Aripov A.N. | — | Premyer-ministr Respubliki Uzbekistan, predsedatel Respublikanskoy komissii | |
2. | Ramatov A.J. | — | Perviy zamestitel Premyer-ministra Respubliki Uzbekistan — predsedatel pravleniya AO “Uzbekiston temir yullari”, predsedatel Federatsii boksa Uzbekistana, zamestitel predsedatelya Respublikanskoy komissii |
3. | Abduxakimov A.A. | — | zamestitel Premyer-ministra Respubliki Uzbekistan, zamestitel predsedatelya Respublikanskoy komissii |
4. | Kasimov R.S. | — | Gosudarstvenniy sovetnik Prezidenta Respubliki Uzbekistan, zamestitel predsedatelya Respublikanskoy komissii |
5. | Usmanov M.Z. | — | pochetniy prezident Natsionalnogo olimpiyskogo komiteta Respubliki Uzbekistan, zamestitel predsedatelya Respublikanskoy komissii |
6. | Isroilov Sh.X. | — | ministr fizicheskoy kulturi i sporta, zamestitel predsedatelya Respublikanskoy komissii |
7. | Mirzayev Z.T. | — | zamestitel Premyer-ministra Respubliki Uzbekistan, predsedatel Federatsii konevodstva i konnogo sporta Uzbekistana |
8. | Narbayeva T.K. | — | zamestitel Premyer-ministra Respubliki Uzbekistan — predsedatel Komiteta jenщin Uzbekistana, predsedatel Federatsii velosporta Uzbekistana |
9. | Otajonov N.S. | — | zamestitel Premyer-ministra Respubliki Uzbekistan |
10. | Axmadjanov U.M. | — | prezident Natsionalnogo olimpiyskogo komiteta Uzbekistana |
11. | Azizov A.A. | — | ministr oboroni |
12. | Xodjayev J.A. | — | ministr vneshney torgovli |
13. | Davletov R.K. | — | ministr yustitsii |
14. | Bobojonov P.R. | — | ministr vnutrennix del |
15. | Xodjayev B.A. | — | ministr ekonomiki |
16. | Kudbiyev Sh.D. | — | ministr zanyatosti i trudovix otnosheniy |
17. | Madjidov I.U. | — | ministr visshego i srednego spetsialnogo obrazovaniya |
18. | Inoyatov U.I. | — | ministr narodnogo obrazovaniya |
19. | Axmedxadjayev A.I. | — | ministr po razvitiyu informatsionnix texnologiy i kommunikatsiy |
20. | Tuxtayev A.X. | — | ministr stroitelstva |
21. | Azimov M.B. | — | predsedatel Gosudarstvennogo tamojennogo komiteta |
22. | Musayev B.A. | — | i.o. predsedatelya Gosudarstvennogo nalogovogo komiteta |
23. | Bakiyev Z.A. | — | glavniy konsultant apparata Prezidenta Respubliki Uzbekistan |
24. | Kasimov O.O. | — | perviy zamestitel ministra fizicheskoy kulturi i sporta |
25. | Xaydarov A.Y. | — | perviy zamestitel ministra finansov |
26. | Yusupaliyev B.K. | — | perviy zamestitel ministra zdravooxraneniya |
27. | Asadov B.Z. | — | perviy zamestitel ministra inostrannix del |
28. | Ishmetov T.A. | — | perviy zamestitel predsedatelya Sentralnogo banka |
29. | Yuldashev B.S. | — | prezident Akademii nauk |
30. | po doljnosti | — | ispolnitelniy direktor Fonda razvitiya fizicheskoy kulturi i sporta |
31. | Rafikov K.M. | — | predsedatel Soveta Federatsii profsoyuzov Uzbekistana |
32. | Mustafoyev U.M. | — | predsedatel pravleniya AO “Uzbekenergo” |
33. | Xakimov B.I. | — | i.o. generalnogo direktora NAK “Uzbekiston xavo yullari” |
34. | Xadjayev A.D. | — | i.o. predsedatelya Natsionalnoy teleradiokompanii |
35. | Xursanov A.X. | — | generalniy direktor AO “Uzmetkombinat” |
36. | Sanakulov K.S. | — | generalniy direktor GP “Navoiyskiy GMK”, predsedatel Federatsii plavaniya Uzbekistana |
37. | Farmanov A.K. | — | generalniy direktor AO “Almalikskiy GMK” |
