25.08.1999 yildagi PF-2380-son

1-darajali “Shon-sharaf” ordeni bilan

Abbosov Akbar Axtamovich

Samarqand viloyati Ichki ishlar boshqarmasining Jinoyat-qidiruv boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari

Alimuxamedov Yergash Nazaraliyevich

Mudofaa vazirligining harbiy okrugi shtab boshlig‘i o‘rinbosari

Almatov Zokirjon Almatovich

O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vaziri

Ergashev Suxrap Hamidovich

Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Madaminov Saydulla Abduquddusovich

Mudofaa vazirligi Havo hujumiga qarshi qismlar va Havo kuchlari qo‘mondonining o‘rinbosari

Mamo Vladimir Adolfovich

O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Ichki qo‘shinlar qo‘mondonining o‘rinbosari

Nazarov Shavkat Mamajanovich

Mudofaa vazirligining alohida harbiy okrugi artilleriya bo‘limi boshlig‘i

2-darajali “Shon-sharaf” ordeni bilan

Abdujabbarov Shukurat Hamidovich

Toshkent shahar Ichki ishlar Bosh boshqarmasining katta tezkor vakili

Ahmedov Ruslan Tahirovich

Davlat chegarasini qo‘riqlash va himoya qilish qo‘mitasi alohida bazasining rota komandiri o‘rinbosari

Ahmedov Marat Rinatovich

Mudofaa vazirligi aviatsiya brigadasi komandirining o‘rinbosari

Baybakov Ramil Lvovich

Davlat chegarasini qo‘riqlash va himoya qilish qo‘mitasining hududiy shtab boshlig‘i

Inoyatov Rustam Rasulovich

O‘zbekiston Respublikasi Milliy xavfsizlik xizmati raisi

Komilov O‘tkir Tolipovich

O‘zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo‘mitasi raisi

Matirzayev Bahodir Kurambayevich (marhum)

Naqliyot Ichki ishlar boshqarmasi Urganch shohbekati tarmoq IIB tezkor vakili

Nazarov Ziyadulla Abdurahimovich

Mudofaa vazirligining artilleriya divizioni komandiri

Polatov Djalalitdin Muhitdinovich

Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Rahimov Haydar Xonxodjayevich

Mudofaa vazirligi aviatsiya brigadasining komandiri

Sodiqov Igamberdi Rustamovich

Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Saidov Ahmat Madaminovich

Favqulodda vaziyatlar vazirining o‘rinbosari

Safayev Ikrombay Ataboyevich

Naqliyot Ichki ishlar boshqarmasi Urganch shohbekati tarmoq IIB inspektori

Teshayev G‘ofurjon Qodirovich

O‘zbekiston Respublikasi Davlat chegarasini qo‘riqlash va himoya qilish qo‘mitasi raisi

Turdiyev Alisher Talibovich

Mudofaa vazirligining aviatsiya eskadrilyasi komandiri

Tursunov Botir Radjapovich

Ichki ishlar vazirligi Bosh boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari

Uzoqov Abdumalik O‘rinbayevich

Davlat chegarasini qo‘riqlash va himoya qilish qo‘mitasining guruh komandiri

Ulyanov Vladimir Anatolyevich

Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Filonenko Yuriy Dmitriyevich

Mudofaa vazirligining Bosh inspeksiyasi boshlig‘i

Haydarov Ravshan Haydarovich

Toshkent shahar ichki ishlar Bosh Boshqarmasining boshlig‘i

Xalmuhamedov Abdulla Maksumovich

Mudofaa vazirligi harbiy-transport aviatsiya bazasining komandiri

Hamroyev Abdikarim Farmonovich

Mudofaa vazirligi aviatsiya brigadasi eskadrilyasining komandiri

Xarlamov Aleksandr Nikolayevich

Mudofaa vazirligi Havo hujumiga qarshi qismlar va Havo kuchlari qo‘mondonligining aviatsiya bo‘limi boshlig‘i

