Для получения доступа к этой функции Вам необходимо авторизоваться!
Хотите зарегистрироваться? Либо войти под своим логином?

Авторизоваться Зарегистрироваться

“O‘zbekiston Respublikasi san’at arbobi”

Abdullayev Sa’dulla Asadullayevich

Kamoliddin Behzod nomidagi milliy rassomlik va dizayni instituti professori, rang tasvirchi

Rahimov Habibulla G‘aybullayevich

O‘zbekiston Bastakorlar uyushmasi raisining o‘rinbosari, bastakor

“O‘zbekiston Respublikasi fan arbobi”

Abdurazzoqov Abdug‘ani

Kamoliddin Behzod nomidagi Milliy rassomlik va dizayn instituti kafedra mudiri, professor

Ashurov Muhsinjon Xuramovich

“Fonon” ilmiy-ishlab chiqarish birlashmasi bosh direktori, akademik

Bushuy Anatoliy Mixaylovich

Samarqand davlat chet tillar instituti “Tarjima va tillar” kafedrasi professori

Pratov Uktam Pratovich

Fanlar akademiyasi “Botanika” ilmiy-ishlab chiqarish markazi laboratoriya mudiri

Urinboyev Asom

Fanlar akademiyasi Abu Rayhon Beruniy nomidagi Sharqshunoslik instituti yetakchi ilmiy xodimi

“O‘zbekiston Respublikasi xalq artisti”

Ikramova Dildorxan (Dilbar Ikromova)

Hamza nomidagi o‘zbek davlat akademik drama teatri aktyori

Sa’dullayev Lutfulla Ubaydullayevich

Respublika yosh tomoshabinlar teatri aktyori

Fayozov Farziddin Zayniddinovich

Muqimiy nomidagi o‘zbek davlat musiqiy teatr aktyori

Haydarov Nuriddin Ismanovich

“O‘zbeknavo” estrada birlashmasi xonandasi

“O‘zbekiston Respublikasi xalq rassomi”

Ibragimov Lekim Xakimovich

O‘zbekiston Badiiy akademiyasi akademigi, grafik rassom

Mirsoatov Anvar Mirzaraimovich

O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, manzarachi rassom

Muhammadjonov Shomahmud Shoxodiyevich

O‘zbekiston Badiiy akademiyasi akademigi, miniatyurachi rassom

Holiqov Nizomiddin

Andijon viloyati “Rassom” ijodiy kombinati rassomi

“O‘zbekiston Respublikasi xalq ustasi”

Bagbekov Xaitmat

“Usto” birlashmasi Xorazm viloyati bo‘limi yog‘och o‘ymakori

Mirzayev Saidali Tursunovich

“Usto” birlashmasi Samarqand viloyati bo‘limi koshinkor ustasi

Murodov Mansurjon Nosirovich

“Ustozoda” xalq amaliy san’ati korxonasi naqqoshi

Sultonov Abdurahmon

“Ustozoda” xalq amaliy san’ati korxonasi ta’mirchi me’mori

Usmonov Mirvohid Mahmudovich

O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, ganchkor

Qodirov Nabijon Ulmasovich

“Hunarmand” uyushmasi Farg‘ona viloyati bo‘limi kuloli

“O‘zbekiston Respublikasi xalq hofizi”

Davletov Farhod

Xorazm viloyati Xiva tumani Dashek qishloq klubi badiiy rahbari

Do‘smurodov Beknazar

“O‘zteleradio” kompaniyasi qoshidagi “Maqom” ansambli xonandasi

“O‘zbekiston Respublikasi xalq baxshisi”

Narmetov Ro‘zimboy (Qalandar baxshi)

Xorazm viloyati Shovot tumani “Avazxon” dostonchilik ansambli badiiy rahbari

Rahimov Qahhor (Qahhor baxshi)

Qashqadaryo viloyati Dehqonobod tumani

“O‘zbekiston iftixori”

Aripov Dilshod Hakimjonovich

Davlat jismoniy tarbiya va sport qo‘mitasining yunon-rum kurashi bo‘yicha sportchi-yo‘riqchisi

Mansurov Dilshod Ismoilovich

Davlat jismoniy tarbiya va sport qo‘mitasining erkin kurash bo‘yicha sportchi-yo‘riqchisi

Muxtorov Dilshod Tohirovich

Mudofaa vazirligi Markaziy harbiy sport klubining harbiy xizmatchisi

Saidov Rustam To‘xtasinovich

Markaziy harbiy sport klubining boks bo‘yicha yo‘riqchisi

To‘laganova Iroda Botirovna

Davlat jismoniy tarbiya va sport qo‘mitasining tennis bo‘yicha sportchi-yo‘riqchisi

Usmonov Botir Maxmudjonovich

Samarqand shahar respublika olimpiya o‘rinbosarlari bilim yurti o‘quvchisi, og‘ir atletika bo‘yicha 3 karra Osiyo chempioni

Qosimov Mirjalol Qo‘shoqovich

Futbol bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi sardori, “Krilya Sovetov” (Samara) futbol klubi o‘yinchisi

“O‘zbekiston Respublikasida ��izmat ko‘rsatgan artist”

