02.08.2018 йилдаги 613-сон
3. Ғўза парваришида жиддий хато ва камчиликларга йўл қўйганлиги, мавсум давомида хотиржамликка берилиб, агротехник тадбирларни белгиланган муддатда тўғри ташкил этмаганлиги, ўз хизмат вазифаларига совуққонлик билан қараганлиги сабабли Зарбдор (туман ҳокими Н. Қўшбоқов, туман прокурори Ғ. Санақулов, туман ички ишлар бўлими бошлиғи О. Шерқулов, туман давлат солиқ инспекцияси бошлиғи М. Саидқулов), Ғузор (туман ҳокими О. Боймиров, туман прокурори С. Нурматов, туман ички ишлар бўлими бошлиғи К. Искандаров, туман давлат солиқ инспекцияси бошлиғи З. Ибрагимов), Боғдод (туман ҳокими С. Зокиров, туман прокурори О. Собиров, туман ички ишлар бўлими бошлиғи А. Сотиболдиев, туман давлат солиқ инспекцияси бошлиғи Ғ. Юсупов), Уйчи (туман ҳокими А. Турдиев, туман прокурори Б. Абдурахимов, туман ички ишлар бўлими бошлиғи Р. Усубжонов, туман давлат солиқ инспекцияси бошлиғи Р. Атаханов) туманларининг 4 та сектор раҳбарлари эгаллаб турган лавозимидан озод этилганлиги маълумот учун қабул қилинсин.

(Тошкент, Сирдарё, Жиззах ва Самарқанд вилоятлари)

1.

З. Мирзаев

Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари, ишчи гуруҳ раҳбари

2.

Ф. Набижонов

Ўзбекистон фермер, деҳқон хўжаликлари ва томорқа ер эгалари кенгаши раисининг ўринбосари, ишчи гуруҳ раҳбари ўринбосари

3.

А. Султанов

«Ўзпахтасаноат» АЖ раиси ўринбосари

4.

А. Абдурахмонов

«Ўзпахтасаноат» АЖ бош мутахассиси

5.

А. Акромов

«Пахтасаноат илмий маркази» АЖ ходими

6.

Ш. Шералиев

«Пахтасаноат илмий маркази» АЖ ходими

7.

Э. Қурбонов

«Пахтасаноат илмий маркази» АЖ ходими

8.

М. Хиббимов

«Ўзагрокимёҳимоя» АЖ бош мутахассиси

9.

И. Хамроев

«Ўзагрокимёҳимоя» АЖ бош мутахассиси

10.

Н. Хамроев

«Ўзагрокимёҳимоя» АЖ бош мутахассиси

11.

Ф. Абдуллаев

Пахта селекцияси, уруғчилиги ва етиштириш агротехнологияси илмий-тадқиқот институти ходими

12.

М. Зиётов

Пахта селекцияси, уруғчилиги ва етиштириш агротехнологияси илмий-тадқиқот институти ходими

13.

Ч. Тошпўлатов

Тошкент давлат аграр университети илмий ходими

14.

М. Зулфиқоров

Қишлоқ хўжалиги вазирлиги бош мутахассиси

15.

У. Машарипов

Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Ўсимликлар карантини давлат инспекцияси агрономи

16.

Б. Ҳайдаров

Дон ва дуккакли экинлар илмий-тадқиқот институти Ғаллаорол илмий-тажриба станцияси мутахассиси

II ишчи гуруҳ таркиби:

(Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятлари)

1.

С. Самадов

Ўзбекистон Республикаси Бош прокурорининг ўринбосари, ишчи гуруҳ раҳбари (келишув асосида)

2.

Р. Очилов

«Ўзагрокимёҳимоя» АЖ раисининг ўринбосари, ишчи гуруҳ раҳбари ўринбосари

3.

Н. Омонов

Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги Инспекция бошлиғи ўринбосари

4.

А. Маматвалиев

«Ифода» МЧЖ ходими

5.