Xolliyev To‘xtamish Qosimovich (marhum)

Surxondaryo viloyati bojxona boshqarmasi katta inspektori

Sharipov Ravshanjon Po‘latovich

Davlat chegarasini qo‘riqlash va himoya qilish qo‘mitasining chegara hududi shtabi boshlig‘i vazifasini bajaruvchi

Sharafutdinov Marks Nikolayevich

O‘zbekiston Respublikasi prokuraturasining bo‘limi katta prokurori

Shamshiyev Ravshanbek Sayfitdinovich

Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Qodirov Alisher Ismoilovich

Toshkent shahar Ichki ishlar Bosh boshqarmasining jinoyat qidiruv boshqarmasi katta tezkor vakili

Qurbonov Akmal Sobirovich

Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

“Do‘stlik” ordeni bilan

Egunova Mariya Fominichna

Samarqand viloyati sudining sudyasi

Rajabov Mingyashar Qurbonovich

Davlat chegarasini qo‘riqlash va himoya qilish qo‘mitasi o‘quv markazining boshlig‘i

Rasulov Abdulaziz Valiyev�ch

Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Po‘latov O‘tkur

O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligining MDH mamlakatlarida uyushgan jinoyatchilikka qarshi kurashni muvofiqlashtirish Byurosining muxtor vakili, bosh inspektor

Ergashev Berdiyor

Mudofaa vazirligi artilleriya brigadasi komandiri o‘rinbosari

Respublikada milliy xavfsizlik va huquq tartibotni ta’minlash, jamoat tartibini muhofaza qilish hamda harbiy burchini bajarish chog‘ida jasurlik va matonat ko‘rsatganligi uchun quyidagilar mukofotlansin:

“Jasorat” medali bilan

Abrorov Shuhrat Bakiyevich

Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Ahmedov Dilshod Tursunqulovich

Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Berdiqulov Abror Adhamovich

Mudofaa vazirligining o‘quv rotasi kursanti

Boltabayev Botirali (marhum)

Toshkent viloyati Ohangaron tumani IIB DANB inspektori

Yershov Aleksandr Vladimirovich

Mudofaa vazirligi aviatsiya brigadasining razvedka boshlig‘i - katta shturman

Jamolov Isoqjon Rivojiddinovich

Namangan viloyati IIB tezkor rotasi militsioneri

Jo‘rayev Jahongir Fazliddinovich

Davlat chegarasini qo‘riqlash va himoya qilish qo‘mitasi chegara hududi shtabi boshlig‘i - komandir o‘rinbosari vazifasini bajaruvchi

Zaurov Eduard Borisovich

Mudofaa vazirligi aviatsiya eskadrilyasi zvenosining shturmani

Konoplitskiy Ivan Konstantinovnch

Mudofaa vazirligining muhandislik qo‘shinlari boshqarmasi boshlig‘i

Mahbubov Oymat Gulyamovich

Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Mordovin Igor Vladimirovich

Mudofaa vazirligi aviatsiya brigadasi eskadrilyasining komandiri

Nasritdinov Rustam Haydaraliyevich

Mudofaa vazirligi harbiy-transport aviatsiya eskadrilyasining otryad komandiri

Nurniyazov Baxtiyar Nurullovich

Mudofaa vazirligi harbiy-transport aviatsiya bazasi vertolyot otryadining uchuvchi shturmani

Pardayev Olimjon Xolmo‘minovich

Davlat chegarasini qo‘riqlash va himoya qilish qo‘mitasining chegara posti boshlig‘i

Parpiyev Hotam Yusupovich

Davlat chegarasini qo‘riqlash va himoya qilish qo‘mitasining chegara nazorati bo‘linmasi starshinasi

