sport maktablari

I. Qoraqalpog‘iston Respublikasi

1.

Nukus shahri

1.

Nukus shahar 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Nukus shahar 1-son sport maktabi

2.

Nukus shahar 4-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Nukus shahar 1-sonli BO‘SM filiali)

3.

Nukus shahar 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Nukus shahar 2-son sport maktabi

4.

Nukus shahar 5-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Nukus shahar 2-sonli BO‘SM filiali)

5.

Nukus shahar 3-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

2.

Amudaryo tumani

6.

Amudaryo tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Amudaryo tumani sport maktabi

7.

Amudaryo tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Amudaryo tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

3.

Beruniy tumani

8.

Beruniy tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Beruniy tumani sport maktabi

4.

Qonliko‘l tumani

9.

Qonliko‘l tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Qonliko‘l tumani sport maktabi

5.

Kegeyli tumani

10.

Kegeyli tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Kegeyli tumani sport maktabi

11.

Kegeyli tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Kegeyli tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

6.

Bo‘zatov tumani

12.

Bo‘zatov tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Bo‘zatov tumani sport maktabi

7.

Qo‘ng‘irot tumani

13.

Qo‘ng‘irot tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Qo‘ng‘irot tumani sport maktabi

14.

Qo‘ng‘irot tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Qo‘ng‘irot tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

8.

Mo‘ynoq tumani

15.

Mo‘ynoq tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Mo‘ynoq tumani sport maktabi

16.

Mo‘ynoq tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Mo‘ynoq tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

9.

Nukus tumani

17.

Nukus tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Nukus tumani sport maktabi

10.

Qorao‘zak tumani

18.

Qorao‘zak tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Qorao‘zak tumani sport maktabi

11.

Taxtako‘pir tumani

19.

Taxtako‘pir tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Taxtako‘pir tumani sport maktabi

12.

To‘rtko‘l tumani

20.

To‘rtko‘l tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

To‘rtko‘l tumani sport maktabi

13.

Xo‘jayli tumani

21.

Xo‘jayli tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Xo‘jayli tumani sport maktabi

14.

Taxiatosh Tumani

22.

Taxiatosh tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Taxiatosh tumani sport maktabi

15.

Chimboy tumani

23.

Chimboy tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Chimboy tumani sport maktabi

24.

Chimboy tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Chimboy tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

16.

Shumanay Tumani

25.

Shumanay tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Shumanay tumani sport maktabi

17.

Ellikqal’a tumani

26.

Ellikqal’a tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Ellikqal’a tumani 1-son sport maktabi

27.

Ellikqal’a tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Ellikqal’a tumani 2-son sport maktabi

II. Andijon viloyati

18.

Andijon shahri

1.

Andijon shahar 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Andijon shahar 1-son sport maktabi

2.

Andijon shahar 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Andijon shahar 2-son sport maktabi

3.

Andijon shahar 3-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Andijon shahar 2-sonli BO‘SM filiali)

19.

Andijon tumani

4.

Andijon tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Andijon tumani sport maktabi

20.

Asaka tumani

5.

Asaka tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Asaka tumani sport maktabi

6.

Asaka tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Asaka tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

21.

Baliqchi tumani

7.

Baliqchi tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Baliqchi tumani sport maktabi

22.

Buloqboshi tumani

8.

Buloqboshi tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Buloqboshi tumani sport maktabi

23.

Bo‘ston tumani

9.

Bo‘ston tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Bo‘ston tumani sport maktabi

24.

Jalaquduq tumani

10.

Jalaquduq tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Jalaquduq tumani sport maktabi

25.

Izboskan tumani

11.

Izboskan tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Izboskan tumani sport maktabi

12.

Izboskan tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Izboskan tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

26.

Qorasuv shahri

13.

Qorasuv shahar 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Qorasuv shahar sport maktabi

27.

Paxtaobod tumani

14.

Paxtaobod tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Paxtaobod tumani 1-son sport maktabi

15.

Paxtaobod tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Paxtaobod tumani 2-son sport maktabi

28.

Qo‘rg‘ontepa tumani

16.

Qo‘rg‘ontepa tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Qo‘rg‘ontepa tumani sport maktabi

17.

Qo‘rg‘ontepa tumani 3-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

29.

Marhamat tum�ni

18.

Marhamat tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Marhamat tumani sport maktabi

19.

Marhamat tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Marhamat tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

30.

Oltinko‘l tumani

20.

Oltinko‘l tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Oltinko‘l tumani sport maktabi

31.