Abdullayeva Yulduz Abdurasulovna

“O‘zbeknavo” estrada birlashmasi xonandasi

Akromova Gulnoz Qo‘rqmasovna

“O‘zbekraqs” milliy raqs birlashmasi raqqosasi

Ahmedov O‘ktamjon Ahatovich

“O‘zteleradio” kompaniyasi qoshidagi “Maqom” ansambli xonandasi

Jumayev Sharif Karimovich

Olim Xo‘jayev nomidagi Sirdaryo viloyati musiqali drama teatri aktyori

Jo‘raboyev Abdusamad

Respublika yosh tomoshabinlar teatri aktyori

Ibrohimov Izzatilla Rixsitillayevich

“O‘zbeknavo” estrada birlashmasi xonandasi

Ivanov Nikolay Vladimirovich

O‘zbekiston akademik rus drama teatri aktyori

Isroilova Hurriyat

“O‘zbekraqs” milliy raqs birlashmasi xonandasi

Karimov Rustam Karimovich

Hamza nomidagi o‘zbek davlat akademik drama teatri aktyori

Matchonov Matyoqub Sa’dullayevich

Abror Hidoyatov nomidagi o‘zbek davlat drama teatri aktyori

Minyayeva Dinara Raufovna

Toshkent davlat operetta teatri aktyori

Mirqurbonov Yo‘ldoshali

Mannon Uyg‘ur nomidagi Surxondaryo viloyat musiqali drama teatri aktyori

Mirxodiyev Karim Husanovich

“O‘zbekfilm” kinostudiyasi aktyori

Muborakov Abduvohid

T. Jalilov nomidagi o‘zbek davlat akademik milliy xalq cholg‘ulari orkestri yakkaxon sozandasi

Nurlayev Jumaboy Babadjanovich

Ogahiy nomidagi Xorazm viloyat musiqali drama teatri aktyori

Olimov Avaz Bahodirovich

IIV Ichki qo‘shinlar bosh boshqarmasi ashula va raqs ansambli xonandasi

Rahmatova Nilufar Ergashevna

“O‘�beknavo” estrada birlashmasi xonandasi

Rejamatova Fotima To‘g‘onboyevna

O‘zbekiston Yoshlar teatri aktyori

Safaraliyeva Ra’no Baxtiyarovna

“O‘zbekraqs” milliy raqs birlashmasi raqqosasi

Sodiqov Tohir Bahromjonovich

“O‘zbeknavo” estrada birlashmasi “Bolalar” guruhi xonandasi

Sulaymonova Gulbahor Omonovna

“O‘zteleradio” kompaniyasi Milliy estrada orkestri xonandasi

To‘xtayev Hamid Vohidovich

Muqimiy nomidagi o‘zbek davlat musiqiy teatr aktyori

Xalilova Oygul Temirovna

Qarshi shahar “Eski machit” teatr-studiyasi aktyori

Xaliqov Asatillo Ubaydullayevich

“O‘zbeknavo” estrada birlashmasi Sirdaryo viloyat bo‘limi xonandasi

Xurramov Mansur

Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston davlat akademik katta teatri opera xonandasi

Shokirov Mahamadjon Ziyatdinovich

“O‘zbekraqs” milliy raqs birlashmasi sozandasi

Yunusov Habibullo

Bobur nomidagi Andijon viloyat musiqali drama teatri aktyori

Qaytarov Erkin

“O‘zbeknavo” estrada birlashmasi Samarqand viloyat bo‘limi xonandasi

Qahhorov Erkin

“O‘zbekraqs” milliy raqs birlashmasi baletmeysteri

Qosimov Abbos Rahmatovich

“Abbos” milliy xalq cholg‘u asboblari ansambli sozandasi

G‘aniyev Anvarjon Jumaboyevich

“O‘zbeknavo” estrada birlashmasi xonandasi

G‘ulomova Saydat Murodovna

S. Ayniy nomidagi Buxoro viloyat musiqali drama teatri aktyori

Hasanova Nozima

Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston davlat akademik katta teatri balet artisti

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi”

Abdusamatov Abdulatip

Toshkent davlat agrar universiteti “Kimyo va biokimyo” kafedrasi professori

Abralov Maxmud Abralovich

Toshkent davlat texnika universiteti “Payvandlash ishlab chiqarish texnologiyasi va jihozlari” kafedrasi mudiri

Alimov Ibragim Abdug‘apparovich

Andijon davlat universiteti “O‘zbekiston tarixi” kafedrasi mudiri

Aripov Nazirjon Mukarramovich

Farg‘ona politexnika instituti “Elektr yuritma” kafedrasi mudiri

Bekchanov Nariman Karimovich

Xorazm viloyati Urganch tumani bolalar va o‘smirlar sport maktabi direktori

Grushevskiy Aleksandr Vasilyevich

Davlat jismoniy tarbiya va sport qo‘mitasining shaxmat bo‘yicha murabbiysi

Jumayev Chori Jumayevich

Surxondaryo viloyati Termiz iqtisodiyot kolleji direktori

Irisqulov Muhamadxavas

O‘zbekiston davlat Jahon tillari universiteti “Til o‘qitish markazi” direktori

Ismoilov Shoanvar Shog‘iyosovich

Toshkent Islom universiteti jismoniy tarbiya kafedrasi mudiri

Karabekov Mubarek

Nukus davlat universiteti “Ekologiya va tabiatni muhofaza qilish” kafedrasi dotsenti

Kevorkova Inna Aleksandrovna

Toshkent davlat milliy raqs va xoreografiya oliy maktabi o‘qituvchisi

Madirimova Mohira Samatovna

Samarqand davlat universiteti “Milliy istiqlol g‘oyasini o‘rganish va targ‘ibot qilish” markazi rahbari

Mirzayev Odiljon

Andijon qishloq xo‘jalik instituti “O‘simlikshunoslik” kafedrasi mudiri

Murodov Shonasir

O‘zbekiston Badiiy akademiyasi tasviriy va amaliy san’at kasb-hunar kolleji direktori

Sotlikov Abdullo Yangiboyevich

Urganch davlat universiteti “Demokratik jamiyat qurish nazariyasi va amaliyoti” kafedrasi dotsenti

Tadjibayev Kuldashbay

Farg‘ona viloyati Qo‘qon shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi direktori

Tadjibayev Shakir Zaidovich

Toshkent elektrotexnika aloqa instituti “Televideniye va radioeshittirish” kafedrasi dotsenti

Tohirov Muhamedali

Toshkent temir yo‘l transporti muhandislari instituti kafedra mudiri

To‘ychiyev Qodirjon

Namangan viloyati To‘raqo‘rg‘on agroiqtisodiyot kasb-hunar kolleji o‘qituvchisi

Ubaydullayev Abdumannon

Mannon Uyg‘ur nomidagi Toshkent davlat san’at instituti kafedra mudiri

Umirov Saydi

Jahon tillari universiteti xalqaro jurnalistika fakulteti dotsenti

Xudoyberdiyev Axmad

Buxoro viloyati bolalar-o‘smirlar sport maktabi murabbiysi

Xo‘shnazarov To‘lqin Pardayevich

Qashqadaryo viloyati Yakkabog‘ tuman bolalar-o‘smirlar sport maktabi murabbiysi

Shagivaliyeva Kavsar Kurbangaliyevna

Mehnat va aholini ijtimoiy muhofaza qilish vazirligiga qarashli respublika hunar-texnika bilim yurti ishlab chiqarish ta’limi ustasi

Qosimov Anvar

Toshkent davlat sharqshunoslik instituti “Siyosatshunoslik va huquq” kafedrasi professori

Qo‘chqorov Baxtiyor Nasurullayevich

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Milliy Kurash federatsiyasi prezidenti

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan jurnalist”

Abdurazzoqov Abdux�liq

“Huquq” gazetasi va “Qonun himoyasida” birlashgan tahririyati bosh muharriri

Muslimov Marhamat

“Sihat-salomatlik” jurnali bosh muharriri o‘rinbosari

Nomozov Ortiqali

“Qishloq hayoti” gazetasining Namangan viloyati muxbiri

Norqobilov Norqo‘chqor Rahmatovich (Qo‘chqor Norqobil)

