Hujjat 25.10.2018 00 sanasi holatiga
Amaldagi versiyaga o‘tish
Keyingi tahrirga qarang.
Keyingi tahrirga qarang.
10. O‘zbekiston Respublikasi Hukumatining 10-ilovaga muvofiq ayrim qarorlari o‘z kuchini yo‘qotgan deb hisoblansin.
Keyingi tahrirga qarang.
Keyingi tahrirga qarang.

Hududlar nomi

Yillar

2020

2023

2026

2029

2032

2035

2038

2041

2044

2047

2050

2053

2056

2059

Sport turlari nomi

Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Badminton va tennis

Karate va taekvondo

Voleybol va mini-futbol

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va ushu

Suzish va stol tennisi

Erkin va yunon-rum kurashlari

Turon va belbog‘li kurash

Shaxmat va armrestling

Boks va og‘ir atletika

Basketbol va stritbol

Yengil atletika va velosport

Andijon viloyati

Karate va taekvondo

Voleybol va mini-futbol

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va ushu

Suzish va stol tennisi

Erkin va yunon-rum kurashlari

Turon va belbog‘li kurash

Shaxmat va armrestling

Boks va og‘ir atletika

Basketbol va stritbol

Yengil atletika va velosport

Badminton va tennis

Buxoro viloyati

Voleybol va mini-futbol

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va ushu

Suzish va stol tennisi

Erkin va yunon-rum kurashlari

Turon va belbog‘li kurash

Shaxmat va armrestling

Boks va og‘ir atletika

Basketbol va stritbol

Yengil atletika va velosport

Badminton va tennis

Karate va taekvondo

Jizzax viloyati

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va ushu

Suzish va stol tennisi

Erkin va yunon-rum kurashlari

Turon va belbog‘li kurash

Shaxmat va armrestling

Boks va og‘ir atletika

Basketbol va stritbol

Yengil atletika va velosport

Badminton va tennis

Karate va taekvondo

Voleybol va mini-futbol

Qashqadaryo viloyati

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va ushu

Suzish va stol tennisi

Erkin va yunon-rum kurashlari

Turon va belbog‘li kurash

Shaxmat va armrestling

Boks va og‘ir atletika

Basketbol va stritbol

Yengil atletika va velosport

Badminton va tennis

Karate va taekvondo

Voleybol va mini-futbol

Futbol va gandbol

Navoiy viloyati

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va ushu

Suzish va stol tennisi

Erkin �a yunon-rum kurashlari

Turon va belbog‘li kurash

Shaxmat va armrestling

Boks va og‘ir atletika

Basketbol va stritbol

Yengil atletika va velosport

Badminton va tennis

Karate va taekvondo

Voleybol va mini-futbol

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Namangan viloyati

Dzyudo va ushu

Suzish va stol tennisi

Erkin va yunon-rum kurashlari

Turon va belbog‘li kurash

Shaxmat va armrestling

Boks va og‘ir atletika

Basketbol va stritbol

Yengil atletika va velosport

Badminton va tennis

Karate va taekvondo

Voleybol va mini-futbol

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Sport va badiiy gimnastikasi