Salixov Ismail Rixsibayevich

Mudofaa vazirligi aviatsiya brigadasining komandiri

Sirov Andrey Borisovich

Davlat chegarasini qo‘riqlash va himoya qilish qo‘mitasining bo‘lim boshlig‘i

Sredniy Nikolay Pavlovich

Davlat chegarasini qo‘riqlash va himoya qilish qo‘mitasi boshqarmasi boshlig‘i

Tojiboyev Doniyor

Ichki ishlar vazirligining Ichki qo‘shinlar Bosh boshqarmasi harbiy qismi instruktori

Usmanov Abdumajid Shavkatovich

Mudofaa vazirligi aviatsiya brigadasining shturmani

Haitov Muxtorjon Umarjonovich

Ichki ishlar vazirligining Ichki qo‘shinlar Bosh boshqarmasi harbiy qismi instruktori

Holiqov Abdiramon Abdillayevich

Namangan viloyati IIB JQB bo‘linma boshlig‘i

Xo‘janazarov Shavkatjon Abduhodiyevich

Mudofaa vazirligi aviatsiya eskadrilyasining shtab boshlig‘i

Sharipov Ravshan Muzaffarovich

Toshkent shahar IIBB huzuridagi safarbarlik otryadi militsioneri

Qodirov Husnutdin Erkinovich

Milliy xavfsizlik xizmati xo�imi

Respublikamizda tinchlik va osoyishtalikni saqlashga, huquq tartibotni mustahkamlashga qo‘shgan munosib hissasi hamda Vatanimizning mudofaa qudratini yuksaltirishdagi xizmatlari uchun quyidagilar mukofotlansin:

“Shuhrat” medali bilan

Abduhamidov Madaminjon Muhammadjonovich

Davlat chegarasini qo‘riqlash va himoya qilish qo‘mitasining chegara posti boshlig‘i

Akbarov Rustam Ahmatovich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudining sudyasi

Asadov Ergash Yashevich

Qashqadaryo viloyati Davlat soliq boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i

Begjanov Mirzabek Joldasovich

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Davlat bojxona qo‘mitasining bojxona posti bosh inspektor surishtiruvchisi

Begmatov Jo‘ra Haydarovich

Surxondaryo viloyati bojxona boshqarmasi bojxona posti boshlig‘i

Gusaynova Tamara Dadashevna

Samarqand viloyati xo‘jalik sudining sudyasi

Ibragimova Alfiya Sultanovna

Qoraqalpog‘iston Respublikasi xo‘jalik sudining sudyasi

Idrisov Ulug‘bek Hasanovich

Mudofaa vazirligi artilleriya brigadasi katta texnigi

Ismoilov Sobirjon Abdullayevich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudining sudyasi

Karelin Evgeniy Gennadyevich

Davlat soliq qo‘mitasi bo‘lim boshlig‘ining muovini

Kachubey Natalya Vasilyevna

Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Mahmudov Mirsaid

Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Mirzarahmatov Ergash

Favqulodda vaziyatlar vazirligi harbiy qismi bosh muhandisi

Muhamedov Sultonali Sotimovich

Farg‘ona viloyati prokuraturasining kriminalist prokurori

Nam Lyudmila Filippovna

Ichki ishlar vazirligi Bosh boshqarmasi maxsus bo‘limining boshlig‘i

Nuriyev Djamal Ziyayevich

O‘zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo‘mitasi boshqarma boshlig‘ining o‘rinbosari

Paramonov Evgeniy Viktorovich

Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Sultonova Muhabbat Pochcheshevna

Toshkent viloyati Zangiota tarbiya koloniyasi boshlig‘i

Tolibov Karim

Farg‘ona shahar sudining raisi

Qurbonov Sharobiddin

Farg‘ona viloyati Quva tumani Davlat soliq inspeksiyasining katta inspektori

Qushbakov Narbay Sobirovich

Jizzax viloyati Arnasoy tumani sudining sudyasi

G‘ulomova Muqaddas Ziyadullayevna

Toshkent viloyati prokurorining katta yordamchisi

Mamlakatimizda fuqarolarning huquq va manfaatlarini himoya qilishga, sog‘liqni saqlashni rivojlantirishga qo‘shgan hissasi, huquqni muhofaza qilish organlaridagi fidokorona xizmatlari hamda jamoat hayotida faol qatnashayotganligi uchun quyidagilarga faxriy unvonlar berilsin:

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yurist”

Abdusalomov MirzoUlug‘bek Elchiyevich

O‘zbekiston Respublikasi Oliy xo‘jalik sudining raisi

Jo‘rayev Alijon Otaqulovich

Sirdaryo viloyati sudining sudyasi

Nurboyev Obid Sodiqovich

O‘zbekiston Respublikasi prokuraturasining bo‘limi katta prokurori

Kashtanov Aleksandr Fedorovich

Milliy xavfsizlik xizmati xodimi

Yakubov Sandjar Ahmedjanovich

Toshkent shahar advokatlar hay’ati Rayosatining raisi

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sog‘likni saqlash xodimi”

Achilov Shavkat Djumanovich

Mudofaa vazirligining Markaziy harbiy gospitalida yetakchi jarroh

“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi”

Sobirov Matrasul

Ichki ishlar vazirligining Yong‘indan saqlash Oliy texnika maktabi boshlig‘i


орденом «Шон-шараф» 1-й степени

Аббосова Акбара Ахтамовича

заместителя начальника Управления уголовного розыска Самаркандского областного управления внутренних дел

Алимухамедова Ергаша Назаралиевича

заместителя начальника Штаба Военного округа Министерства обороны

Алматова Зокиржона Алматовича

министра внутренних дел Республики Узбекистан

Иргашева Сухрапа Хамидовича

сотрудника Службы национальной безопасности

Мадаминова Сайдуллу Абдукуддусовича

заместителя командующего частями противовоздушной обороны и Воздушных сил Министерства обороны

Мамо Владимира Адольфовича

заместителя командующего Внутренними войсками Министерства внутренних дел Республики Узбекистан

Назарова Шавката Мамажановича

начальника артиллерийского отделения Особого военного округа Министерства обороны

орденом «Шон-шараф» 2-й степени

Абдужаббарова Шукурата Хамидовича

старшего оперативного уполномоченного Главного управления внутренних дел города Ташкента

Ахмедова Руслана Тахировича

заместителя командира роты отдельной базы Комитета по охране Государственной границы

Ахмедова Марата Ринатовича

заместителя командира авиационной бригады Министерства обороны

Байбакова Рамиля Львовича

начальника территориального Штаба Комитета по охране Государственной границы

Иноятова Рустама Расуловича

председателя Службы национальной безопасности Республики Узбекистан

Комилова Уткура Толиповича

председателя Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан

Матирзаева Баходира Курамбаевича(посмертно)

оперативного уполномоченного отраслевого ОВД станции Ургенч транспортного управления внутренних дел

Назарова Зиядуллу Абдурахимовича

командира артиллерийского дивизиона Министерства обороны

Полатова Джалалитдина Мухитдиновича

сотрудника Службы национальной безопасности

Рахимова Хайдара Хонходжаевича

командира авиационной бригады Министерства обороны

Садикова Игамбирди Рустамовича

сотрудника Службы национальной безопасности

Саидова Ахмата Мадаминовича

заместителя министра по чрезвычайным ситуациям

Сафаева Икромбая Атабоевича

инспектора отраслевого ОВД станции Ургенч транспортного управления внутренних дел

Тешаева Гофуржона Кадыровича

председателя Комитета по охране Государственной границы Республики Узбекистан

Турдиева Алишера Талибовича

командира авиационной эскадрильи Министерства обороны

Турсунова Ботира Раджаповича

заместителя начальника главного управления Министерства внутренних дел

Узакова Абдумалика Уринбаевича

командира группы Комитета по охране Государственной границы

Ульянова Владимира Анатольевича

сотрудника Службы национальной безопасности

Филоненка Юрия Дмитриевича

начальника Главной инспекции Министерства обороны

Хайдарова Равшана Хайдаровича

начальника Главного управления внутренних дел города Ташкента

Халмухамедова Абдуллу Максумовича

командира базы военнотранспортной авиации Министерства обороны

Хамраева Абдикарима Фармановича

командира эскадрильи авиа�ионной бригада Министерства обороны

Харламова Александра Николаевича

начальника авиационного отделения командования частями противовоздушной обороны и Воздушных сил Министерства обороны

