Тизимнинг ушбу имкониятидан фойдаланиш учун Сиз авторизация қилинишингиз керак!
Рўйхатдан ўтишни хоҳлайсизми? Ёки тизимга ўз логинингиз билан кирасизми?

Авторизация қилиш Рўйхатдан ўтиш

Қорақалпоғистон Республикасидан

Абдиев Бухорбой

Нукус районидаги «Катагор» колхози «Толис» бўлимининг бошқарувчиси

Абдирасулиев Олломберган

Тахиатош шаҳридаги 109-автокорхона ҳайдовчиси

Абдиров Қодирхон

Ленинобод районидаги Мичурин номли ўрта мактаб ўқитувчиси

Авезмуротов Дамехон

Нукус район матлубот жамиятига қарашли магазин мудири

Адеков Комил Ражапович

Тўрткўл шаҳридаги 8-ўрта мактаб ўқитувчиси

Айназаров Бекберген

Нукус шаҳридаги 120-автокорхона ҳайдовчиси

Айтбоев Кошкинбой

Кегайли районидаги 116-автокорхона ҳайдовчиси

Акимов Давлетмурод

Чимбой район алоқа тармоғининг монтёри

Алланазаров Бекназар Кунназарович

Нукус шаҳридаги уйсозлик комбинати монтажчиларининг бригадири

Оллоёров Худойберган

Амударё районидаги 44-автокорхона ҳайдовчиси

Аметова Равшан Аметовна

Нукус шаҳридаги Терешкова номли ўрта мактаб ўқитувчиси

Аннақиличев Сапармуҳамет Давлатқиличевич

Нукус шаҳридаги «Фармация» ишлаб чиқариш бирлашмаси бош директорининг ўринбосари

Отамуротов Тотлимурот Жумамуротович

халқ таълими вазири

Бобожонова Утебика

Хўжайли шаҳридаги Маяковский номли ўрта мактаб ўқитувчиси

Бобожонова Шарофат Худойбергеновна

Манғит шаҳридаги йигирув-тўқув фабрикасининг йигирувчиси

Басирова Людмила Тимофеевна

Нукус шаҳридаги «Ҳурлиман» ижара корхонасининг бичиқчиси

Бекатова Ўрол

Амударё район маиший хизмат кўрсатиш бошқармасининг тикувчиси

Бекчонов Турсунбой

Нукус шаҳридаги «Ресстройреммебельбыт» ижара трестининг бошқарувчиси

Бердахов Жўгинисбой

Чимбой районидаги 40-автокорхона ҳайдовчиси

Берданов Шарибой Абенович

Бўзатов район деҳқончилик-саноат уюшмасининг раиси

Бердибоев Бозорбой

Шуманай район «Каракалпакремвод» ишлаб чиқариш эксплуатация таъмирлаш бирлашмасининг бульдозерчиси

Давлетова Гулнора Маматоразовна

Беруний шаҳридаги йигирув-тўқув фабрикасининг тўқувчиси

Дўсчанов Асилбек Абдуллаевич

Нукус шаҳар «Бустонводстрой» трестига қарашли 2-кўчма механизациялаштирилган колоннанинг сувоқчи-бўёқчиси

Ешимбетов Сапарбой Бекжонович

Беруний район «Каракалпакремвод» ишлаб чиқариш бирлашмасининг машинист-дизелчиси

Жамолов Жумабой

Мўйноқ районидаги «Оққалъа» совхози йилқибоқари

Жидебоев Қидирбой

Иқтисод вазирлигининг бўлим бошлиғи

Жоллибеков Маҳамадиёр

Тахтакўпир районидаги «Ўзбекистон» совхозининг директори

Жуманиёзов Одамбой

Хўжайли районидаги «Гулнора» маиший хизмат кўрсатиш уйининг сартароши

Жуманов Бозорбой

«Средазэнергомонтаж» трестининг монтажчиси, Хўжайли шаҳри

Залицаев Михаил Николаевич

Чимбой район алоқа тармоғининг катта электр механиги

Эшниёзов Озод

Амударё район кинотеатрлар ва кино-қурилмалар район дирекциясининг директори

Қаипов Ўрозбой

Қораўзак район электр алоқа тармоғи бошлиғининг ўринбосари

Қалимбетов Давлатиёр Қозоқбоевич

Беруний районидаги ёғ заводининг бригадири

Қалюпов Дарёбой

Мўйноқ районидаги «Орол» совхозининг ижарачи бригадири

Калягин Григорий Николаевич

«Муйнакводстрой» трестига қарашли хўжалик ҳисобидаги 1-участкасининг экскаватор машинисти, Мўйноқ шаҳри