Ulug‘nor tumani

21.

Ulug‘nor tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Ulug‘nor tumani sport maktabi

32.

Xonobod shahar

22.

Xonobod shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Xonobod shah�r sport maktabi

33.

Xo‘jaobod tumani

23.

Xo‘jaobod tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Xo‘jaobod tumani sport maktabi

34.

Shahrixon tumani

24.

Shahrixon tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Shahrixon tumani sport maktabi

III. Buxoro viloyati

35.

Buxoro shahri

1.

Buxoro shahar 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Buxoro shahar 1-son sport maktabi

2.

Buxoro shahar 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Buxoro shahar 2-son sport maktabi

36.

Kogon shahri

3.

Kogon shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Kogon shahar sport maktabi

37.

Buxoro tumani

4.

Buxoro tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Buxoro tumani sport maktabi

5.

Buxoro tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Buxoro shahar IBO‘SM filiali, otchopar)

38.

Vobkent tumani

6.

Vobkent tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Vobkent tuman? sport maktabi

7.

Vobkent tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Vobkent tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

39.

G‘ijduvon tumani

8.

G‘ijduvon tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

G‘ijduvon tumani sport maktabi

9.

G‘ijduvon tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(G‘ijduvon tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

40.

Jondor tumani

10.

Jondor tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Jondor tumani 1-son sport maktabi

11.

Jondor tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Jondor tumani 2-son sport maktabi

41.

Kogon tumani

12.

Kogon tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Kogon tumani sport maktabi

42.

Olot tumani

13.

Olot tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Olot tumani sport maktabi

43.

Peshko‘ tumani

14.

Peshku tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Peshku tumani 1-son sport maktabi

15.

Peshku tumani 2-s�nli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Peshku tumani 2-son sport maktabi

44.

Romitan tumani

16.

Romitan tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Romitan tumani sport maktabi

17.

Romitan tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Romitan tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

45.

Qorako‘l tumani

18.

Qorako‘l tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Qorako‘l tumani sport maktabi

19.

Qorako‘l tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Qorako‘l tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

46.

Qorovulbozor tumani

20.

Qorovulbozor tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Qorovulbozor tumani sport maktabi

47.

Shofirkon tumani

21.

Shofirkon tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Shofirkon tumani sport maktabi

IV. Jizzax viloyati

48.

Jizzax shahri

1.

Jizzax shahar 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Jizzax shahar sport maktabi

49.

Arnasoy tumani

2.

Arnasoy tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Arnasoy tumani sport maktabi

50.

Baxmal tumani

3.

Baxmal tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Baxmal tumani sport maktabi

4.

Baxmal tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Baxmal tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

51.

Do‘stlik tumani

5.

Do‘stlik tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Do‘stlik tumani sport maktabi

52.

Zarbdor tumani

6.

Zarbdor tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Zarbdor tumani sport maktabi

53.

Zomin tumani

7.

Zomin tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Zomin tumani sport maktabi

8.

Zomin tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Zomin tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

54.

Paxtakor tumani

9.

Paxtakor tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Paxtakor tumani sport maktabi

55.

Mirzacho‘l tumani

10.

Mirzacho‘l tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Mirzacho‘l tumani sport maktabi

56.

Forish tumani

11.

Forish tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Forish tumani 1-son sport maktabi

12.

Forish tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Forish tumani 2-son sport maktabi

57.

Sharof Rashidov tumani

13.

Sharof Rashidov tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sharof Rashidov tumani sport maktabi

14.

Sharof Rashidov tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi (Sharof Rashidov tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

58.

G‘allaorol tumani

15.

G‘allaorol tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

G‘allaorol tumani 1-son sport maktabi

16.

G‘allaorol tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

G‘allaorol tumani 2-son sport maktabi

59.

Yangiobod tumani

17.

Yangiobod tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yangiobod tumani sport maktabi

V. Qashqadaryo viloyati

60.

Qarshi shahri

1.

Qarshi shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Qarshi shahar sport maktabi

61.

Qarshi tumani

2.

Qarshi tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Qarshi tumani sport maktabi

62.

G‘uzor tumani

3.

G‘uzor tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

G‘uzor tumani sport maktabi

63.

Dehqonobod tumani

4.

Dehqonobod tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Dehqonobod tumani sport maktabi

64.

Kasbi tumani

5.

Kasbi tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Kasbi tumani sport maktabi

65.

Nishon tumani

6.

Nishon tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Nishon tumani sport maktabi

66.