38. | Tadjiyev O.P. | — | perviy zamestitel predsedatelya Sentralnogo soveta Soyuza molodeji Uzbekistana |
39. | Azimov R.R. | — | i.o. predsedatelya AK “Dori-darmon” |
40. | Niyazov R.S. | — | predsedatel Sentralnogo soveta OSO “Vatanparvar” |
41. | Matchanov J.M. | — | generalniy sekretar Natsionalnogo olimpiyskogo komiteta Uzbekistana |
42. | po doljnosti | — | predsedatel Soveta Ministrov Respubliki Karakalpakstan, xokimi oblastey i g.Tashkenta |
43. | Tadjibayev Z.Z. | — | veduщiy spetsialist Kabineta Ministrov Respubliki Uzbekistan, sekretar Respublikanskoy komissii |
№ | Vid sporta | Predsedatel federatsii (assotsiatsii) i zakreplennie otvetstvennie litsa | Ministerstva, vedomstva i organizatsii — blagotvoriteli | |
1. | Boks | Ramatov A.J. — Perviy zamestitel Premyer-ministra Respubliki Uzbekistan — predsedatel AO “Uzbekiston temir yullari”, predsedatel Federatsii boksa Uzbekistana | AO “Uzbekiston temir yullari”, AKB “Uzpromstroybank”, AK “Uzkimyosanoat” | |
2. | Borba greko-rimskaya | Abduvaliyev S.K. — predsedatel Assotsiatsii sportivnoy borbi Uzbekistana Bobojonov P.R. — ministr vnutrennix del Respubliki Uzbekistan | UzRTSB, AK “Uzvinsanoatxolding”, AKB “Aloka bank” | |
3. | Borba volnaya | |||
4. | Borba jenskaya | |||
5. | Veloshosse | Narbayeva T.K. — zamestitel Premyer-ministra Respubliki Uzbekistan, predsedatel Federatsii velosporta Uzbekistana | Assotsiatsiya “Uzbekozikovkatzaxira”, OOO “Shurtanskiy GXK” | |
6. | Velotrek | |||
7. | Dzyudo | Bagdasarov A.Y. — perviy zamestitel predsedatelya Federatsii dzyudo Uzbekistana Abduxakimov A.A. — �amestitel Premyer-ministra Respubliki Uzbekistan | AO “Almalikskiy GMK”, AO “Uzmetkombinat”, AKB “Ipoteka bank” | |
8. | Sportivnaya gimnastika | Mustayev R.B. — perviy zamestitel predsedatelya Federatsii gimnastiki Uzbekistana | AK “Uzavtosanoat”, Natsionalniy bank VED, MVT, NKEIS “Uzbekinvest” | |
9. | Xudojestvennaya gimnastika | |||
10. | Trampolin | |||
11. | Greblya na baydarkax i kanoe | Axmedov X.M. — predsedatel Federatsii “ROWI№G & CA№OE” Uzbekistana | AO “Uzbekenergo”, AIKB “Ipak yuli”, AKB “Ipoteka bank”, AKB “Kishlok kurilish bank” | |
12. | Greblya akademicheskaya | |||
13. | Grebnoy slalom | |||
14. | Legkaya atletika | Abduvaliyev A.X. — predsedatel Federatsii legkoy atletiki Uzbekistana | AO “Uzbekneftegaz” | |
15. | Plavaniye | Sanakulov K.S. — generalniy direktor GP “Navoiyskiy GMK”, predsedatel Federatsii plavaniya Uzbekistana | GP “Navoiyskiy GMK” | |
16. | Pulevaya strelba | Azizov A.A. — ministr oboroni Respubliki Uzbekistan | NAK “Uzbekiston xavo yullari” | |
17. | Stendovaya strelba | |||
18. | Taekvondo WTF | Xasanov L.Z. — predsedatel Assotsiatsii taekvondo WTF Uzbekistana | AO “Kizilkumsement” | |
19. | Tennis | Inoyatov R.R. — Gosudarstvenniy sovetnik Prezidenta Respubliki Uzbekistan, predsedatel Federatsii tennisa Uzbekistana | XK “Uzpaxtasanoateksport” | |
20 | Tyajelaya atletika | Zakirov B.I. — predsedatel Federatsii tyajeloy atletiki Uzbekistana | AO “Uzstroymateriali”, AO “Uzmetkombinat”, AKB “Mikrokreditbank” | |
21. | Fextovaniye | Abduraxmanov R.M. — predsedatel Federatsii fextovaniya Uzbekistana | Ministerstvo po razvitiyu informatsionnix texnologiy i kommunikatsiy | |
22. | Karate | Mullayev A. — predsedatel Federatsii karate Uzbekistana | AKB “Asaka bank”, AK “Uzeltexsanoat” | |