Samarqand viloyati

Suzish va stol tennisi

Erkin va yunon-rum kurashlari

Turon va belbog‘li kurash

Shaxmat va armrestling

Boks va og‘ir atletika

Basketbol va stritbol

Yengil atletika va velosport

Badminton va tennis

Karate va taekvondo

Voleybol va mini-futbol

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va ushu

Sirdaryo viloyati

Erkin va yunon-rum kurashlari

Turon va belbog‘li kurash

Shaxmat va armrestling

Boks va og‘ir atletika

Basketbol va stritbol

Yengil atletika va velosport

Badminton va tennis

Karate va taekvondo

Voleybol va mini-futbol

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va ushu

Suzish va stol tennisi

Surxondaryo viloyati

Turon va belbog‘li kurash

Shaxmat va armrestling

Boks va og‘ir atletika

Basketbol va stritbol

Yengil atletika va velosport

Badminton va tennis

Karate va taekvondo

Voleybol va mini-futbol

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va ushu

Suzish va stol tennisi

Erkin va yunon-rum kurashlari

Toshkent viloyati

Shaxmat va armrestling

Boks va og‘ir atletika

Basketbol va stritbol

Yengil atletika va velosport

Badminton va tennis

Karate va taekvondo

Voleybol va mini-futbol

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va ushu

Suzish va stol tennisi

Erkin va yunon-rum kurashlari

Turon va belbog‘li kurash

Farg‘ona viloyati

Boks va og‘ir atletika

Basketbol va stritbol

Yengil atletika va velosport

Badminton va tennis

Karate va taekvondo

Voleybol va mini-futbol

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va ushu

Suzish v� stol tennisi

Erkin va yunon-rum kurashlari

Turon va belbog‘li kurash

Shaxmat va armrestling

Xorazm viloyati

Basketbol va stritbol

Yengil atletika va velosport

Badminton va tennis

Karate va taekvondo

Voleybol va mini-futbol

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va ushu

Suzish va stol tennisi

Erkin va yunon-rum kurashlari

Turon va belbog‘li kurash

Shaxmat va armrestling

Boks va og‘ir atletika

Toshkent shahri

Yengil atletika va velosport

Badminton va tennis

Karate va taekvondo

Voleybol va mini-futbol

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va ushu

Suzish va stol tennisi

Erkin va yunon-rum kurashlari

Turon va belbog‘li kurash

Shaxmat va armrestling

Boks va og‘ir atletika

Basketbol va stritbol

Keyingi tahrirga qarang.

Hududlar nomi

Yillar

2019

2020

2021

2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

Sport turlari nomi

Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Erkin va yunon-rum kurashlari

Karate va taekvondo

Boks va og‘ir atletika

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va sambo

Basketbol va stritbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Futbol va gandbol

Yengil atletika va velosport

Suzish va stol tennisi

Turon va belbog‘li kurash

Badminton va tennis

Shaxmat va armrestling

Voleybol va mini-futbol

Andijon viloyati

Karate va taekvondo

Boks va og‘ir atletika

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va sambo

Basketbol va stritbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Futbol va gandbol

Yengil atletika va velosport

Suzish va stol tennisi

Turon va belbog‘li kurash

Badminton va tennis

Shaxmat va armrestling

Voleybol va mini-futbol

Erkin va yunon-rum kurashlari

Buxoro viloyati

Boks va og‘ir atletika

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va sambo

Basketbol va stritbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Futbol va gandbol

Yengil atletika va velosport

Suzish va stol tennisi

Turon va belbog‘li kurash

Badminton va tennis

Shaxmat va armrestling

Voleybol va mini-futbol

Erkin va yunon-rum kurashlari

Karate va taekvondo

Jizzax viloyati

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va sambo

Basketbol va stritbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Futbol va gandbol

Yengil atletika va velosport

Suzish va stol tennisi

Turon va belbog‘li kurash

Badminton va tennis

Shaxmat va armrestling

Voleybol va mini-futbol

Erkin va yunon-rum kurashlari

Karate va taekvondo

Boks va og‘ir atletika

Qashqadaryo viloyati

Dzyudo va sambo

Basketbol va stritbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Futbol va gandbol

Yengil atletika va velosport

Suzish va stol tennisi

Turon va belbog‘li kurash

Badminton va tennis

Shaxmat va armrestling

Voleybol va mini-futbol

Erkin va yunon-rum kurashlari

Karate va taekvondo

Boks va og‘ir atletika

Sport va badiiy gimnastikasi

Navoiy viloyati

Basketbol va stritbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Futbol va gandbol

Yengil atletika va velosport

Suzish va stol tennisi

Turon va belbog‘li kurash

Badminton va tennis

Shaxmat va armrestling

Voleybol va mini-futbol

Erkin va yunon-rum kurashlari

Karate va taekvondo

Boks va og‘ir atletika

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va sambo

Namangan viloyati

Kurash va �zbek jang san’ati

Futbol va gandbol

Yengil atletika va velosport

Suzish va stol tennisi

Turon va belbog‘li kurash

Badminton va tennis

Shaxmat va armrestling

Voleybol va mini-futbol

Erkin va yunon-rum kurashlari

Karate va taekvondo

Boks va og‘ir atletika

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va sambo

Basketbol va stritbol

Samarqand viloyati

Futbol va gandbol

Yengil atletika va velosport

Suzish va stol tennisi

Turon va belbog‘li kurash

Badminton va tennis

Shaxmat va armrestling

Voleybol va mini-futbol

Erkin va yunon-rum kurashlari

Karate va taekvondo

Boks va og‘ir atletika

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va sambo

Basketbol va stritbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Sirdaryo viloyati

Yengil atletika va velosport

Suzish va stol tennisi

Turon va belbog‘li kurash

Badminton va tennis

Shaxmat va armrestling

Voleybol va mini-futbol

Erkin va yunon-rum kurashlari

Karate va taekvondo

Boks va og‘ir atletika

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va sambo

Basketbol va stritbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Futbol va gandbol

Surxondaryo viloyati

Suzish va stol tennisi

Turon va belbog‘li kurash

Badminton va tennis

Shaxmat va armrestling

Voleybol va mini-futbol

Erkin va yunon-rum kurashlari

Karate va taekvondo

Boks va og‘ir atletika

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va sambo

Basketbol va stritbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Futbol va gandbol