Холлиева Тухтамиша Косимовича(посмертно)

старшего инспектора таможенного управления Сурхандарьинской области

Шарипова Равшанжона Пулатовича

исполняющего обязанности начальника погранично-территориального штаба Комитета по охране Государственной границы

Шарафутдинова Маркса Николаевича

старшего прокурора отдела Прокуратуры Республики Узбекистан

Шамшиева Равшанбека Сайфитдиновича

сотрудника Службы национальной безопасности

Кодирова Алишера Исмаиловича

старшего оперативного уполномоченного Управления уголовного розыска Главного управления внутренних дел города Ташкента

Курбанова Акмала Сабировича

сотрудника Службы национальной безопасности

орденом «Дустлик»

Егунову Марию Фоминичну

судью Самаркандского областного суда

Ражабова Мингяшара Курбановича

командира воинской части Комитета по охране Государственной границы

Расулова Абдулазиза Валиевича

сотрудника Службы национальной безопасности

Пулатова Уткура

полномочного представителя Бюро по координации борьбы с организованной преступностью в странах СНГ Министерства внутренних дел Республики Узбекистан, главного инспектора

Эргашева Бердияра

заместителя командира артиллерийской бригады Министерства обороны

За стойкость и мужество, проявленные при обеспечении национальной безопасности и правопорядка, защите общественного спокойствия, а также при исполнении воинского долга, наградить:

медалью «Жасорат»

Абророва Шухрата Бакиевича

сотрудника Службы национальной безопасности

Ахмедова Дилшода Турсункуловича

сотрудника Службы национальной безопасности

Бердикулова Аброра Адхамовича

курсанта учебной роты Министерства обороны

Болтабаева Ботирали (посмертно)

инспектора Управления ГАИ ОВД Ахангаранского района, Ташкентская область

Ершова Александра Владимировича

начальника разведки — старшего штурмана авиационной бригады Министерства обороны

Джамолова Исокжона Ривожиддиновича

милиционера оперативной роты УВД Наманганской области

Джураева Джахонгира Фазлиддиновича

исполняющего обязанности начальника погранично-территориального штаба — заместителя командира части Комитета по охране Государственной границы

Заурова ЭдуардаБорисовича

штурмана звена авиационной эскадрильи Министерства обороны

Коноплицкого Ивана Константиновича

начальника управления инженерных войск Министерства обороны

Махбубова Оймата Гулямовича

сотрудника Службы национальной безопасности

Мордовина Игоря Владимировича

командира эскадрильи авиационной бригады Министерства обороны

Насритдинова Рустама Хайдаралиевича

командира отряда военно-транспортной авиационной эскадрильи Министерства обороны

Нурниязова Бахтияра Нурулловича

летчика-штурмана вертолетного отряда военно-транспортной авиационной базы Министерства обороны

Пардаева Олимжона Холмуминовича

начальника пограничного поста Комитета по охране Государственной границы

Парпиева Хатама Юсуповича

старшину подразделения пограничного контроля Комитета по охране Государственной границы

Салихова Исмаила Рихсибаевича

командира авиационной бригады Министерства обороны

Сирова Андрея Борисовича

начальника отделения Комитета по охране Государственной границы

Среднего Николая Павловича

начальника управления Комитета по охране Государственной границы

Таджибаева Дониёра

инструктора воинской части Главного управления внутренних войск Министерства внутренних дел