“O‘zbekiston ovozi” gazetasining siyosat bo‘limi muharriri

Rasulov Farrux Hamidovich

“O‘zteleradio” kompaniyasi “Axborot” direksiyasi sharhlovchisi

Qarshiboyev Murtaza Mamatqulovich

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti devoni yetakchi konsultanti, jurnalist

Qurbonboyev Farhod Abdullayevich

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Matbuot kotibi xizmati fotomuxbiri

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan ixtirochi va ratsionalizator”

Adilov G‘ayrat Tishabayevich

Fanlar akademiyasi “Fizika-Quyosh” ilmiy ishlab chiqarish birlashmasi Materialshunoslik instituti laboratoriya mudiri

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan madaniyat xodimi”

Abdugapparova Umida Muratovna (Umida Abduazimova)

“Tong yulduzi” gazetasi bosh muharriri, shoira

Abdunazarov Abdurahmon

Qarshi shahar “Muloqot” teatr-studiyasi badiiy rahbari

Ahmadaliyev Tursunali

O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, rassom, Farg‘ona viloyati

Dauletmuratova Tamara Turdimuratovna

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Madaniyat ishlari vaziri

Yoqubxo‘jayev Anvar Bo‘riyevich

“O‘zbekkino” davlat-aksiyadorlik kompaniyasi mutaxassisi

Yo‘ldoshev Muslimbek

“O‘zteleradio” kompaniyasi O‘zbekiston televideniyasi diktori

Kapriyelov Sergey Sergeyevich

Hamza nomidagi o‘zbek davlat akademik drama teatri rejissori

Karimova Diloram Malikovna

“O‘zteleradio” kompaniyasi “Ma’naviyat” bosh muharririyati rejissori

Kodzayeva Lyudmila

O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, san’atshunos

Maminova Irina Zakirovna

Alisher Navoiy nomidagi respublika davlat kutubxonasi direktori o‘rinbosari

Mirzayev Rustam Olimovich

“O‘qituvchi” nashriyoti direktori

Muxamedova Mapura Nasriddinovna

“O‘zteleradio” kompaniyasi O‘zbekiston radiosi “Musiqa” bosh muharririyatining katta muharriri

Rasulov Saidabzal Azimovich

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Matbuot kotibi xizmati teleoperatori

Saidov Nazirjon Shamsutdinovich

“Andijonnoma” — “Andijanskaya pravda” gazetalari bosh muharriri

Tursunov Rahmat

O‘zbekiston Bastakorlar uyushmasi a’zosi, Abdulla Qodiriy nomidagi Toshkent davlat madaniyat instituti kafedra mudiri, professor

To‘laxo‘jayev Nozim Turobovich

“O‘zbekfilm” kinostudiyasi kino-rejissori

Uzoqova Karima Qobulovna

Toshkent davlat milliy raqs va xoreografiya oliy maktabi o‘qituvchisi

Xo‘jayev Abdumavlon Abdurahmonovich

Abdulla Qahhor nomidagi respublika satira teatri badiiy rahbari

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sog‘liqni saqlash xodimi”

Denisova Galina Aleksandrovna

Sog‘liqni saqlash vazirligi qoshidagi Tibbiyot sanitariya birlashmasi 1-markaziy poliklinikasi shifokori

Doljenko Zoya Gavrilovna

O‘zbekiston ko‘zi ojizlar jamiyati tasarrufidagi Yangiyo‘l yurak-asab kasalliklari sihatgohi shifokori

Mannanov Samuk

Respublika ixtisoslashgan jarrohlik tibbiy markazi shifokori

Toshboltayeva Dilorom Adxamovna

Farg‘ona viloyati Farg‘ona tumani “Shoximardon” qishloq vrachlik punkti mudiri

Urinboyev Ibrohim Zayliyevich

Jizzax viloyati sog‘liqni saqlash boshqarmasi boshlig‘i

Qurbonov Djahongir Djamalovich

Akusherlik va ginekologiya ilmiy tekshirish instituti direktori

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi”

Abdullayev Shuhrat Po‘latovich

Andijon viloyati 2-bolalar-o‘smirlar sport maktabining boks bo‘yicha murabbiysi

Dehqanov Hamid Hoshimovich

Farg‘ona viloyati bolalar-o‘smirlar sport maktabining boks bo‘yicha murabbiysi

Karimov Muhamadali Abdug‘aniyevich

O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi bosh kotibi, O‘zbekiston Boks federatsiyasi vitse-prezidenti

Po‘latov Fazliddin Muhiddinovich

Sambo bo‘yicha O‘zbekiston ayollar terma jamoasi bosh murabbiysi

G‘ulomov Tohir Isoqovich

Buxoro shahar sport internatining yunon-rum kurashi bo‘yicha murabbiysi

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sportchi”

Kvyatkovskaya Elena Borisovna

Xalqaro toifadagi sport ustasi, yengil atletika bo‘yicha Osiyo chempionatining kumush medali sovrindori

Latipov Latif Axmadjonovich

Xalqaro toifadagi sport ustasi, ikki karra Osiyo chempioni

Perepelova Lyubov Gennadyevna

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Markaziy harbiy sport klubi xizmatchisi

Ryaxov Anton Ivanovich

Xalqaro toifadagi sport ustasi, baydarka va kanoeda eshkak eshish bo‘yicha Osiyo chempioni

Turdiyev Jahongir Otabekovich

Davlat jismoniy tarbiya va sport qo‘mitasining yunon-rum kurashi bo‘yicha sportchi-yo‘riqchisi

Xalilov Igor Vyacheslavovich

Davlat jismoniy tarbiya va sport qo‘mitasining og‘ir atletika bo‘yicha sportchi-yo‘riqchisi

Xilko Ekaterina Viktorovna

Davlat jismoniy tarbiya va sport qo‘mitasining tramplin bo‘yicha sportchi-yo‘riqchisi

Xodjayev Shuhrat Xurshidovich

Davlat jismoniy tarbiya, va sport qo‘mitasining sambo bo‘yicha murabbiysi

Xusanov Sherzod Olimovich

Davlat jismoniy tarbiya va sport qo‘mitasining boks bo‘yicha sportchi-yo‘riqchisi

Qalandarov Azamat-Ali Do‘stmurotovich

Xalqaro toifadagi sport ustasi, qarate bo‘yicha jahon kubogi g‘olibi

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan xalq ta’limi xodimi”

Ubaydullayev Habibullo

Namangan viloyati O‘rta maxsus, kasb-hunar ta’limi boshqarmasi boshlig‘i

Usmonov Ubaydulla Abdujalilovich

Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi O‘rta maxsus, kasb-hunar ta’limi markazi rahbarining o‘rinbosari

