18.06.1992 yildagi 293-son
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Vazirlar Mahkamasining qarori, 18.06.1992 yildagi 293-son
Kuchga kirish sanasi
18.06.1992
6. Ko‘p yillik o‘simliklarning qiymati 2-ilovaga binoan qayta hisoblab chiqiladi, bunda ularning haqiqiy holati (qalinligi, yoshi va boshqalar)ga qarab tuzatilgan bir gektarning yangilangan qiymatidan (3 va 7-grafalarga muvofiq) kelib chiqiladi.
Korxona komissiyasi asosiy fondlar va ularning eskirganligi balans qiymati vedomostini tuzadi (3-ilova), unga analitik hisob registrlaridan zarur ma’lumotlar kiritiladi va shular asosida qayta hisoblab chiqish natijalari buxgalteriya uchyotiga yoziladi. Asosiy fondlar qiymatini hisobga olish vedomostlarda ularning klassifikatsiyasiga qarab guruhlar bo‘yicha o‘tkaziladi.

Xalq xo‘jaligi tarmoqlari

Tarmoq kodi0102

Binolar va inshootlar

Mashinalar va asbob-uskunalar
SANOAT
Elektr energiyasi1110012,220,8
Neftni qayta ishlash1122013,222,2
Gaz1123013,222,2
Ko‘mir1130012,322,2
Qora metallurgiya1210010,920,8
Rangli metallurgiya1220010,920,8
Kimyo va neft kimyosi1300013,017,1
Mashinasozlik1410012,519,4
Energetika, og‘ir sanoat va transport1410112,520,8
elektrotexnika sanoati1417012,519,9
kimyo va neft sanoati1418012,517,1
stanoksozlik va instrumentlar sanoati1420012,520,1
priborsozlik1432012,516,6
tarmoqlararo ishlab chiqarish sanoati1429013,019,4
avtomobil sanoati1434013,019,4
traktor va qishloq xo‘jaligi1440011,419,4
qurilish, yo‘l va kommunal xo‘jaligi1450011,420,0
chorvachilik va yem-xashak yetishtirish uchun1443012,519,4
yengil, oziq-ovqat sanoati va uy-ro‘zg‘or asboblari uchun1460012,518,6
mashinasozlikning boshqa turlari1478012,519,4
yog‘ochni qayta ishlash1529011,619,4
Sellyuloza-qog‘oz materiallari1530011,619,7
Qurilish materiallari1610012,920,0
Shisha va chinni-fayans1650012,920,0
Yengil sanoat1700013,318,6
Oziq-ovqat1800011,318,6
Go‘sht va sut1820011,318,6
Baliq1830011,218,6
Mikrobiologiya1910011,718,6
Tibbiyot1930011,716,6
Un tortish-yorma va omixta ozuqa1920010,418,6
Matbaachilik1940011,618,6
Boshqa sanoat ishlab chiqarishi1970012,918,6
Qishloq xo‘jaligi2000011,519,7
O‘rmon xo‘jaligi3000011,519,7
Transport:
temir yo‘l5111012,217,7
avtomobil5112112,419,4
yo‘l xo‘jaligi5112312,120,0
havo transporti5130012,717,6
gaz (neft) kuvurlari, neft mahsulotlari kuvurlari va ularning tarmoqlari 5113013,222,2
shahar elektr transporti5112212,217,7
metropoliten5111312,217,7
Aloqa520001117,4
Qurilish6000011,520,0
Savdo va umumiy ovqatlanish7000011,517,4
Moddiy-texnika ta’minoti va tayyor mahsulotni sotish8000011,517,4
Moddiy ishlab chiqarishning boshqa turlari8700011,517,4
Axborot-hisoblash xizmati ko‘rsatish8200011,517,4
Kommunal xo‘jaligi9020011,520,0
Maishiy xizmat ko‘rsatish9030012,317,4
S�g‘liqni saqlash9150012,317,4
Xalq ta’limi9200012,317,4
Madaniyat va san’at9300012,317,4
Fan9500012,317,4
Boshqa noishlab chiqarish obyektlari9900012,317,4
Satrlar kodi