З. Пўлатов

Ўсимликларни ҳимоя қилиш илмий-тадқиқот институти илмий ходими

6.

А. Тошмуратов

Ўсимликларни ҳимоя қилиш илмий-тадқиқот институти илмий ходими

7.

Ш. Баратов

Навоий электрохимзавод мутахассиси

8.

Б. Умурзаков

Навоий электрохимзавод мутахассиси

9.

К. Ходжаев

Ички ишлар вазирлиги мутахассиси

10.

А. Исмоилов

Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги Инспекция мутахассиси

11.

М. Қурбонбоев

Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги Инспекция мутахассиси

III ишчи гуруҳ таркиби:

(Қорақалпоғистон Республикаси, Хоразм ва Навоий вилоятлари)

1.

Б. Юсупов

Қишлоқ хўжалиги вазири, ишчи гуруҳ раҳбари

2.

Ҳ. Махмудов

Қишлоқ хўжалиги вазирлиги бошқарма бошлиғи ўринбосари, ишчи гуруҳ раҳбари ўринбосари

3.

Б. Ўразов

Пахта селекцияси, уруғчилиги ва етиштириш агротехнологиялари илмий-тадқиқот институти илмий ходими

4.

А. Собиров

Пахта селекцияси, уруғчилиги ва етиштириш агротехнологиялари илмий-тадқиқот институти илмий ходими

5.

Н. Алияров

Пахта селекцияси, уруғчилиги ва етиштириш агротехнологиялари илмий-тадқиқот институти илмий ходими

6.

О. Юсупов

«Ўзпахтасаноат» АЖ бош мутахассиси

7.

З. Аминов

«Ўзпахтасаноат» АЖ бош мутахассиси

8.

Ж. Хамдамов

«Ўзпахтасаноат» АЖ бош мутахассиси

9.

Д. Каримов

«Пахтасаноат илмий маркази» АЖ ходими

10.

У. Каримов

«Пахтасаноат илмий маркази» АЖ ходими

11.

Ш. Абдугаббаров

«Пахтасаноат илмий маркази» АЖ ходими

12.

Ф. Исанов

«Пахтасаноат илмий маркази» АЖ ходими

13.

Қ. Ашуров

«Пахтасаноат илмий маркази» АЖ ходими

IV ишчи гуруҳ таркиби:

(Сурхондарё, Қашқадарё ва Бухоро вилоятлари)

1.

А. Вахабов

Қишлоқ хўжалиги вазирининг биринчи ўринбосари, ишчи гуруҳ раҳбари

2.

О. Исаев

«Ўзагрокимёҳимоя» акциядорлик жамияти раиси, ишчи гуруҳ раҳбари ўринбосари

3.

Ю. Холияров

«Ўзкимёсаноат» АЖ раиси ўринбосари

4.

И. Дусмонов

Ўсимликларни ҳимоя қилиш илмий-тадқиқот институти илмий ходими

5.

Х. Хамзаев

«Биосифат» маркази директори

6.

Ж. Пулатов

«Ро-Сита» МЧЖ раиси

7.

Ҳ. Маматқулов

Қишлоқ хўжалигини давлат томонидан қўллаб-қувватлаш жамғармаси бўлим бошлиғи ўринбосари

8.

Қ. Исмоилов

Қишлоқ хўжалиги вазирлиги бошқармаси бошлиғи

9.

Т. Мейлиев

Қишлоқ хўжалиги вазирлиги бошқармаси бошлиғининг ўринбосари

10.

Э. Ҳайитов

Қишлоқ хўжалиги вазирлиги бош мутахассиси

11.

М. Юнусов

Қишлоқ хўжалиги вазирлиги бош мутахассиси

12.

Э. Абдурасулов

Қишлоқ хўжалиги вазирлиги бош мутахассиси

13.

М. Зайниддинов

Қишлоқ хўжалиги вазирлиги бош мутахассиси