Xalqimizning ilm-ziyo salohiyatini, ma’naviyatini yuksaltirish, fan, ta’lim, madaniyat, adabiyot, san’at, sog‘liqni saqlash sohasini rivojlantirishdagi katta xizmatlari, istiqlolni mustahkamlash, hamda yurtimizda tinchlik va barqarorlikni saqlashga qo‘shgan munosib hissasi uchun quyidagilar mukofotlansin:

“Buyuk xizmatlari uchun” ordeni bilan

Rtveladze Eduard Vasilyevich

San’atshunoslik ilmiy-tadqiqot instituti bo‘lim mudiri, akademik

Qobulova Saodat

Muxtor Ashrafiy nomidagi Toshkent davlat konservatoriyasi professori

Hoshimov O‘tkir

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Matbuot va axborot qo‘mitasi raisi, yozuvchi

“El-yurt hurmati” ordeni bilan

Inog‘omov G‘ofur

T. Jalilov nomidagi o‘zbek davlat akademik milliy xalq cholg‘ulari orkestri sozandasi

Mirazizov Qo‘chqor Jo‘rayevich

Birinchi Toshkent tibbiyot instituti otolaringologiya kafedrasi professori

Saidqosimov Po‘lat

Hamza nomidagi o‘zbek davlat akademik drama teatri aktyori

Samadov Majid

Mehnat faxriysi, O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan jurnalist, Toshkent viloyati

Toirov Mirzo Hakimovich

T. Jalilov nomidagi o‘zbek davlat akademik milliy xalq cholg‘ulari orkestri naychisi, professor

Xodjayev Shakir

Xorazm viloyati shoshilinch tibbiy yordam markazi sanaviatsiya bo‘limi mudiri

Xo‘jayeva Lola A’zamovna

Mannon Uyg‘ur nomidagi Toshkent davlat san’at instituti professori

Chagayev Ruslan Shamilyevich

Davlat jismoniytarbiya va sport qo‘mitasining boks bo‘yicha sportchi-yuriqchisi

G‘oyipov Turg‘unboy

Yozuvchi

“Mehnat shuhrati” ordeni bilan

Abdurasulov Hayitmat (Hayitmat Rasul)

“O‘zbekteatr” birlashmasi repertuar bo‘limi rahbari

Abdurahmonova Dilbar G‘ulomovna

Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston davlat akademik katta teatri dirijyori

Abduqayumov Melis Nabiyevich

Fanlar akademiyasi Yadro fizikasi institutining “Radiopreparat” korxonasi direktori

Azizov Turg‘un Tursunovich

O‘zbekiston xalq artisti

Aliyev Baxtiyor Toshkenbayevich

“Bahor” ansambli musiqa rahbari

Alimxo‘jayeva Chaman Raximovna

Respublika yengil sanoat kasb-hunar litseyi jismoniy tarbiya o‘qituvchisi

Axmedxodjaev Saidbotir Saidg‘aniyevich

“O‘zteleradio” kompaniyasi “O‘zbektelefilm” studiyasi kinorejissori

Ashirova Mohina

“O‘zbekiston milliy ensiklopediyasi” Davlat ilmiy nashriyotining Madaniyat va san’at ilmiy tahririyati mudiri

Ahmedova Karomatxon

Yusufjon Shakarjonov nomidagi Farg‘ona viloyat musiqali drama teatri aktyori

Bazarova Saodat Jamolovna

Navoiy davlat konchilik instituti “Umumiy fizika” kafedrasi mudiri

Baxromov Ikrom

O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, rangtasvirchi

Boshbekov Sharof

Dramaturg

Devonov �an’at

O‘zbekiston xalq artisti

Jabborov Ilhom

O‘zbekiston Badiiy akademiyasi akademigi, haykaltarosh

Zabixujayev Ramizullo Nosirovich

Mehnat va aholini ijtimoiy muhofaza qilish vazirligi pensiya ta’minotini tashkil etish boshqarmasi boshlig‘i

Ismoilova Munira

Toshkent viloyati markaziy kasalxonasi poliklinikasi bo‘limi mudiri

Mavlonov Sulton Nazarovich

“Buxorokinovideo” aksiyadorlik birlashmasi raisi

Madrahimov Bohodir

Andijon viloyati Shahrixon tumani markaziy shifoxonasi yuqumli kasalliklar bo‘limi shifokori

Madrahimova Nasibaxon

Respublika o‘quvchilar saroyining “Yulduz” raqs ansambli badiiy rahbari

Muqminova Roziya Galiyevna

O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Tarix instituti yetakchi ilmiy xodimi

Muhammadiyev Bahrom Bazarovich

Samarqand viloyati qo‘g‘irchoq teatri direktori

Nazarov Jaloliddin

Toshkent shahar Chilonzor tumani Davlat sanitariya-epidemiologiya nazorati markazi bosh shifokori

Nurmatov Ermamat

O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi Namangan viloyati bo‘limining mas’ul kotibi

Olimov Sultonmurod

Respublika “Ma’naviyat va ma’rifat” markazi rahbari o‘rinbosari

Otaboyev Ahmadjon

“O‘zbekiston adabiyoti va san’ati” gazetasining bo‘lim muharriri

Rahmetov Mahamet (Muhammadjon Rahmatov)

“O‘zteleradio” kompaniyasi “Axborot” direksiyasi mas’ul muharriri

Sagdullayev Tal’at

Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti “Huquq” kafedrasi mudiri

Salimov Davron

O‘zbekiston xalq artisti, kinorejissor

Tashkenbayev Asral Gazibayevich

Abdulla Qahhor nomidagi respublika satira teatri aktyori

Faxriddinov Zaynutdin Ramziyevich

O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, rassom

Xaydarov O‘tkirbek Abdujalilovich

“Dinamo” ko‘ngilli sport jamiyatining boks bo‘yicha yo‘riqchisi

Chusovitina Oksana Aleksandrovna

Davlat jismoniy tarbiya va sport qo‘mitasining sport gimnastikasi bo‘yicha sportchi-yo‘riqchisi

Shirinov Temir

Fanlar akademiyasi Arxeologiya instituti direktori

Shoyoqubov Shoxalil Karimovich

“Musavvir” ilmiy-ishlab chiqarish markazi bosh direktori

Eshonov Bozorboy Allambergenovich

“Sharq” nashriyot-matbaa aksiyadorlik kompaniyasi sex boshlig‘i

Yusupov Urinboy

“O‘zbekiston” nashriyotining ishlab chiqarish bo‘limi yetakchi mutaxassisi

Yusupova Adolat Masharipovna

Xorazm viloyati kardiologiya markazi bo‘limi mudiri

G‘ulomov Abror Axrorovich

“Jahon” axborot agentligi bosh direktori

Habibullayev Nozim Nasibullayevich

Temuriylar tarixi davlat muzeyi direktori

Mamlakatimizda jismoniy va ma’naviy jihatdan sog‘lom avlodni kamol toptirish ishiga katta hissa qo‘shgani hamda yoshlarni Vatanga muhabbat, istiqlol g‘oyalariga sadoqat ruhida tarbiyalashdagi xizmatlari uchun quyidagilar mukofotlansin:

I darajali “Sog‘lom avlod uchun” ordeni bilan

Abdullayeva Gulchehra Egamberdiyevna

Xorazm viloyati endokrinologiya dispanseri bo‘lim mudiri

Abdullayeva Indira Nigmatovna

Respublika shoshilinch tibbiy yordam markazi Buxoro viloyati filiali direktori muovini

Abdullayeva Saboxon

Farg‘ona viloyati Furqat tumani markaziy shifoxonasi tug‘ruqxona bo‘limi mudiri

Ataniyazova Oral Aminovna

Toshkent pediatriya tibbiyot instituti Nukus filiali direktori, “Perzent” nodavlat tashkiloti raisi

Ahmedov Mehmon Nosirovich

Pediatriya ilmiy-tekshirish instituti direktorining muovini

Berdiyorov Sa’dulla

Qashqadaryo viloyati onalar va bolalar shifoxonasi bosh shifokori muovini

Lim Vyacheslav Innokentyevich

Respublika shoshilinch tibbiy yordam markazining Samarqand viloyati filiali bo‘lim mudiri

Madrahimov Alohiddin

Namangan viloyati Namangan tumani markaziy shifoxonasi vrach-pediatri

Maqsudoxunova Mamlakat

Andijon viloyati Qo‘rg‘ontepa tumani shifoxonasi akusher-ginekologi

Mahmadaliyev Qobil Mamadaliyevich

Surxondaryo viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi bolalar bo‘limi mudiri

Musabekova Svetlana Kattabekovna

Sirdaryo viloyati tug‘ruq kompleksi bo‘lim mudiri

Nazarova Dilorom Bosimovna

Jizzax viloyati Zarbdor tumani markaziy shifoxonasi bolalar bo‘limi mudiri

Titlova Nadejda Aleksandrovna

Navoiy tog‘-metallurgiya kombinati 3-markaziy boshqarmasi tibbiy sanitariya bo‘limi bolalar poliklinikasi bo‘lim mudiri

Qosimova Malohat Abdullayevna

Toshkent viloyati Parkent tumani akusherlik kompleksi akusher-ginekologi

II darajali “Sog‘lom avlod uchun” ordeni bilan

Djumaboyev Hasanboy

Namangan viloyati urologiya markazi vrach-urologi

Ikromov Alam Ahmedovich

Buxoro viloyati ayollar sog‘lomlashtirish markazining shifokori

Kolesnikova Nina Vasilyevna

Samarqand viloyati Pastdarg‘om tumani markaziy shifoxonasi hamshirasi

Kolyusheva Irina Borisovna

Respublika o‘smirlar sport mahorati oliy maktabining yengil atletika bo‘yicha murabbiysi

Kuchkarov Mars Galiyevich

Respublika olimpiya o‘rinbosarlari bilim yurtining boks bo‘yicha murabbiysi

Mamagiyazova Oynisa Usmonovna

Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumani bolalar poliklinikasi mudiri

Muratova Farida Qurbanovna

Qoraqalpog‘iston Respublikasi qon quyish stansiyasi bo‘limi mudiri

Nosirova Muharram Sobirovna

Toshkent shahar Mirzo Ulug‘bek tumani Diagnostika poliklinikasi shifokori

Po‘latova Inobat Po‘latovna

Sirdaryo viloyati shifoxonasi pulmonologiya bo‘limi mudiri

Razmaxov Anatoliy Aleksandrovich

Respublika olimpiya o‘r�nbosarlari bilim yurtining boks bo‘yicha murabbiysi

Raxmonova Gulchexra Matkarimovna

Xorazm viloyati Qo‘shko‘pir tumani markaziy shifoxonasi hamshirasi

Rashidova Dildora Maksimovna

Jizzax viloyati akusherlik kompleksi tug‘ruq bo‘limi mudiri

Sapayeva Shukurjon

“Sog‘lom avlod g‘unchalari” bolalar teatr studiyasi badiiy rahbari

Solihova Manzura Orziqulovna

Maktabgacha tarbiya muassasalari rahbar xodimlari malakasini oshirish respublika kurslari boshlig‘i

Turopova Salomat

Qashqadaryo viloyati tug‘ruqxonasi akusher-ginekologi

To‘rayev Namoz Abdusamatovich

Surxondaryo viloyati sanitariya epidemiologiya nazorati markazi bosh shifokori

Fayziyeva Ubayda Yunusovna

A. Avloniy nomidagi xalq ta’limi xodimlari malakasini oshirish markaziy institutining “Maxsus ta’lim” kafedrasi mudiri

Xolmurzayeva Mavluda

Andijon viloyati tug‘ruq kompleksi bolalar bo‘limi hamshirasi

Hakimova Nasiba

Farg‘ona viloyati O‘zbekiston tumani markaziy shifoxonasi bolalar bo‘limi mudiri

Diyorimizda tinchlik-totuvlik, millatlararo hamjihatlik va do‘stlikni mustahkamlash borasidagi xizmatlari hamda ijtimoiy hayotning turli sohalarida qo‘lga kiritgan yutuqlari bilan Vatanimiz obro‘-e’tibori va shon-shuhratini yuksaltirishga qo‘shgan hissasi uchun quyidagilar mukofotlansin:

“Do‘stlik” ordeni bilan

Alexina Valentina Vasilyevna

Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi Iqtisod, investitsiya va marketing xizmati boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari

Aliyev Magomed-Ali

O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, rassom

An Vladimir Sergeyevich

O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, rassom

Babadjanov Farhod

“O‘zteleradio” kompaniyasi “Yoshlar” telekanalining katta muharriri

Bahodirova Sanobar Zunnurovna

Namangan viloyati, Chortoq shahar “Chortoq” sanatoriyasi hamshirasi

Begmatov Ernst Azimovich

Fanlar akademiyasi Alisher Navoiy nomidagi Til va adabiyot instituti bo‘lim mudiri

Bo‘tayev Shoyim

“O‘zbektelefilm” studiyasi �osh muharriri, yozuvchi

Jidkova Elena Nikolayevna

Toshkent shahar “Toshshaharyo‘lovchitrans” tibbiyot-sanitariya qismi bosh shifokori