Yengil atletika va velosport

Toshkent viloyati

Turon va belbog‘li kurash

Badminton va tennis

Shaxmat va armrestling

Voleybol va mini-futbol

Erkin va yunon-rum kurashlari

Karate va taekvondo

Boks va og‘ir atletika

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va sambo

Basketbol va stritbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Futbol va gandbol

Yengil atletika va velosport

Suzish va stol tennisi

Farg‘ona viloyati

Badminton va tennis

Shaxmat va armrestling

Voleybol va mini-futbol

Erkin va yunon-rum kurashlari

Karate va taekvondo

Boks va og‘ir atletika

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va sambo

Basketbol va stritbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Futbol va gandbol

Yengil atletika va velosport

Suzish va stol tennisi

Turon va belbog‘li kurash

Xorazm viloyati

Shaxmat va armrestling

Voleybol va mini-futbol

Erkin va yunon-rum kurashlari

Karate va taekvondo

Boks va og‘ir atletika

Sport va badiiy gimnastikasi

Dzyudo va sambo

Basketbol va stritbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Futbol va gandbol

Yengil atletika va velosport

Suzish va stol tennisi

Turon va belbog‘li kurash

Badminton va tennis

Toshkent shahri

Voleybol va mini-futbol

Erkin va yunon-rum kurashlari

Karate va taekvondo

Boks va og‘ir atletika

Sport va badiiy gim�astikasi

Dzyudo va sambo

Basketbol va stritbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Futbol va gandbol

Yengil atletika va velosport

Suzish va stol tennisi

Turon va belbog‘li kurash

Badminton va tennis

Shaxmat va armrestling

Keyingi tahrirga qarang.

Hududlar nomi

Yillar

2019

2020

2021

2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

Sport turlari nomi

Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Turon va belbog‘li kurash

Basketbol va stritbol

Dzyudo va sambo

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Erkin va yunon-rum kurashlari

Boks va og‘ir atletika

Suzish va stol tennisi

Shaxmat va armrestling

Sport va badiiy gimnastikasi

Yengil atletika va velosport

Voleybol va mini-futbol

Karate va taekvondo

Badminton va tennis

Andijon viloyati

Basketbol va stritbol

Dzyudo va sambo

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Erkin va yunon-rum kurashlari

Boks va og‘ir atletika

Suzish va stol tennisi

Shaxmat va armrestling

Sport va badiiy gimnastikasi

Yengil atletika va velosport

Voleybol va mini-futbol

Karate va taekvondo

Badminton va tennis

Turon va belbog‘li kurash

Buxoro viloyati

Dzyudo va sambo

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Erkin va yunon-rum kurashlari

Boks va og‘ir atletika

Suzish va stol tennisi

Shaxmat va armrestling

Sport va badiiy gimnastikasi

Yengil atletika va velosport

Voleybol va mini-futbol

Karate va taekvondo

Badminton va tennis

Turon va belbog‘li kurash

Basketbol va stritbol

Jizzax viloyati

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Erkin va yunon-rum kurashlari

Boks va og‘ir atletika

Suzish va stol tennisi

Shaxmat va armrestling

Sport va badiiy gimnastikasi

Yengil atletika va velosport

Voleybol va mini-futbol

Karate va taekvondo

Badminton va tennis

Turon va belbog‘li kurash

Basketbol va stritbol

Dzyudo va sambo

Qashqadaryo viloyati

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Erkin va yunon-rum kurashlari

Boks va og‘ir atletika

Suzish va stol tennisi

Shaxmat va armrestling

Sport va badiiy gimnastikasi

Yengil atletika va velosport

Voleybol va mini-futbol

Karate va taekvondo

Badminton va tennis

Turon va belbog‘li kurash

Basketbol va stritbol

Dzyudo va sambo

Futbol va gandbol

Navoiy viloyati

Erkin va yunon-rum kurashlari

Boks va og‘ir atletika

Suzish va stol tennisi

Shaxmat va armrestling

Sport va badiiy gimnastikasi

Yengil atletika va velosport

Voleybol va mini-futbol

Karate va taekvondo

Badminton va tennis

Turon va belbog‘li kurash

Basketbol va stritbol

Dzyudo va sambo

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Namangan viloyati

Boks va o�ir atletika

Suzish va stol tennisi

Shaxmat va armrestling

Sport va badiiy gimnastikasi

Yengil atletika va velosport

Voleybol va mini-futbol

Karate va taekvondo

Badminton va tennis

Turon va belbog‘li kurash

Basketbol va stritbol

Dzyudo va sambo

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Erkin va yunon-rum kurashlari