Камолов Амин

Беруний шаҳридаги 42-автокорхона ҳайдовчиси

Қорабоев Жўлдасбой

Бўзатов район ҳокими

Қуломонов Бакберген Қурбонбоевич

7-трестга қарашли 14-кўприк қуриш отрядининг кран машинисти, Тахиатош шаҳри

Қурбонов Боймурод

Элликқалъа районидаги «Чуқурқоқ» қишлоқ участка касалхонасининг фельдшери

Майлян Павел Дурасанович

Хўжайли район аҳолига маиший хизмат кўрсатиш район ишлаб чиқариш бошқармасининг пойабзал тикиш устаси

Мамутова Сарбиноз Жанабоевна

Чимбой шаҳар марказий район касалхонаси қон қуйиш пунктининг тиббий ҳамшираси

Мусақулов Соли

Нукус шаҳар «Оролбўйи» дирекциялар бирлашмаси бошлиғининг ўринбосари

Норбоев Ҳасанбой Тўхтабоевич

«Югкаракалпакводстрой» трестига қарашли 32-кўчма механизациялаштирилган колоннасининг ғишт терувчиси, Тўрткул райони

Науризбоев Кенжегул

Кегайли районидаги Жамбул номли мактаб директорининг ўринбосари

Нуржонов Қоблан Сарсенбоевич

Давлат қурилиш комитети раисининг ўринбосари, Нукус шаҳри

Нурумбетов Мақсет Ережепович

Хўжайли районидаги В.И. Ленин номли 10-ўрта мактаб ўқитувчиси

Оразбоев Жоллибой Сапарович

Нукус бирлашган авиаотрядининг командири, Нукус шаҳри

Рўзимбетов Алим

Тўрткўл районидаги 115-автокорхона ҳайдовчиси

Солиев Ғанибой

166-трест бошқарувчисининг ўринбосари, Нукус шаҳри

Сапаров Жуманазар Хайитбоевич

Тахиатош ГРЭСи электр цехининг бошлиғи, Тахиатош шаҳри

Сейтекова Бозоргул

Нукус шаҳридаги тиббиёт билим юрти ўқув қисмининг мудири

Сейтимов Бойман

Ленинобод райони ҳокимининг ўринбосари

Сержанов Ўроқбой Сержанович

«Тахиатошгидроэнергострой» қурилиш-монтаж бошқармасининг чилангари, Тахитош шаҳри

Таганмуротов Холмурот

Молия вазирининг ўринбосари

Таганов Сапарқули Тўқимбетович

Беруний районидаги Мичурин номли 15-ўрта мактаб ўқитувчиси

Тарантаева Роза Ибрагимовна

Вазирлар Кенгаши Ишлар бошқармаси умумий бўлимининг мудири

Тлеумуратов Қидирбой

Қораўзак районидаги 91-автокорхона чилангари

Туржумбоева Турган

район матлубот уюшмасининг товаршуноси, Мўйноқ шаҳри

Турманов Имоматдин

Нукус давлат пединститути муҳандис-педагогика факультетининг декани

Ўринбоев Иброҳим

Ижтимоий таъминот вазирлиги ижтимоий хизмат бўлимининг бошлиғи

Ўтегенов Ғанибой

Бўзатов районидаги «Қозонкеткен» қишлоқ хўжалик корхонасининг чўпони

Ўтеева Жумагул

Нукус шаҳридаги тикувчилик ишлаб чиқариш бирлашмаси конструкторлик-технология бўлимининг бошлиғи

Ҳамроева Зулхумор Бекчоновна

Тўрткўл шаҳридаги пионерлар уйи тўгарагининг раҳбари

Хўжаҳметов Сейдаҳмет

Тахиатош шаҳридаги нон маҳсулотлари комбинатининг директори

Хўжалепесова Гулжон

Тахтакўпир районидаги Ўтамбетов номли ўрта мактаб ўқитувчиси

Хўжаметова Улбўсин

Ўзбекистон Республикаси Фанлар академияси Қорақалпоғистон филиалининг катта илмий ходими

Худойбергенов Владимир Алламович

Амударё район ҳокимлиги ички ишлар бўлими бошлиғининг биринчи ўринбосари

Чоршамов Шавкат

Амударё районидаги Ломоносов номли ўрта мактаб директорининг ўринбосари

Шарманов Жауке

Шуманай районидаги «Шуманай» совхозининг ижарачиси

Юсупбоев Кенесбой Юсупбоевич

Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Вазирлар Маҳкамаси ҳудудий- ташкилий бўлимининг катта эксперти