23. | Xokkey na trave | Axmedov B.M. — predsedatel Federatsii xokkeya na trave | GK “Narodniy bank”, AO “Uzbekyengilsanoat” | |
24. | Konniy sport | Mirzayev Z.T. — zamestitel Premyer-ministra Respubliki Uzbekistan, predsedatel Federatsii konevodstva i konnogo sporta Uzbekistana | Sovet Federatsii profsoyuzov Uzbekistana | |
25. | Paralimpiyskiye vidi sporta | Axmadjanov U.M. — predsedatel Natsionalnogo olimpiyskogo komiteta Uzbekistana | GP “Navoiyskiy GMK”, AO “Almalikskiy GMK”, XK “Uzbekozikovkatxolding” | ”; |
Aripov A.N. | — | O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri, Respublika komissiyasi rahbari | |
2. | Qosimov R.S. | — | O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Davlat maslahatchisi, Komissiya rahbarining o‘rinbosari |
3. | Ramatov A.J. | — | O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining birinchi o‘rinbosari — “O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ boshqaruvi raisi, Komissiya rahbarining o‘rinbosari, O‘zbekiston boks federatsiyasi raisi |
4. | Abduxakimov A.A. | — | O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari, Komissiya rahbarining o‘rinbosari |
5. | Bakiyev Z.A. | — | O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti devoni bosh konsultanti |
6. | Isroilov Sh.X. | — | O‘zbekiston Respublikasi jismoniy tarbiya va sport vaziri |
7. | Axmadjanov U.M. | — | O‘zbekiston Milliy �limpiya qo‘mitasi prezidenti |
8. | Usmonov M.Z. | — | O‘zbekiston Milliy olimpiya qo‘mitasi faxriy prezidenti |
9. | Safoyev S.S. | — | O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati raisining birinchi o‘rinbosari, O‘zbekiston regbi federatsiyasi raisi |
10. | Mirzayev Z.T. | — | O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari, O‘zbekiston eshkak eshish federatsiyasi raisi |
11. | Xolmurodov S.R. | — | O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari — Investitsiyalar bo‘yicha davlat qo‘mitasi raisi |
12. | Otajonov N.S. | — | O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari |
13. | Narbayeva T.K. | — | O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari — O‘zbekiston Xotin-qizlar qo‘mitasi raisi, O‘zbekiston velosport federatsiyasi raisi |
14. | Inoyatov R.R. | — | O‘zbekiston Respublikasi Preziden�ining Davlat maslahatchisi, O‘zbekiston tennis federatsiyasi raisi |
15. | Kuranbayev K.K. | — | O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Davlat maslahatchisi — Yoshlar ittifoqi Markaziy kengashi raisi |
16. | Murodov O.B. | — | O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokurori, O‘zbekiston kurash federatsiyasi raisi |
17. | Bobojonov P.R. | — | O‘zbekiston Respublikasi ichki ishlar vaziri, O‘zbekiston sport kurashlari assotsiatsiyasiga mas’ul |
18. | Azizov A.A. | — | O‘zbekiston Respublikasi mudofaa vaziri, O‘zbekiston o‘q otish federatsiyasiga mas’ul |
19. | Musayev B.A. | — | O‘zbekiston Respublikasi Davlat soliq qo‘mitasi raisi v.b. |
20. | Tuxtayev A.X. | — | O‘zbekiston Respublikasi qurilish vaziri |
21. | Inoyatov U.I. | — | O‘zbekiston Respublikasi xalq ta’limi vaziri, O‘zbekiston shaxmat federatsiyasi raisi |
22. | Kudbiyev Sh.D. | — | O‘zbekiston Respublikasi bandlik va mehnat munosabatlari vaziri |