Zokirov Mansur Isoyevich

“Buxoroturist” hissadorlik jamiyati boshqaruvi raisi

Ivanov Gennadiy Petrovich

Farg‘ona viloyat o‘lkashunoslik muzeyi ilmiy xodimi

Isabayev Tursun Ushanovich

Yangiyo‘l kitob fabrikasi direktori

Is’hoqov Engel Izimovich

O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, rassom

Qalmuratova Marjon

Berdaq nomidagi qoraqalpoq davlat musi��li drama teatri aktyori

Leyderman Ada Yulyevna

Fanlar akademiyasi Fizika-texnika instituti yetakchi ilmiy xodimi

Lipatova Vera Andreyevna

Qashqadaryo viloyati qon quyish xizmati markazining bo‘lim mudiri

Malaxoda Tamara Muxtarovna

Toshkent shahar Sirg‘ali tumani markaziy poliklinikasi laboratoriyasi mudiri

Mambetova Maxsuda Majidovna

Toshkent viloyati Yangiyo‘l tumani “Eski Qovunchi” qishloq vrachlik punkti mudiri

Manasyan Svetlana Gurgenovna

O‘zbekiston davlat san’at muzeyi ilmiy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosari

Mixaylov Vladimir

“O‘zbeknavo” estrada birlashmasi xonandasi

Mixaylov Sergey Egorovich

IIV Andijon viloyat ichki ishlar boshqarmasining sport va jismoniy tayyorgarlik bo‘yicha yo‘riqchisi

Nasirova Farida Abrarovna

Xalq ta’limi vazirligi Davlat ta’lim standartlari monitoringi boshqarmasining bosh nazoratchi metodisti

Nizayev Timur Tedjiyevich

“Pravda Vostoka” gazetasi bo‘lim mudiri

Nuriyev Albert Yanovich

O‘zbekiston akademik rus drama teatri direktori o‘rinbosari

Ortiqov Umid Umarovich

“O‘zkinoxronika” studiyasi rejissor-operatori

Pak Liliya Leonidovna

“Toshkent oqshomi” — “Vecherniy Tashkent” gazetalari bosh muharriri o‘rinbosari

Peregudov Leonid Vasilyevich

Oliy ta’lim muammolari instituti direktori muovini

Prutyan Viktor Anatolyevich

“Xorazm haqiqati” va “Xorezmskaya pravda” birlashgan tahririyati bo‘lim muharriri

Rozenberg Isaak Yuryevich

“O‘zdavsirk” bosh direktori o‘rinbosari

Salnikov Eduard Anatolyevich

“Sharq” nashr�yot-matbaa aksiyadorlik kompaniyasining chilangar-ta’mirlovchisi

Tlepova Gulchira Sabirovna

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Mehnat va aholini ijtimoiy muhofaza qilish vazirligi bo‘lim boshlig‘i

Tuxtayev Tulaganxodja

“O‘zteleradio” kompaniyasi Xorijiy mamlakatlarga eshittirishlar boshqarmasining “Vatandosh” radiostansiyasi bosh muharriri

Usachev Artur Fyodorovich

“O‘zbekfilm” kinostudiyasi ovoz-montaj sexi muhandisi

Shomahmudova Rixsiniso

Respublika Ta’lim markazi defektologiya bo‘limi boshlig‘i

Shukurova Diloram Shermatovna

Farg‘ona viloyat ilmiy universal kutubxonasi direktori

Yusupov Boymurat Jumayevich

Xalqaro Kurash assotsiatsiyasi xalqaro aloqalar va sport departamenti direktori

Yanov-Yanovskaya Natalya Solomonovna

Muxtor Ashrafiy nomidagi Toshkent davlat konservatoriyasi professori

Mamlakatimizda amalga oshirilayotgan ma’naviy-ma’rifiy va ijtimoiy islohotlardagi faol ishtiroki, milliy istiqlol g‘oyalarini yurtdoshlarimiz ongi va qalbiga singdirish, yosh avlodni Vatanga, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga sadoqat ruhida tarbiyalashga qo‘shgan hissasi uchun quyidagilar mukofotlansin:

“Shuhrat” medali bilan

Abdiyev Allanazar

“Amudaryo” jurnali bosh muharriri

Abdiyev Rustam Kozimjonovich

Futzal bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi bosh murabbiysi, “Andijon” futbol klubi boshlig‘i

Abdullayev Abdug‘ani Nabiyevich

“O‘zbekiston matbuoti” jurnali bosh muharriri o‘rinbosari

Abdullayev Muhammadjon Sotvoldiyevich

Farg‘ona viloyati Oxunboboyev tumani markaziy shifoxonasi bosh shifokori muovini

Abdullayeva Shohida

Jizzax viloyati Zomin tumani ijtimoiy ta’minot bo‘limi mutaxassisi

Abdushohidov Ubaydulla Hikmatovich

“Toshkent haqiqati” gazetasi bosh muharriri o‘rinbosari

Azimov Abdumajid Abdullayevich

“Turkiston-press” nodavlat axborot agentligi respublika axborot tahririyati bosh muharriri

Akbarov Haydarali Asqarovich

“Sport” gazetasi bosh muharriri

Akmurzina Ziynesh Utebayevna

Nukus shahar 18-kasb-hunar maktabi o‘qituvchisi

Aliyev Akbar Usmonovich

Fanlar akademiyasi Astronomiya instituti direktori o‘rinbosari

Aliyev Ali Enverovich

Fanlar akademiyasi Issiqlik fizikasi bo‘limi yetakchi ilmiy xodimi

Aliyeva Norbu

“O‘zbekturizm” milliy kompaniyasi

Mutalovna

“Otel Sayohat” hissadorlik jamiyati oshpazi

Alovutdinov Nizom

M. Qoriyoqubov nomidagi Akademik va xalq badiiy jamoalari direksiyasi yetakchi mutaxassisi

Alyaxanov Axat

Sirdaryo viloyati Guliston shahar markaziy shifoxonasi bo‘lim mudiri

Aminov Bilal

“Tasviriy oyina” ijodiy uyushmasi mutaxassisi

Aripov Abrol Alxomovich

“Xalq so‘zi” gazetasi bezatish bo‘limi mudiri, mas’ul kotib o‘rinbosari

Artiqova Nailya Aleksandrovna

“O‘zb�kraqs” birlashmasi raqs studiyasi o‘qituvchisi

Axranov Ulug‘bek

Andijon muhandislik iqtisodiyot instituti qoshidagi akademik litsey o‘qituvchisi

Botirbekov Tursunboy Qurbonovich

O‘zbekiston Milliy axborot agentligi (UzA) bo‘lim mudiri

Burxanova Fayzilatxon Baxodirovna

“O‘zteleradio” kompaniyasi respublika radioeshittirish va ovoz yozish uyi fonoteka bo‘limi boshlig‘i