Юсупов Мурот Дусенбоевич

Марказий банк республика бошқармаси бошлиғининг ўринбосари

Андижон вилоятидан

Абдукаримов Усмонжон

Асака районидаги 14-ўрта мактаб ўқитувчиси

Абдуллаев Азиз Абдуллаевич

Андижон шаҳар электр тармоқлари бошлиғи

Абдуллаев Машраб

Қўрғонтепа районидаги Тўқтағул номли колхоз раиси

Абдуллаев Одилжон

«Андижаноблкооптранс» ишлаб чиқариш бирлашмасининг ҳайдовчиси, Андижон шаҳри

Абдуллаева Дилёра

Шаҳрихон шаҳар ҳокимлиги бўлимининг мудири

Абдураҳмонов Муроджон Ғофурович

Қўрғонтепа районидаги 16-ўрта ҳунар-техника билим юртининг ўқитувчиси

Акрамов Аъзамжон

вилоят ҳокимлиги ички ишлар бошқармаси тергов бўлимининг бошлиғи, Андижон шаҳри

Аломатов Отахон

Марҳамат районидаги У. Қорабоев номли колхоз бригадири

Алижонов Ҳасанбой

Хўжаобод районидаги консерва заводининг чилангар оператори

Ортиқов Тўланбой

Асака районидаги «Ғалаба» колхозининг бригадири

Отахонов Акбарали Мирзаалиевич

район марказий касалхонасининг бош шифокори, Бўз райони

Аҳмедов Азим Ҳаққулович

Андижон давлат тиллар педагогика институтининг катта ўқитувчиси, Андижон шаҳри

Аҳмедов Собиржон

Асака шаҳар уруш ва меҳнат фахрийлари комитетининг раиси

Бахтиохунов Маҳаммад Усмонохунович

Жалолқудуқ районидаги момиқ ишлаб чиқариш бирлашмаси устасининг ёрдамчиси

Дадабоев Ваҳобжон

вилоят Меҳнат биржаси директорининг ўринбосари, Андижон райони

Долимов Соҳибжон Содиқович

Андижон давлат тиллар педагогика институтининг проректори, Андижон шаҳри

Донишев Жўра

Бўз районидаги М. Жалолов номли совхоз тракторчиси

Жабборова Азизахон Абдумаликовна

Андижон тикувчилик ишлаб чиқариш бирлашмасининг тўқувчиси, Андижон шаҳри

Жалилов Остонақул

119-колхозлараро кўчма механизациялаштирилган колонна бригадири, Избоскан райони

Жиянбеков Исмоилжон

Шаҳрихон районидаги «Бўстон» колхозининг раиси

Иброҳимов Абдужаббор Ақчабоевич

Асака район «Нур» ишлаб чиқариш бирлашмасининг бошлиғи, Андижон шаҳри

Қози Шомил Усеинович

Ленинск шаҳридаги 6-ўрта мактаб ўқитувчиси

Калашник Валентина Куприяновна

уруш ва меҳнат фахрийси, Андижон шаҳри

Қамбаров Раҳмонжон

Андижон телеграф-телефон станциясининг кабелчи-кавшарловчиси, Андижон шаҳри

Каримов Солижон

Андижон шаҳар уй-жой-коммунал хўжалиги бошқармасининг ишчиси

Каримова Турсуной Раҳматуллаевна

вилоят уруш ва меҳнат фахрийлар комитетининг раиси, Андижон шаҳри

Қаюмов Пўлат

нафақахўр, Андижон шаҳри

Қаюмов Ҳакимжон

Комсомолобод районидаги «Андижон» совхози бўлимининг бошқарувчиси

Ким Мириман Дмитриевич

«Андижанка» хоккей жамоасининг устози, Андижон шаҳри

Қодирова Қорияхон

Андижон районидаги 8-ўрта мактаб ўқитувчиси

Қорабоев Нурилло Холматбоевич

Қўрғонтепа районидаги Навоий номли колхоз қишлоқ район касалхонасининг бош шифокори