Qamashi tumani

7.

Qamashi tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Qamashi tumani 1-son sport maktabi

8.

Qamashi tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Qamashi tumani 2-son sport maktabi

67.

Chiroqchi tumani

9.

Chiroqchi tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Chiroqchi tumani sport maktabi

68.

Ko‘kdala tumani

10.

Chiroqchi tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Ko‘kdala tumani sport maktabi

69.

Yakkabog‘ tumani

11.

Yakkabog‘ tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yakkabog‘ tumani 1-son sport maktabi

12.

Yakkabog‘ tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yakkabog‘ tumani 2-son sport maktabi

70.

Kitob tumani

13.

Kitob tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Kitob tumani 1-son sport maktabi

14.

Kitob tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Kitob tumani 2-son sport maktabi

71.

Mirishkor tumani

15.

Mirishkor tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Mirishkor tumani sport maktabi

16.

Mirishkor tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Mirishkor tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

72.

Shahrisabz tumani

17.

Shahrisabz tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Shahrisabz tumani sport maktabi

18.

Shahrisabz tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Shahrisabz tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

73.

Shahrisabz shahri

19.

Shahrisabz shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Shahrisabz shahar sport maktabi

74.

Koson tumani

20.

Koson tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Koson tumani 1-son sport maktabi

21.

Koson tumani 3-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Koson tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

22.

Koson tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Koson tumani 2-son sport maktabi

75.

Muborak tumani

23.

Muborak tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Muborak tumani sport maktabi

VI. Navoiy viloyati

76.

Navoiy shahri

1.

Navoiy shahar 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Navoiy shahar 1-son sport maktabi

2.

Navoiy shahar 3-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Navoiy shahar 1-sonli BO‘SM filiali)

3.

Navoiy shahar 4-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Navoiy shahar 1-sonli BO‘SM filiali)

4.

Navoiy shahar 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Navoiy shahar 2-son sport maktabi

5.

Navoiy shahar 5-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Navoiy shahar 2-sonli BO‘SM filiali)

77.

G‘ozg‘on shahri

6.

G‘ozg‘on shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

G‘ozg‘on shahar sport maktabi

78.

Zarafshon shahri

7.

Zarafshon shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Zarafshon shahar sport maktabi

79.

Karmana tumani

8.

Karmana tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Karmana tumani sport maktabi

9.

Karmana tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport �aktabi

(Karmana tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

10.

Karmana tumani 3-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Karmana tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

80.

Xatirchi tumani

11.

Xatirchi tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Xatirchi tumani sport maktabi

12.

Xatirchi tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Xatirchi tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

81.

Navbahor tumani

13.

Navbahor tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Navbahor tumani 1-son sport maktabi

14.

Navbahor tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Navbahor tumani 2-son sport maktabi

82.

Qiziltepa tumani

15.

Qiziltepa tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Qiziltepa tumani sport maktabi

16.

Qiziltepa tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Qiziltepa tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

83.

Nurota tumani

17.

Nurota tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Nurota tumani sport maktabi

18.

Nurota tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Nurota tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

19.

Nurota tumani 3-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Nurota tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

84.

Konimex tumani

20.

Konimex tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Konimex tumani sport maktabi

85.

Uchquduq tumani

21.

Uchquduq tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Uchquduq tumani sport maktabi

86.

Tomdi tumani

22.

Tomdi tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Tomdi tumani sport maktabi

VII. Namangan viloyati

87.

Namangan shahri

1.

Namangan shahar 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Namangan shahar sport maktabi

2.

Namangan shahar 4-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Namangan shahar 2-sonli BO‘SM filiali)

88.

Davlatobod tumani

3.

Namangan shahar 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Davlatobod tumani sport maktabi

4.

Namangan shahar 3-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Namangan shahar 1-sonli BO‘SM filiali)

89.

Kosonsoy tumani

5.

Kosonsoy tumani bolalar-o‘smirlar sport makt�bi

Kosonsoy tumani sport maktabi

6.

Kosonsoy tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Kosonsoy tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

90.

Mingbuloq tumani

7.

Mingbuloq tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Mingbuloq tumani sport maktabi

91.

Namangan tumani

8.

Namangan tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Namangan tumani sport maktabi

9.

Namangan tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Namangan tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

92.

Norin tumani

10.

Norin tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Norin tumani sport maktabi

93.

Pop tumani

11.

Pop tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Pop tumani 1-son sport maktabi

12.

Pop tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Pop tumani 2-son sport maktabi

94.