Усманова Абдумажида Шавкатовича

штурмана авиационной бригады Министерства обороны

Хаитова Мухторжона Умарджоновича

инструктора воинской части Главного управления внутренних войск Министерства внутренних дел

Холикова Абдирамона Абдиллаевича

начальника подразделения ОУР УВД Наманганской области

Ходжаназарова Шавкатжона Абдуходиевича

начальника штаба авиационной эскадрильи Министерства обороны

Шарипова Равшана Музаффаровича

милиционера подразделения Главного управления внутренних дел города Ташкента

Кадирова Хуснутдина Эркиновича

сотрудника Службы национальной безопасности

За достойный вклад в сохранение мира и спокойствия, укрепление правопорядка, а также заслуги в усилении оборонной мощи нашей Родины наградить:

медалью «Шухрат»

Абдухамидова Мадаминжона Мухаммаджоновича

начальника пограничного поста Комитета по охране Государственной границы

Акбарова Рустама Ахматовича

судью Верховного суда Республики Узбекистан

Асадова Эргаша Яяшевича

начальника отдела Государственного налогового управления Кашкадарьинской области

Бегжанова Мирзабека Жолдасовича

главного инспекто-радознавателя таможенного поста Государственного таможенного комитета Республики Каракалпакстан

Бегматова Джуру Хайдаровича

начальника таможенного поста таможенного управления Сурхандарьинской области

Гусаинову Тамару Дадашевну

судью Самаркандского областного хозяйственного суда

Ибрагимову Альфию Султановну

судью Хозяйственного суда Республики Каракалпакстан

Идрисова Улугбека Хасановича

старшего техника артиллерийской бригады Министерства обороны

Исмаилова Собиржона Абдуллаевича

судью Верховного суда Республики Узбекистан

Карелина Евгения Геннадьевича

заместителя начальника отдела Государственного налогового комитета

Качубей Наталью Васильевну

сотрудника Службы национальной безопасности

Махмудова Мирсаида

сотрудника Службы национальной безопасности

Мирзарахматова Эргаша

главного инженера воинской части Министерства по чрезвычайным ситуациям

Мухамедова Султонали Сотимовича

прокуроракриминалиста Ферганской областной прокуратуры

Нам Людмилу Филипповну

начальника специального отдела Главного управления Министерства внутренних дел

Нуриева Джамала Зияевича

заместителя начальника Управления Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан

Парамонова Евгения Викторовича

сотрудника Службы национальной безопасности

Султанову Мухаббат Поччешевну

начальника Зангиатинской исправительной колонии Ташкентской области

Толибова Карима

председателя Ферганского городского суда

Курбанова Шаробиддина

старшего инспектора Государственной налоговой инспекции Кувинского района Ферганской области

Кушбакова Нарбая Собировича

судью Арнасайского районного суда Джизакской области

Гуломову Мукаддас Зиядуллаевну

старшего помощника прокурора Ташкентской области

За вклад и защиту прав и интересов граждан, развитие здравоохранения в нашей стране, заслуги в работе правоохранительных органов, а также активное участие в общественной жизни присвоить почетные звания:

«Заслуженный юрист Республики Узбекистан»

Абдусаломову МирзоУлугбеку Элчиевичу

судье Высшего хозяйственного суда Республики Узбекистан

Джураеву Алижону Отакуловичу

судье Сырдарьинского областного суда

Нурбоеву Обиду Садыковичу

старшему прокурору отдела Прокуратуры Республики Узбекистан

Каштанову Александру Федоровичу

сотруднику Службы национальной безопасности

Якубову Санджару Ахмеджановичу

председателю президиума Ташкентской городской коллегии адвокатов

«Заслуженный работник здравоохранения Республики Узбекистан»

Ачилову Шавкату Джумановичу

ведущему хирургу Центрального военного госпиталя Министерства обороны

«Заслуженный наставник молодежи Республики Узбекистан»

Собирову Матрасулу

начальнику высшей пожарно-технической школы Министерства внутренних дел