Valixodjayeva Daniya Hakimovna

Toshkent rangli bosma fabrikasining muqovalash sexi tikuvchisi

Gabzalilov Yulay Yanturayevich

“Yozuvchi” nashriyoti yetakchi mutaxassisi — badiiy muharrir

Ganiyeva Gulnora Nizomovna

Sirdaryo viloyati Sirdaryo tumani ayollar va bolalar muruvvat uyi hamshirasi

Golikova Lidiya Semyonovna

Toshkent shahar 5-yuqumli kasalliklar shifoxonasi provizori

Dadayan Rafi Rubenovich

“O‘zteleradio” kompaniyasi telemarkazining yetakchi mutaxassisi

Jonibekov Qozoqboy

Qoraqalpog‘iston Respublikasi kardiologiya dispanseri poliklinikasi mudiri

Jumaahmedov Abdulla Davlatyorovich

“O‘zteleradio” kompaniyasi teleoperatori

Jumayev Shamsiddin Rafforovich

Respublika “Ma’naviyat va ma’rifat” markazi bo‘lim boshlig‘i

Zaxarova Janna Mixaylovna

“O‘zteleradio” kompaniyasi “Axborot” direksiyasi sharhlovchisi

Zolotilova Tatyana Georgiyevna

“Ma’naviyat” nashriyoti texnik muharriri

Zufarov Rixsi Muzapparovich

“O‘zbekfilm” kinostudiyasi xizmatchisi

Ibrohimov Husan

“Inson va qonun” gazetasi bosh muharriri o‘rinbosari

Isayeva Muqaddas Abduqodirovna

Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston davlat akademik katta teatri xor artisti

Isaqova Dilbar Toshpo‘latovna

Toshkent tadbirkorlik kasb-hunar kolleji o‘qituvchisi

Ismatullayev Fatxulla Rahmatovich

Toshkent kimyo texnologiya institutining o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori

Ismoilova Dilorom Abduqodirovna

“Saodat” jurnali bo‘lim muharriri

Isroilov Tolibjon Yuldashevich

“O‘zteleradio” kompaniyasi “Assalom, O‘zbekiston!” bosh muharririyatining muharriri, ko‘rsatuv boshlovchisi

Isroilova Buvrobiya

Guliston davlat universiteti qoshidagi Yangiyer akademik litseyi o‘qituvchisi

Ishankulov Rustam

Jizzax politexnika instituti “Atrof muhit va mehnatni muhofaza etish” kafedrasi professori

Yo‘ldoshev Akbar Ergashevich

Mannon Uyg‘ur nomidagi Toshkent davlat san’at instituti konsertmeyster-doirachisi

Qazakova Lyudmila Aleksandrovna

G‘afur G‘ulom nomidagi Adabiyot va san’at nashriyoti muharriri

Kalashnikov Nikolay Aleksandrovich

O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, rassom

Qamalova Moxinisa Husanovna

“O‘zteleradio” kompaniyasi “Iqtisodiyot” muharririyati katta muharriri

Karimbekov Qobilbek To‘xtabekovich

“O‘zteleradio” kompaniyasi “Siyosat” muharririyati siyosiy sharhlovchisi

Karimov Sirojiddin Sayfiyevich

Fanlar akademiyasi ilmiy kadrlar bo‘limi boshlig‘i

Karimova Taklifa Nasritdinovna

Samarqand davlat kooperativ instituti qoshidagi litsey internat o‘qituvchisi

Karimova Xatijaxon

Farg‘ona viloyati, Oxunboboyev tumani “Istiqbol yo‘li” gazetasi muharriri

Karimxo‘jayev Sobir

O‘zbekiston Bastakorlar uyushmasi a’zosi, bastakor

Kattabekov Asadulla G‘aybullayevich

“Jizzax haqiqati” gazetasi bo‘lim muharriri

Kenjayeva Gulchehra Sunnatullayevna

Akusherlik va ginekologiya ilmiy-tekshirish institutining Qarshi filiali chaqaloqlar bo‘limi mudiri

Kim Vladimir Alekseyevich

O‘zbekiston Sirim (koreys kurashi) federatsiyasi raisi

Korolev Aleksandr Vladimirovich

Davlat va jamiyat qurilishi akademiyasi “Yunusobod” futzal klubi o‘yinchisi

Kuchkarov Oktyabr

Xorazm viloyati bolalar va o‘smirlar sport maktabining boks bo‘yicha murabbiysi

Kucherenko Lyudmila Mixaylovna

“Narodnoye slovo” gazetasi bo‘lim muharriri

Latipov Abdujabbor Jalilovich

“O‘zbekiston” ashula va raqs ansambli xonandasi

Latipov Chori Toshmurodovich

“Mahalla” gazetasi bosh muharriri

Lafasov Moyli Fozilovich

Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi Urta maxsus kasb-hunar ta’lim markazining bo‘lim boshlig‘i

Madaminova Mahsuda Anvarovna

“Chinobod” sanatoriysi shifokor ordinatori

Matyakubov Raximbergan

Urganch qurilish kasb-hunar kolleji direktorining o‘quv ishlari bo‘yicha o‘rinbosari

Mahkamov Jonon Mahkamovich

“Kumushkon” turistik-hissadorlik jamiyati boshqaruvi raisi

Mahmadqulov Fayzullo Murodullayevich

“Tasviriy oyina” ijodiy uyushmasi Samarqand bo‘limi raisi

Milchakova Anna Fyodorovna

O‘zbekiston Yoshlar teatri aktyori

Mirgalautdinov Kamil Nailyevich

“Vatanparvar” gazetasi mas’ul kotibi

Mirzabekov Mullabek

“Diydor” teatr-studiyasi aktyori

Mirzakarimov Shuhrat Yigitaliyevich

“O‘zteleradio” kompaniyasi “Axborot” direksiyasi teleoperatori

Mirzamuratova Ayparsha Bekmurzayevna

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Mo‘ynoq tumani bosmaxonasi harf teruvchisi

Murodov Rustam

Namangan muhandislik iqtisodiyot institutining ilmiy ishlar bo‘yicha prorektori

Muhiddinov Karimjon

“Ovozi tojik” gazetasining Farg‘ona viloyati muxbiri

Muhitdinova Ozoda Mirkomilovna

O‘zbekiston Qizil yarim oy jamiyati milliy kengashining “Tibbiy ijtimoiy yordam ko‘rsatish” bo‘limi boshlig‘i

Namozov Musurmon Almatovich

O‘zbekiston Milliy axborot agentligi (UzA) ning Mahalliy axborot tahririyati bosh muharriri