Uychi tumani

13.

Uychi tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Uychi tumani 1-son sport maktabi

14.

Uychi tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Uychi tumani 2-son sport maktabi

95.

Uchqo‘rg‘on tumani

15.

Uchqo‘rg‘on tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Uchqo‘rg‘on tumani sport maktabi

16.

Uchqo‘rg‘on tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Uchqo‘rg‘on tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

96.

Chortoq tumani

17.

Chortoq tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Chortoq tumani sport maktabi

97.

Chust tumani

18.

Chust tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Chust tumani sport maktabi

19.

Chust tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Chust tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

98.

To‘raqo‘rg‘on tumani

20.

To‘raqo‘rg‘on tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

To‘raqo‘rg‘on tumani sport maktabi

21.

To‘raqo‘rg‘on tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(To‘raqo‘rg‘on tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

99.

Yangiqo‘rg‘on tumani

22.

Yangiqo‘rg‘on tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yangiqo‘rg‘on tumani 1-son sport maktabi

23.

Yangiqo‘rg‘on tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yangiqo‘rg‘on tumani 2-son sport maktabi

VIII. Samarqand viloyati

100.

Samarqand shahri

1.

Samarqand shahar 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Samarqand shahar 1-son sport maktabi

2.

Samarqand shahar 3-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Samarqand shahar 1-sonli BO‘SM filiali)

3.

Samarqand shahar 4-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Samarqand shahar 1-sonli BO‘SM filiali)

4.

Samarqand shahar 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Samarqand shahar 2-son sport maktabi

5.

Samarqand shahar 5-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Samarqand shahar 2-sonli BO‘SM filiali)

101.

Kattaqo‘rg‘on shahri

6.

Kattaqo‘rg‘on shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Kattaqo‘rg‘on shahar sport maktabi

102.

Jomboy tumani

7.

Jomboy tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Jomboy tumani sport maktabi

103.

Ishtixon tumani

8.

Ishtixon tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Ishtixon tumani sport maktabi

9.

Ishtixon tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Ishtixon tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

104.

Nurobod tumani

10.

Nurobod tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Nurobod tumani sport m�ktabi

105.

Narpay tumani

11.

Narpay tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Narpay tumani sport maktabi

106.

Oqdaryo tumani

12.

Oqdaryo tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Oqdaryo tumani sport maktabi

107.

Payariq tumani

13.

Payariq tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Payariq tumani 1-son sport maktabi

14.

Payariq tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Payariq tumani 2-son sport maktabi

108.

Pastdarg‘om tumani

15.

Pastdarg‘om tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Pastdarg‘om tumani 1-son sport maktabi

16.

Pastdarg‘om tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Pastdarg‘om tumani 2-son sport maktabi

109.

Paxtachi tumani

17.

Paxtachi tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Paxtachi tumani sport maktabi

18.

Paxtachi tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Paxtachi tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

110.

Bulung‘ur tumani

19.

Bulung‘ur tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Bulung‘ur tumani sport maktabi

20.

Bulung‘ur tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Bulung‘ur tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

111.

Samarqand tuman

21.

Samarqand tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Samarqand tumani 1-son sport maktabi

22.

Samarqand tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Samarqand tumani 2-son sport maktabi

112.

Urgut tumani

23.

Urgut tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Urgut tumani 1-son sport maktabi

24.

Urgut tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Urgut tumani 2-son sport maktabi

113.

Qo‘shrabot tumani

25.

Qo‘shrabot tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Qo‘shrabot tumani sport maktabi

114.

Toyloq tumani

26.

Toyloq tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Toyloq tumani sport maktabi

115.

Kattaqo‘rg‘on tumani

27.

Kattaqo‘rg‘on tumani bolalar-o‘smirlar sport maktab�

Kattaqo‘rg‘on tumani sport maktabi

IX. Sirdaryo viloyati

116.

Boyovut tumani

1.

Boyovut tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Boyovut tumani 1-son sport maktabi

2.

Boyovut tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Boyovut tumani 2-son sport maktabi

117.

Guliston tumani

3.

Guliston tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Guliston tumani sport maktabi

4.

Guliston tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Guliston tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

5.

Guliston tumani 3-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Guliston tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

118.

Sirdaryo tumani

6.

Sirdaryo tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sirdaryo tumani sport maktabi

7.

Sirdaryo tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Sirdaryo tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

119.

Sayxunobod tumani

8.

Sayxunobod tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sayxunobod tumani sport maktabi

120.