Tarmoqdagi kodi

Balans qiymati (indekslashgacha), ming so‘m

QMI, mashinalar, asbob-uskuna narxlari indekslarii (baravar)

Balans qiymati (indekslashdan so‘ng), ming so‘m

1992-yil 1-aprelgacha balans bo‘yicha eskirganlik

Indekslashdan so‘ng eskirganlik summasi, ming so‘m

Ming so‘m

Foiz hisobida (gr. 4: gr. 1)X100
ABV123456
Jami asosiy vositalar010
Shu jumladan: A. Asosiy faoliyat turining asosiy ishlab chiqarish vositalari 020
I. Binolar110
II. Inshootlar120
III. Uzatish qurilmalari130
IV. Mashinalar va asbob-uskunalar — jami140
Kuch mashinalari va asbob-uskunalar150
Ishchi mashinalar va asbob-uskunalar160
O‘lchov va boshqaruv priborlari va qurilmalari hamda laboratoriya asbob-uskunalari170
Hisoblash texnikasi180
V. Transport vositalari200
VI — XII. Asboblar, ishlab chiqarish va xo‘jalik asboblari hamda asosiy vositalarning boshqa turlari

210
XIII. Ish hayvonlari220X
XIV. Mahsuldor mollar230X
B. Boshqa tarmoqlarning asosiy ishlab chiqarish vositalari
030
Sanoat 230
Qurilish240
Qishloq xo‘jaligi250
Savdo va umumiy ovqatlanish260
Tayyorlov tashkilotlari 270
V. Noishlab chiqarish asosiy vositalari040
Kommunal xo‘jaligi va maishiy xizmat ko‘rsatish300
Maorif:310
Madaniyat va san’at320
Sog‘liqni saqlash, jismoniy tarbiya va ijtimoiy ta’minot330
Fan 340
G. Chala qurilishlar700
Shu jumladan: ishlab chiqarish maqsadlaridagi 701
Noishlab chiqarish maqsadlaridagi800
Eslatma: Qurilish vaqtincha to‘xtatilgan yoki konservatsiyalangan obyektlargina qayta hisoblab chiqiladi.

“___” _______________ 1992-y.
Rahbar

Bosh buxgalter

______________________________________________________________________________________________________________________

ijrochining familiyasi va telefon nomeri
Satrlar kodi

Tarmoqdagi kodi

Balans qiymati (indekslashgacha), ming so‘m

QMI, mashinalar, asbob-uskuna narxlari indekslari (baravar)

Balans qiymati (indekslashdan so‘ng), ming so‘m

1992-yil 1-aprelgacha balans bo‘yicha eskirganlik

Indekslashdan so‘ng eskirganlik summasi, ming so‘m

Ming so‘m

Foiz hisobida (gr. 4: gr. 1)X100
ABV123456
Jami asosiy vositalar0108967151558219024,430469
Shu jumladan: A. Asosiy faoliyat turining asosiy ishlab chiqarish vositalari
020

11300

8168

138235

2013

24,6

27795
I. Binolar1101130048113,2634996201267
II. Inshootlar12011300314813,24155463020832
III. Uzatish qurilmalari1301130011020,022001110220
IV. Mashinalar va asbob-uskunalar — jami14011300417920,08358012513025020
Kuch mashinalari va asbob-uskunalar1501130086520,017300260305200
Ishchi mashinalar va asbob-uskunalar16011300330420,0660809913019820
O‘lchov va boshqaruv priborlari va qurilmalari hamda laboratoriya asbob-uskunalari170113031017,617633060
Hisoblash texnikasi180
V. Transport vositalari2001130022418,040322210396
VI — XII. Asboblar, ishlab chiqarish va xo‘jalik asboblari hamda asosiy vositalarning boshqa turlari