Negmatov Majid

Qashqadaryo viloyati Shahrisabz qishloq xo‘jalik kasb-hunar kolleji o‘qituvchisi

Odilov Mirvosil Vaxitovich

“Gulxan” jurnalining mas’ul kotibi

Ochilov Normo‘min Amirovich

“Muloqot” jurnali bo‘lim mudiri

Pardayev Nizomjon

“Oltin meros” jamg‘armasi Surxondaryo viloyati bo‘limi qoshidagi At-Termiziy jamg‘armasining raisi

Pirmatov Serik

“Sog‘lom avlod uchun” jurnali bo‘lim muharriri

Pirnazarova Gulistan Jayshganovna

“Qoraqalpog‘iston” nashriyoti muharriri

Radjapov Ravshan Salimovich

Davlat va jamiyat qurilishi akademiyasi “Yunusobod” futzal klubi o‘yinchisi

Raximov Tura Teshabayevich

“O‘zteleradio” kompaniyasi “Kinomarkazi” direktori o‘rinbosari

Rashidov Amin Majidovich

Buxoro viloyati G‘ijduvon tuman kasalxonasi bosh shifokori

Rashidov Mahmud Rasulovich

Mannon Uyg‘ur nomidagi Toshkent davlat san’at instituti dotsenti

Rustamova Xursheda

Samarqand shahar markazlashgan kutubxonalar tizimining direktori

Sadiqov Alisher Utkurovich

Birinchi Toshkent bosmaxonasi muqovalash sexining uskuna sozlovchisi

Saidov Abbos

O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi

Samatova Ro‘zigul To‘ychiyevna

“Shahrisabz” mehmonxonasi navbatchi ma’muri

Sarajitdinov Paxritdin

“Namangan haqiqati” gazetasi mas’ul kotibi

Sateyeva Kulpan Nazarovna

Navoiy viloyati Uchquduq tuman va shahar ijtimoiy ta’minot bo‘limi bosh mutaxassisi

Sattorov Qurbon Javliyevich

Surxondaryo viloyati Denov shahar erkaklar muruvvat uyi feldsheri

Sidiqov Nizomiddin Jamalovich

Navoiy viloyati bolalar shifoxonasining bosh shifokori

Siddiqova Santalat

Toshkent shahar “Kamalak” oilaviy folklor dastasining rahbari

Sirojiddinov Bahodir Kamoliddinovich

Samarqand viloyati Tayloq tuman madaniyat uyi qoshidagi “Sirojiddinovlar oilaviy dastasi” badiiy rahbari

Soatova Shohida Shoislomovna

“Cho‘lpon” nashriyoti muharriri

Soibova Shoira Rabiyevna

“Musavvir” ishlab chiqarish markazi Buxoro bo‘limining zardo‘z ustasi

Suxanovich Alla Lvovna

“Klass” gazetasi bo‘lim muharriri

Suxov Rinat Ahmedovich

“O‘zteleradio” kompaniyasi televizion markazining yorituvchisi

Tishaboyeva Muborak Hikmatovna

Toshkent shahar Chilonzor tumani “Ma’naviyat va ma’rifat” bo‘limi rahbari

Tojiyeva Zamira Latipovna

“O‘zteler�dio” kompaniyasi “Mash’al” direksiyasining siyosiy sharhlovchisi

Toshmatov Ne’matjon

Qo‘qon shahar askiyachilar klubi a’zosi

Turdaliyev Davlatjon Oxinovich

“O‘zteleradio” kompaniyasi “Yoshlar” telekanalining bo‘lim boshlig‘i

Turdiyeva Kavsar

Toshkent Pediatriya meditsina institutining kafedra mudiri, O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoira

Umarova Salima Bahromovna

Navoiy viloyati “Do‘stlik bayrog‘i” gazetasi bo‘lim muharriri

Umarxodjayeva Valida Ismoilovna

O‘zbekiston Davlat matbuot qo‘mitasi xodimlar bo‘limi boshlig‘i

Umarqulov Jo‘ra

O‘zbekiston Ommaviy axborot vositalarini demokratlashtirish va qo‘llab-quvvatlash ijtimoiy-siyosiy jamg‘armasining Sirdaryo viloyati bo‘limi rahbari

Usmanov Vladimir Omarovich

V.A. Bugayev nomli O‘rta Osiyo gidrometeorologiya ilmiy-tadqiqot instituti bo‘lim mudiri

Xidirov Xudoyor

Navoiy viloyati Nurota tuman madaniyat uyi direktori

Xodjayeva Dilbar Fayziyevna

“Ma’rifat” gazetasi muxbiri

Xolbekova Gulnora Mirzahamidovna

“Turkiston” gazetasi bo‘lim mudiri

Xolbekova Ziyodaxon

Farg‘ona viloyati 1-sil kasalliklar shifoxonasi bo‘lim mudiri

Xudoyberdiyev Shoydul

Mannon Uyg‘ur nomidagi Surxondaryo viloyat musiqali drama teatri sahna ustasi

Shoabdurahimov Nodir

O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, rassom

Eshonchayev Oqilxon

Toshkent viloyati Ohangaron shahar madaniyat ishlari bo‘limi mudiri

Yuldashev Omonboy

Samarqand viloyati teleradiokompaniyasi raisi o‘rinbosari

Yunusov Fayzulla Hamidullayevich

“O‘zteleradio” kompaniyasi “Yoshlar” telekanali “Davr” direksiyasi bosh muharriri

Qayumov Qodirjon Toshtemirovich

“Sharq” nashriyot-matbaa aksiyadorlik kompaniyasi gazeta sexining EHM operatori

Qilicheva Marhamat

“O‘zkinoxronika” kinostudiyasi film montajchisi

Qodirov Vladimir Sattorovich

Surxondaryo viloyati “Zarya Surxana” gazetasi muharriri

Qodirov Rustam

Andijon viloyati shifoxonasi fizioterapiya bo‘limi mudiri

Qodirova Ma’mura Samikovna

Toshkent shahar 1-bolalar muruvvat uyi enagasi

Qodirova Sevara

Namanga� muhandislik pedagogika instituti talabasi, Jahon yoshlari o‘yinlari g‘olibi

Qoraboyev Erkin

Namangan viloyati o‘lkashunoslik muzeyi bo‘lim mudiri

Qoriyeva Ra’no Nig‘matovna

Toshkent shahar 2-bolalar muruvvat uyi tarbiyachisi

Qurbonqulov Suyarjon Masharifovich

Respublika “Ma’naviyat va ma’rifat” markazining Toshkent viloyati bo‘limi rahbari

G‘afurov Bahodir Tolipovich

“O‘zkinoxronika” kinostudiyasi ovoz operatori

Hamidov Muhamadxon

Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalashtirish muhandislari instituti dekani


Hujjatda xato topganingizda, uni belgilab Ctrl+Enter ni bosing.

© O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi qoshidagi “Adolat” milliy huquqiy axborot markazi davlat muassasasi