Sardoba tumani

9.

Sardoba tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sardoba tumani sport maktabi

121.

Mirzaobod tumani

10.

Mirzaobod tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Mirzaobod tumani sport maktabi

122.

Oqoltin tumani

11.

Oqoltin tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Oqoltin tumani sport maktabi

123.

Xovos tumani

12.

Xovos tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Xovos tumani 1-son sport maktabi

13.

Xovos tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Xovos tumani 2-son sport maktabi

124.

Guliston shahri

14.

Guliston shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Guliston shahar sport maktabi

125.

Shirin shahri

15.

Shirin shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Shirin shahar sport maktabi

126.

Yangiyer shahri

16.

Yangiyer shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yangiyer shahar sport maktabi

X. Surxondaryo viloyati

127.

Angor tumani

1.

Angor tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Angor tumani sport maktabi

128.

Boysun tumani

2.

Boysun tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Boysun tumani sport maktabi

129.

Bandixon tumani

3.

Bandixon tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Bandixon tumani sport maktabi

130.

Denov tumani

4.

Denov tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Denov tumani sport maktabi

5.

Denov tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Denov tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

131.

Jarqo‘rg‘on tumani

6.

Jarqo‘rg‘on tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Jarqo‘rg‘on tumani sport maktabi

7.

Jarqo‘rg‘on tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Jarqo‘rg‘on tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

132.

Qumqo‘rg‘on tumani

8.

Qumqo‘rg‘on tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Qumqo‘rg‘on tumani sport maktabi

9.

Qumqo‘rg‘on tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Qumqo‘rg‘on tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

133.

Qiziriq tumani

10.

Qiziriq tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Qiziriq tumani sport maktabi

134.

Muzrabot tumani

11.

Muzrabot tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Muzrabot tumani sport maktabi

135.

Sariosiyo tumani

12.

Sariosiyo tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sariosiyo tumani sport maktabi

13.

Sariosiyo tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Sariosiyo tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

136.

Sharg‘un shahri

14.

Sharg‘un shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sharg‘un shahar sport maktabi

137.

Termiz tumani

15.

Termiz tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Termiz tumani sport maktabi

138.

Termiz shahri

16.

Termiz shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Termiz shahar sport maktabi

139.

Oltinsoy tumani

17.

Oltinsoy tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Oltinsoy tumani sport maktabi

140.

Uzun tumani

18.

Uzun tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Uzun tumani sport maktabi

141.

Sherobod tumani

19.

Sherobod tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sherobod tumani sport maktabi

142.

Sho‘rchi tumani

20.

Sho‘rchi tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sho‘rchi tumani 1-son sport maktabi

21.

Sho‘rchi tumani 2-sonl� bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sho‘rchi tumani 2-son sport maktabi

22.

Sho‘rchi tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Sho‘rchi tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

XI. Toshkent viloyati

143.

Angren shahri

1.

Angren shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Angren shahar 1-son sport maktabi

2.

Angren shahar 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Angren shahar 2-son sport maktabi

144.

Bekobod shahri

3.

Bekobod shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Bekobod shahar sport maktabi

145.

Nurafshon shahri

4.

Nurafshon shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Nurafshon shahar sport maktabi

146.

Olmaliq shahri

5.

Olmaliq shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Olmaliq shahar sport maktabi

147.

Chirchiq shahri

6.

Chirchiq shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Chirchiq shahar sport maktabi

148.

Ohangaron shahri

7.

Ohangaron shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Ohangaron shahar sport maktabi

149.

Yangiyo‘l shahri

8.

Yangiyo‘l shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yangiyo‘l shahar sport maktabi

150.

Bekobod tumani

9.

Bekobod tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Bekobod tumani sport maktabi

151.

Bo‘ka tumani

10.

Bo‘�a tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Bo‘ka tumani sport maktabi

152.

Bo‘stonliq tumani

11.

Bo‘stonliq tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Bo‘stonliq tumani sport maktabi

12.

Bo‘stonliq tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Bo‘stonliq tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

153.

Zangiota tumani

13.

Zangiota tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Zangiota tumani 1-son sport maktabi

14.

Zangiota tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Zangiota tumani 2-son sport maktabi

154.

Toshkent tumani

15.

Toshkent tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Toshkent tumani sport maktabi

16.

Toshkent tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Toshkent tumani BO‘SM filiali)

155.

Ohangaron tumani

17.

Ohangaron tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Ohangaron tumani sport maktabi

156.