23. | Xadjayev A.D. | — | O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi raisi v.b. |
24. | Sanaqulov Q.S. | — | Navoiy kon-metallurgiya kombinati bosh direktori, O‘zbekiston suzish federatsiyasi raisi |
25. | Kamilov A.X. | — | O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri |
26. | Xaydarov A.Y. | — | O‘zbekiston Respublikasi moliya vazirining birinchi o‘rinbosari |
27. | Xodjayev B.A. | — | O‘zbekiston Respublikasi iqtisodiyot vaziri |
28. | Madjidov I.U. | — | O‘zbekiston Respublikasi oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri |
29. | Shadmanov A.K. | — | O‘zbekiston Respublikasi sog‘liqni saq?ash vaziri |
30. | Ishmetov T.A. | — | O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki raisining birinchi o‘rinbosari |
31. | Azimov M.B. | — | O‘zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo‘mitasi raisi |
32. | Qosimov O.O. | — | O‘zbekiston Respubli�asi jismoniy tarbiya va sport vazirining birinchi o‘rinbosari |
33. | Mustafoyev U.M. | — | “O‘zbekenergo” AJ boshqaruvi raisi |
34. | Xakimov B.I. | — | “O‘zbekiston havo yo‘llari” MAK bosh direktorii v.b. |
35. | Matchanov J.M. | — | O‘zbekiston Milliy olimpiya qo‘mitasi bosh kotibi |
36. | Sultanov Sh.F. | — | O‘zbekiston Respublikasi Jismoniy tarbiya va sport vazirligi tizimidagi Sertifikatsiyalash va kompyuterlashtirish markazi direktori |
37. | lavozimiga ko‘ra | — | Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi raisi, viloyatlar va Toshkent shahar hokimlari |
38. | Rafikov K.M. | — | O‘zbekiston Kasaba uyushmalari federatsiyasi kengashi raisi |
39. | Niyazov R.S. | — | “Vatanparvar” tashkiloti markaziy kengashi raisi |
40. | Azimov R.R. | — | “Dori-darmon” AK raisi v.b. |
41. | Javlonov Sh.S. | — | “Mahalla” xayriya jamoat fondi raisi |
42. | Bayazitov K.F. | — | O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining shu’ba mudiri, Respublika komissiyasi kotibi |
Mirzayev Z.T. | — | O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri o‘rinbosari, Ishchi guruh rahbari | |
2. | Rafiqov K.M. | — | Kasaba uyushmalari Federatsiyasi Kengashi raisi, Ishchi guruh rahbarining o‘rinbosari |
3. | Isroilov Sh.X. | — | O‘zbekiston Respublikasi jismoniy tarbiya va sport vaziri |
4. | G‘ulomov R.A. | — | O‘zbekiston Respublikasi Xususiylashtirilgan korxonalarga ko‘maklashish va raqobatni rivojlantirish davlat qo‘mitasi raisi |
5. | Axmadjonov U.M. | — | O‘zbekiston Milliy olimpiya qo‘mitasi prezidenti |
6. | Madjidov I.U. | — | O‘zbekiston Respublikasi oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri |
7. | Azimov M.B.. | — | O‘zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo‘mitasi raisi |
8. | Farmanov A.K. | — | “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” AJ bosh direktori |
9. | lavozimi bo‘yicha | — | O‘zbekiston yilqichilik va ot sporti Federatsiyasi raisi |
10. | lavozimi bo‘yicha | — | Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi Raisi, viloyatlar va Toshkent shahri hokimlari |
11. | Toshov A.A. | — | Qishloq va suv xo‘jaligi, qishloq xo‘jaligi va oziq-ovqat mahsulotlarini qayta ishlash masalalari axborot-tahlil departamenti shu’ba mudiri |
12. | Bayazitov K.F. | — | Ta’lim, sog‘liqni saqlash, jismoniy tarbiya va sport masalalari axborot-tahlil departamenti shu’ba mudiri, Ishchi guruh kotibi |