1-ILOVA
Konstitutsiyaviy komissiya raisi | |||
1. | Saidov Akmal Xolmatovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Spikerining birinchi o‘rinbosari |
Konstitutsiyaviy komissiya raisining o‘rinbosarlari | |||
2. | Kamalov Murat Kallibekovich | — | Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi Raisi, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Raisining o‘rinbosari |
3. | Xaitov Aktam Axmadovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Spikerining o‘rinbosari |
4. | Qodirov Alisher Keldiyevich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Spikerining o‘rinbosari |
5. | Burxanov Kutbidin Nukritdinovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasining raisi |
Konstitutsiyaviy komissiya a’zolari | |||
6. | Tojiyev Odiljon Fotihjon o‘g‘li | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Spikerining o‘rinbosari, Konstitutsiyaviy komissiya matbuot kotibi |
7. | Ibragimova Zuxra Ametovna | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Spikerining o‘rinbosari |
8. | Inoyatov Ulug‘bek Ilyasovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Spikerining o‘rinbosari |
9. | Gapporov Xayrillo Lutpillayevich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Spikerining o‘rinbosari |
10. | Shirinov Djahongir Djabborovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qo‘mitasining raisi |
11. | Nazarov Sharofiddin Xakimovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasining raisi |
12. | Salixov Erkin Tagirovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasining raisi |
13. | Abdullayev Ilhom Zoirovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Innovatsion rivojlanish, axborot siyosati va axborot texnologiyalari masalalari qo‘mitasining raisi |
14. | Kadirxanova Malika Akbarovna | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Xotin-qizlar va gender tenglik masalalari qo‘mitasining raisi |
15. | Tajiyev Baxadir Sadullayevich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Agrar va suv xo‘jaligi masalalari qo‘mitasining raisi |
16. | Umarov Nariman Madjitovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati qo‘mitasining Sud-huquq masalalari va korrupsiyaga qarshi kurashish qo‘mitasining raisi |
17. | Alixanov Boriy Batirovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Orol bo‘yicha mintaqasini rivojlantirish masalalari va ekologiya qo‘mitasining raisi |
18. | Polvanov Shuxrat Tagaymuratovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qo‘mitasi raisining o‘rinbosari |
19. | Djo‘rayev Qodir Asadovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi raisining o‘rinbosari |
20. | Kudratov Inomjon Sattarkulovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Demokratik institutlar, nodavlat tashkilotlar va fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari qo‘mitasi raisining o‘rinbosari |
21. | Cho‘lliyev Shuxrat Askarovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Sud-huquq masalalari va korrupsiyaga qarshi kurashish qo‘mitasi raisining o‘rinbosari, Yig‘ma axborot-tahlil guruhi a’zosi |
22. | Bekmurodov Bobur Mansurovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Demokratik institutlar, nodavlat tashkilotlar va fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari qo‘mitasining a’zosi |
23. | Pak Viktor Nikolayevich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasining a’zosi |
24. | Shadmanov Adxam Xursanbayevich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qo‘mitasining a’zosi |
25. | Xusanova Muxtabar Akbarovna | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qo‘mitasining a’zosi, Yig‘ma axborot-tahlil guruhi a’zosi |
26. | Kompolshik Elena Aleksandrovna | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mehnat va ijtimoiy masalalar qo‘mitasining a’zosi |
27. | Aripov Davron Raximovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qo‘mitasining a’zosi |
28. | Karimov Tulkinjon Payziyevich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasining a’zosi |
29. | Xudayberdiyev Zafar Raximovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Innovatsion rivojlanish, axborot siyosati va axborot texnologiyalari masalalari qo‘mitasining a’zosi |
30. | Raxmankulov Mir-Akbar Xodji-Akbarovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasining a’zosi |
31. | Marufova Gulnora Maxmudovna | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Xotin-qizlar va gender tenglik masalalari qo‘mitasining a’zosi |
32. | Rafikov Kudratilla Mirsagatovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Yoshlar, madaniyat va sport masalalari qo‘mitasining a’zosi |
33. | Turdiyev Sodiqjon | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Agrar, suv xo‘jaligi masalalari qo‘mitasining a’zosi |
34. | Xalmuradov Rustam Ibragimovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Fan, ta’lim va sog‘liqni saqlash masalalari qo‘mitasining a’zosi |
35. | Annaklicheva Gulistan Axmedovna | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Axborot siyosati va davlat organlarida ochiqlikni ta’minlash masalalari qo‘mitasining a’zosi |
36. | Pardayev Nusuratulla Markayevich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Orolbo‘yi mintaqasini rivojlantirish masalalari va ekologiya qo‘mitasining a’zosi |
37. | Najmiddinov Ikromxon Xoshimxonovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Agrar, suv xo‘jaligi masalalari qo‘mitasining a’zosi |
38. | Bo‘tayeva Baxtigul Abraxmatovna | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Fan, ta’lim va sog‘liqni saqlash masalalari qo‘mitasining a’zosi |
39. | Artukbayeva Xaytxan | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Fan, ta’lim va sog‘liqni saqlash masalalari qo‘mitasining a’zosi |
40. | Irkayev Abduraxim Pandjiyevich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Axborot siyosati va davlat organlarida ochiqlikni ta’minlash masalalari qo‘mitasining a’zosi |
41. | Orziyeva Dilbar Adizovna | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Xalqaro munosabatlar, tashqi iqtisodiy aloqalar, xorijiy investitsiyalar va turizm masalalari qo‘mitasining a’zosi |
42. | Mirakulov Mirafzal Mirodilovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi huzuridagi Huquq yo‘nalishidagi ilmiy-texnik Kengash raisining o‘rinbosari, Yig‘ma axborot-tahlil guruhi rahbari |
43. | Xakimov Raxim Rasuljonovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining o‘rinbosari, Yig‘ma axborot-tahlil guruhi a’zosi |
44. | Muxtorov Nodir Ilxomjonovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi boshqarma boshlig‘i, Yig‘ma axborot-tahlil guruhi a’zosi |
45. | Ismailova Gulnoza Saydiganixodjayevna | — | Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori, Yig‘ma axborot-tahlil guruhi a’zosi |
46. | Abidxo‘jayev Umid Kutpitdinovich | — | Prognozlashtirish va makroiqtisodiy tadqiqotlar institutining direktori, Yig‘ma axborot-tahlil guruhi a’zosi |
47. | Rustambayev Mirzayusup Xakimovich | — | O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universitetining boshlig‘i |
2-ILOVA