Oqqo‘rg‘on tumani

18.

Oqqo‘rg‘on tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Oqqo‘rg‘on tumani sport maktabi

157.

Parkent tumani

19.

Parkent tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Parkent tumani sport maktabi

158.

Pskent tumani

20.

Pskent tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Pskent tumani sport maktabi

159.

Chinoz tumani

21.

Chinoz tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Chinoz tumani sport maktabi

160.

O‘rtachirchiq tumani

22.

O‘rtachirchiq tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

O‘rtachirchiq tumani sport maktabi

161.

Yuqorichirchiq tumani

23.

Yuqorichirchiq tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yuqorichirchiq tumani sport maktabi

162.

Yangiyo‘l tumani

24.

Yangiyo‘l tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yangiyo‘l tumani 1-son sport maktabi

25.

Yangiyo‘l tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yangiyo‘l tumani 2-son sport maktabi

163.

Qibray tumani

26.

Qibray tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Qibray tumani sport maktabi

164.

Quyichirchiq tumani

27.

Quyichirchiq tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Quyichirchiq tumani 1-son sport maktabi

28.

Quyichirchiq tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Quyichirchiq tumani 2-son sport maktabi

XII. Farg‘ona viloyati

165.

Farg‘ona shahri

1.

Farg‘ona shahar 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Farg‘ona shahar 1-son sport maktabi

2.

Farg‘ona shahar 3-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Farg‘ona shahar 1-sonli BO‘SM filiali)

3.

Farg‘ona shahar 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Farg‘ona shahar 2-son sport maktabi

4.

Farg‘ona shahar 4-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Farg‘ona shahar 2-sonli BO‘SM filiali)

166.

Marg‘ilon sha?r?

5.

Marg‘ilon shahar 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Marg‘ilon shahar 1-son sport maktabi

6.

Marg‘ilon shahar 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Marg‘ilon shahar 2-son sport maktabi

167.

Quvasoy shahri

7.

Quvasoy shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Quvasoy shahar 1-son sport maktabi

8.

Quvasoy shahar 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Quvasoy shahar 2-son sport maktabi

168.

Qo‘qon shahri

9.

Qo‘qon shahar 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Qo‘qon shahar 1-son sport maktabi

10.

Qo‘qon shahar 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Qo‘qon shahar 2-son sport maktabi

169.

Bag‘dod tumani

11.

Bag‘dod tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Bag‘dod tumani sport maktabi

12.

Bag‘dod tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Bag‘dod tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

170.

Beshariq tumani

13.

Beshariq tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Beshariq tumani 1-son sport maktabi

14.

Beshariq tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Beshariq tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

Beshariq tumani 2-son sport maktabi

171.

Buvayda tumani

15.

Buvayda tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Buvayda tumani sport maktabi

172.

Dang‘ara tumani

16.

Dang‘ara tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Dang‘ara tumani sport maktabi

17.

Dang‘ara tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Dang‘ara tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

173.

Yozyovon tumani

18.

Yozyovon tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yozyov�n tumani sport maktabi

19.

Yozyovon tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Yozyovon tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

174.

Oltiariq tumani

20.

Oltiariq tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Oltiariq tumani sport maktabi

21.

Oltiariq tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Oltiariq tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

175.

Qo‘shtepa tumani

22.

Qo‘shtepa tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Qo‘shtepa tumani sport maktabi

176.

Rishton tumani

23.

Rishton tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Rishton tumani sport maktabi

24.

Rishton tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Rishton tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

177.

So‘x tumani

25.

So‘x tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

So‘x tumani 1-son sport maktabi

26.

So‘x tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(So‘x tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

So‘x tumani 2-son sport maktabi

178.

Toshloq tumani

27.

Toshloq tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Toshloq tumani sport maktabi

179.

Uchko‘prik tumani

28.

Uchko‘prik tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Uchko‘prik tumani sport maktabi

180.

Farg‘ona tumani

29.

Farg‘ona tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Farg‘ona tumani 1-son sport maktabi

30.

Farg‘ona tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Farg‘ona tumani 2-son sport maktabi

181.

Furqat tumani

31.

Furqat tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Furqat tumani sport maktabi

182.

O‘zbekiston tumani

32.

O‘zbekiston tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

O‘zbekiston tumani sport maktabi

183.

Quva tumani

33.

Quva tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Quva tumani sport maktabi

XIII. Xorazm viloyati

184.

Urganch shahri

1.

Urganch shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Urganch shahar sport maktabi

185.