210


11300


26


20,0


520


3


10


60
XIII. Ish hayvonlari220X
XIV. Mahsuldor mollar230X
B. Boshqa tarmoqlarning asosiy ishlab chiqarish vositalari
030

90

1350

20

24,6

300
Sanoat 230
Qurilish240
Qishloq xo‘jaligi250
Savdo va umumiy ovqatlanish260700009013502024,6300
Tayyorlov tashkilotlari 270
V. Noishlab chiqarish asosiy vositalari040898311973157202374
Kommunal xo‘jaligi va maishiy xizmat ko‘rsatish3007020028245554415,6721
Maorif:31092000821066810104
Madaniyat va san’at3209300017324222615364
Sog‘liqni saqlash, jismoniy tarbiya va ijtimoiy ta’minot330262393079301185
Fan 340
G. Chala qurilishlar700
Eslatma: Qurilish vaqtincha to‘xtatilgan yoki konservatsiyalangan obyektlargina qayta hisoblab chiqiladi.
1992-yil “____” _________________________Rahbar

Bosh buxgalter

______________________________________________________________________________________________________________________

ijrochining familiyasi va telefon nomeri
Satrlar kodi

Tarmoqdagi kodi

Balans qiymati (indekslashgacha), ming so‘m

QMI, mashinalar, asbob-uskuna narxlari indekslari (baravar)

Balans qiymati (indekslashdan so‘ng), ming so‘m

1992-yil 1-aprelgacha balans bo‘yicha eskirganlik

Indekslash-dan so‘ng eskirganlik summasi, ming so‘m

Ming so‘m

Foiz hisobida (gr. 4: gr. 1)X100
ABV123456
Jami asosiy vositalar010236191,037256229,0700561,811057175,1
Shu jumladan:
A. Asosiy faoliyat turining asosiy ishlab chiqarish vositalari

020
2221759,035357700,2662084,210536594,7
I. Binolar110170001025055,013,313633231,5305466,429,84062703,0
II. Inshootlar12017000104933,013,31395608,931270,029,8415891,5
III. Uzatish qurilmalari_________1301700077313,018,61438021,823039,329,8428530,5
IV. Mashinalar va asbob-uskunalar 14017000987059,018,618359297,4294143,629,85471070,6
V. Transport vositalari2005112127399,019,4531540,68164,929,8158399,1
VI — XII. Asboblar, ishlab chiqarish va xo‘jalik asboblari hamda asosiy vositalarning boshqa turlari

210
1420026847,020,1539624,78000,429,8160808,2
XIII. Ish hayvonlari220
XIV. Mahsuldor mollar230
B. Boshqa tarmoqlarning asosiy ishlab chiqarish vositalari
030
28356,0531205,67571,1141831,9
I. Sanoat 23019700109,018,62027,429,126,7541,3
II. Qurilish24060000742,020,014840,0198,126,73962,3
III. Qishloq xo‘jaligi2502000015544,019,7306216,84150,226,781759,9
IV. Savdo va umumiy ovqatlanish2607000011675,017,4203145,03117,226,754239,7
V. Tayyorlov tashkilotlari 27080000286,017,44976,476,426,71328,7
V. Noishlab chiqarish asosiy vositalari040111576,01367323,230906,6378748,5
I. Kommunal xo‘jaligi va maishiy xizmat ko‘rsatish300902006327,011,572760,51752,627,720154,7
II. Maorif:3109200063214,012,3777532,217510,327,7215376,4
III. Madaniyat va san’at320930009412,012,3115767,62607,127,732067,6
IV. Sog‘liqni saqlash3309150032162,012,3395592,68908,927,7105579,2
V.Fan va hokazo34095000461,012,35670,3127,727,71570,7
1992-yil “____” ____________Rahbar

Bosh buxgalter