Samarqand viloyati

Suzish va stol tennisi

Shaxmat va armrestling

Sport va badiiy gimnastikasi

Yengil atletika va velosport

Voleybol va mini-futbol

Karate va taekvondo

Badminton va tennis

Turon va belbog‘li kurash

Basketbol va stritbol

Dzyudo va sambo

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Erkin va yunon-rum kurashlari

Boks va og‘ir atletika

Sirdaryo viloyati

Shaxmat va armrestling

Sport va badiiy gimnastikasi

Yengil atletika va velosport

Voleybol va mini-futbol

Karate va taekvondo

Badminton va tennis

Turon va belbog‘li kurash

Basketbol va stritbol

Dzyudo va sambo

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Erkin va yunon-rum kurashlari

Boks va og‘ir atletika

Suzish va stol tennisi

Surxondaryo viloyati

Sport va badiiy gimnastikasi

Yengil atletika va velosport

Voleybol va mini-futbol

Karate va taekvondo

Badminton va tennis

Turon va belbog‘li kurash

Basketbol va stritbol

Dzyudo va sambo

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Erkin va yunon-rum kurashlari

Boks va og‘ir atletika

Suzish va stol tennisi

Shaxmat va armrestling

Toshkent viloyati

Yengil atletika va velosport

Voleybol va mini-futbol

Karate va taekvondo

Badminton va tennis

Turon va belbog‘li kurash

Basketbol va stritbol

Dzyudo va sambo

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Erkin va yunon-rum kurashlari

Boks va og‘ir atletika

Suzish va stol tennisi

Shaxmat va armrestling

Sport va badiiy gimnastikasi

Farg‘ona viloyati

Voleybol va mini-futbol

Karate va taekvondo

Badminton va tennis

Turon va belbog‘li kurash

Basketbol va stritbol

Dzyudo va sambo

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Erkin va yunon-rum kurashlari

Boks va og‘ir atletika

Suzish va stol tennisi

Shaxmat va armrestling

Sport va badiiy gimnastikasi

Yengil atletika va velosport

Xorazm viloyati

Karate va taekvondo

Badminton va tennis

Turon va belbog‘li kurash

Basketbol va stritbol

Dzyudo va sambo

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Erkin va yunon-rum kurashlari

Boks va og‘ir atletika

Suzish va stol tennisi

Shaxmat va armrestling

Sport va badiiy gimnastikasi

Yengil atletika va velosport

Voleybol va mini-futbol

Toshkent shahri

Badminton va tennis

Turon va belbog‘li kurash

Basketbol va stritbol

Dzyudo va sambo

Futbol va gandbol

Kurash va o‘zbek jang san’ati

Erkin va yunon-rum kurashlari

Boks va og‘ir atletika

Suzish va stol tennisi

Shaxmat va armrestling

Sport va badiiy gimnastikasi

Yengil atletika va velosport

Voleybol va mini-futbol

Karate va taekvondo

Keyingi tahrirga qarang.

1.

I. Majidov

oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri, Tashkiliy qo‘mita raisi

2.

M. Xolmuxamedov

oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining birinchi o‘rinbosari — Kasb-hunar ta’limi markazi direktori, Tashkiliy qo‘mita raisining o‘rinbosari

3.

D. Nabiyev

jismoniy tarbiya va sport vaziri, Tashkiliy qo‘mita raisining o‘rinbosari

4.

U. Axmatdjonov

O‘zbekiston Milliy olimpiya qo‘mitasi raisi, Tashkiliy qo‘mita raisining o‘rinbosari

Tashkiliy qo‘mita a’zolari:

5.

A. Shadmanov

sog‘liqni saqlash vaziri

6.

B. Sayfullayev

madaniyat vaziri

7.

Q. Rafikov

O‘zbekiston Kasaba uyushmalari federatsiyasi kengashi raisi

8.

Sh. Javlonov

O‘zbekiston “Mahalla” xayriya jamoat fondi boshqaruvi raisi

9.

A. Xadjayev

O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi raisi v.b.

10.

D. Nazarmuxamedov

ichki ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari o‘rinbosari

11.

A. Ko‘chimov

Milliy axborot agentligi bosh direktori

12.

B. Hakimov

“O‘zbekiston havo yo‘llari” Milliy aviakompaniyasi bosh direktori v.b.

13.

F. Sagdullayev

“O‘zbekiston temir yo‘llari” kompaniyasi bosh direktorining birinchi o‘rinbosari

14.

Sh. Sultonov

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi mas’ul xodimi

15.

K. Bayazitov

O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining Jismoniy tarbiya, ommaviy sport va oliy mahorat sporti tizimini rivojlantirish shu’basi mudiri

16.

E. Kodirov

Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi “O‘zbekiston talabalar sporti” assotsiatsiyasi raisi, mas’ul kotib.

Keyingi tahrirga qarang.
Keyingi tahrirga qarang.