Bog‘ot tumani

2.

Bog‘ot tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Bog‘ot tumani sport maktabi

186.

Gurlan tumani

3.

Gurlan tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Gurlan tumani sport maktabi

187.

Urganch tumani

4.

Urganch tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Urganch tumani sport maktabi

5.

Urganch tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Urganch tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

188.

Xiva tumani

6.

Xiva tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Xiva tumani sport maktabi

189.

Hazorasp tumani

7.

Hazorasp tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Hazorasp tumani sport maktabi

8.

Hazorasp tumani 3-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Hazorasp tumani 2-sonli BO‘SM filiali)

190.

Tuproqqal’a tumani

9.

Tuproqqal’a tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Tuproqqal’a tumani sport maktabi

191.

Xonqa tumani

10.

Xonqa tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Xonqa tumani sport maktabi

11.

Xonqa tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Xonqa tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

192.

Qo‘shko‘pir tumani

12.

Qo‘shko‘pir tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Qo‘shko‘pir tumani sport maktabi

193.

Shovot tumani

13.

Shovot tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Shovot tumani 1-son sport maktabi

14.

Shovot tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Shovot tumani 2-son sport maktabi

194.

Yangiariq tumani

15.

Yangiariq tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yangiariq tumani sport maktabi

195.

Yangibozor tumani

16.

Yangibozor tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yangibozor tumani 1-son sport maktabi

17.

Yangibozor tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Yangibozor tumani 1-sonli BO‘SM filiali)

Yangibozor tumani 2-son sport maktabi

196.

Xiva shahri

18.

Xiva shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Xiva shahar sport maktabi

XIV. Toshkent shahar

197.

Bektemir tumani

1.

Bektemir tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Bektemir tumani 1-son sport maktabi

2.

Bektemir tumani 2-sonli bolal?r-?smirlar sport maktabi

Bektemir tumani 2-son sport maktabi

198.

Mirobod tumani

3.

Mirobod tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Mirobod tumani 1-son sport maktabi

4.

Mirobod tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Mirobod tumani 2-son sport maktabi

199.

Mirzo Ulug‘bek tumani

5.

Mirzo Ulug‘bek tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Mirzo Ulug‘bek tumani 1-son sport maktabi

6.

Mirzo Ulug‘bek tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Mirzo Ulug‘bek tumani 2-son sport maktabi

200.

Sergeli tumani

7.

Sergeli tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sergeli tumani sport maktabi

201.

Yangihayot tumani

8.

Sergeli tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yangihayot tumani sport maktabi

202.

Olmazor tumani

9.

Olmazor tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Olmazor tumani sport maktabi

10.

Olmazor tumani 3-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

(Olmazor tumani 2-sonli BO‘SM filiali)

203.

Uchtepa tumani

11.

Uchtepa tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Uchtepa tumani 1-son sport maktabi

12.

Uchtepa tumani 3-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

13.

Uchtepa tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Uchtepa tumani 2-son sport maktabi

204.

Chilonzor tumani

14.

Chilonzor tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Chilonzor tumani sport maktabi

205.

Shayxontohur tumani

15.

Shayxontohur tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Shayxontohur tumani sport maktabi

206.

Yunusobod tumani

16.

Yunusobod tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yunusobod tumani 1-son sport maktabi

17.

Yunusobod tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yunusobod tumani 2-son sport maktabi

207.

Yashnobod tumani

18.

Yashnobod tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yashnobod tumani 1-son sport maktabi

19.

Yashnobod tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yashnobod tumani 2-son sport maktabi

208.

Yakkasaroy tumani

20.

Yakkasaroy tumani 1-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yakkasaroy tumani 1-son sport maktabi

21.

Yakkasaroy tumani 2-sonli bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yakkasaroy tumani 2-son sport maktabi

T/r

Tuman (shahar)lar

T/r

Negizida ixtisoslashtirilgan sport maktablari tashkil etilayotgan ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktablari

Yangi tashkil etilayotgan ixtisoslashtirilgan sport maktablari

I. Qoraqalpog‘iston Respublikasi

1.

Nukus shahri

1.

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

2.

Sportning o‘yin turlari va yengil atletikaga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan sport maktabi

3.

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

4.

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

II. Andijon viloyati

2.

Andijon shahri

1.

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

2.

Sportning o‘yin turlari va yengil atletikaga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan sport maktabi

3.

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

4.

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

III. Buxoro viloyati

3.

Buxoro shahri

1.

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

2.

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan sport maktabi

3.

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

4.

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

IV. Jizzax viloyati

4.

Jizzax shahri

1.

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

2.

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan sport maktabi

3.

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

4.

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

V. Qashqadaryo viloyati

5.

Qarshi shahri

1.

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

2.

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan sport maktabi

3.

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

4.

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

VI. Navoiy viloyati

6.

Navoiy shahri

1.

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

2.

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan sport maktabi

3.

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

4.

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

VII. Namangan viloyati

7.

Namangan shahri

1.

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

2.

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan sport maktabi

3.

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

4.

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

VIII. Samarqand viloyati

8.

Samarqand shahri

1.

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

2.

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan sport maktabi

3.

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

4.

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

IX. Sirdaryo viloyati

9.

Guliston shahri

1.

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

2.

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan sport maktabi

3.

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

4.

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

X. Surxondaryo viloyati

10.

Termiz shahri

1.

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

2.

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan sport maktabi

3.

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

4.

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

XI. Toshkent viloyati

11.

Qibray tumani

1.

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

12.

Yuqorichirchiq tumani

2.

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan sport maktabi

13.

Toshkent tumani

3.

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

14.

Nurafshon shahri

4.

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

XII. Farg‘ona viloyati

15.

Farg‘ona shahri

1.

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

2.

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan sport maktabi

3.

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

4.

Viloyat gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

XIII. Xorazm viloyati

16.

Urganch shahri

1.

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

2.

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan sport maktabi

3.

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

4.

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

XIV. Toshkent shahri

17.

Chilonzor tumani

1.

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Yakkakurash sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

18.

Mirobod tumani

2.

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan sport maktabi

19.

Olmazor tumani

3.

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

20.

Mirobod tumani

4.

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi

Gimnastika sport turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabi

O‘quvchi-sportchilarning sportdagi natijalari

O‘quvchi-sportchini tayyorlashda bevosita qatnashgan xodimlarga bir nafar o‘quvchi-sportchi uchun ustama haq miqdori, bazaviy tarif stavkasiga nisbatan foizlarda

Trenerga

Direktorga

Direktorning o‘quv, sport, ommaviy sportni rivojlantirish va seleksiya ishlari bo‘yicha o‘rinbosarlariga, instruktor-metodistlarga

Tibbiyot xodimlariga

I. Olimpiya va Paralimpiya o‘yinlari, Osiyo va Paraosiyo o‘yinlari dasturlariga kiritilgan sport turlari, milliy kurash bo‘yicha

Jahon chempionati va kubogi g‘oliblari hamda sovrindorlari (I — III o‘rinlar)

50

10

8

7

Osiyo chempionati va kubogi g‘oliblari hamda sovrindorlari (I — III o‘rinlar)

40

7

6

6

O‘zbekiston chempionati va kubogi g‘oliblari hamda sovrindorlari (jamoaviy sport turlaridan tashqari) (I — III o‘rinlar)

10

6

5

4

Jamoaviy sport turlari bo‘yicha O‘zbekiston chempionati va kubogi g‘oliblari hamda sovrindorlari (I — III o‘rinlar)

20

6

5

4

Jamoaviy sport turlari bo‘yicha O‘zbekiston chempionati va kubogining Qoraqalpog‘iston Respublikasi, viloyatlar va Toshkent shahar bosqichi g‘oliblari hamda sovrindorlari (I — III o‘rinlar)

5

-

-

-

II. Olimpiya va Paralimpiya o‘yinlari, Osiyo va Paraosiyo o‘yinlari dasturlariga kiritilmagan sport turlari bo‘yicha

Jahon chempionati va kubogi g‘oliblari hamda sovrindorlari (I — III o‘rinlar)

25

5

4

3

Osiyo chempionati va kubogi g‘oliblari hamda sovrindorlari (I — III o‘rinlar)

20

4

3

2

O‘zbekiston chempionati va kubogi g‘oliblari hamda sovrindorlari (I — III o‘rinlar)

5

3

3

2

III. Sport turlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi terma jamoasi a’zosi

Asosiy tarkib a’zosi

5

3

3

2

Zaxira tarkibi a’zosi

3

2

2

1

1. 4-bandning “d” kichik bandidagi “2022-yil 1-iyunga qadar” so‘zlari “2022-yil 1-iyulga qadar” so‘zlari bilan almashtirilsin.
2. 3-ilovada 1-pozitsiyaning to‘rtinchi xatboshisi o‘z kuchini yo‘qotgan deb hisoblansin.