Қосимова Раҳимахон

Комсомолобод районидаги 5-ўрта мактаб ўқитувчиси

Латифжонов Раҳимжон

Андижон вилояти ҳакамлик судининг раиси, Андижон шаҳри

Мамажонов Маҳмуджон

Шаҳрихон районидаги «Шаҳрихон» колхозининг механизатори

Маҳмудов Муробид Одилхонович

«Узплодоовошвинпром» концерни вилоят бирлашмасининг раиси, Андижон шаҳри

Маҳсудов Ҳайдарали

Бўз районидаги 1-ўрта мактаб ўқитувчиси

Ўрозалив Санжар Акбарович

вилоят автомобиль йўллари бошқармасининг бошлиғи, Андижон шаҳри

Омонов Маҳаматжон

Андижон шаҳар марказий универмагининг бўлим бошлиғи

Орзиев Фозилжон

Асака районидаги 37-ўрта мактаб ўқитувчиси

Отабоев Ойбек Усмонович

Хўжаобод район болалар марказий касалхонасининг шифокори

Парпиев Қудрат Раҳматович

Ғалабанинг 30 йиллиги номли «Андижанирмаш» заводининг директори, Андижон шаҳри

Парпиев Ортиқбой Эгамбердиевич

Избоскан районидаги 19-ўрта мактаб ўқитувчиси

Позилов Ғулом

Марҳамат районидаги Охунбобоев номли чорвачилик кооператив бошқармасининг чўпони

Пратов Кўчкан Муротович

Жалолқудуқ районидаги 15-ўрта мактаб ўқитувчиси

Саидов Собиржон Каримович

Булоқбоши районидаги «Ленинград» колхози бригадири

Саидбоев Маннобжон Мўминович

Андижон шаҳар уй-жой хўжалиги трести участкасининг бошлиғи

Солиева Зиёдахон Сайпиддиновна

«Хизмат» концерни аҳолига маиший хизмат кўрсатиш район ишлаб чиқариш бирлашмасининг бошлиғи, Андижон райони

Сарибоев Қўзибой

Олтинкўлдаги халқ истеъмол моллари фабрикасининг бош директори, Олтинкўл райони

Сиддиқов Мамасоли

Қўрғонтепа районидаги Бобур номли ўрта мактаб директори

Солиев Соибжон

Андижон район матлубот жамиятининт катта ошпази, Андижон шаҳри

Тожибоев Алижон

Андижон районидаги И. Патиддинов номли колхоз бригадири

Тошбоев Убайдулло

Хўжаобод спорт буюмлари фабрикасининг директори, Балиқчи райони

Тошпўлатов Насимжон

109-хўжаликлараро кўчма механизациялашган колонна бригадири, Балиқчи райони

Ўрмонова Ойша Тўхтаровна

Андижон шаҳридаги ип газлама комбинатининг тўқувчиси

Усмонов Баҳодир

Пахтаобод районидаги «Гулистон» совхозининг бош агрономи

Ҳайдарова Ойтўрахон Каримовна

ЎХДП Олтинкўл район кенгашининг котиби, Олтинкўл райони

Ҳакимжонов Тўхтасин

Олтинкўл давлат кооператив линия монтаж бошқармасининг прораби, Олтинкўл райони

Ҳамдамов Адҳамжон

Пахтаобод район марказий касалхонасининг бўлим мудири

Ҳасанов Самсоқвой

Избоскан район кинопрокат идорасининг шофери

Холбекова Клара Хусановна

Хонобод шаҳар касалхонаси бўлимининг мудири

Холбоев Ҳурбек Жўрабекович

Жалолқудуқ районидаги «Дўстлик» колхози бригадири

Шербоева Файзинисо

Андижон шаҳар 2-болалар касалхонасининг шифокори

Шерматов Пирмат

Булоқбоши районидаги Т. Раҳимов номли колхоз бригадири

Эгамова Манзурахон

Жалолқудуқ райони ҳокимининг биринчи ўринбосари

Эргашев Мамадали

Избоскан районидаги 18-ўрта мактаб ўқитувчиси

Эргашев Мирзоқул

Хўжаобод районидаги Бобур номли колхоз бригадири

Йўлдошев Адҳамжон

«Андижанирстрой» трестига қарашли механизациялаштирилган колоннанинг автокран ҳайдовчиси, Хўжаобод райони

Ёқубов Тошпўлат

Андижон шаҳар ҳокимлигининг автомобиль ҳайдовчиси

Бухоро вилоятидан

Абдуллаева Муҳаррам Нарзуллаевна

Октябрь 40 йиллиги номли зардўзчилик буюмлари фабрикаси зардўзлик цехининг тўқувчиси, Бухоро шаҳри

Абросичкин Олег Анатольевич

«Срадазгазпром» ишлаб чиқариш бирлашмаси тампонаж цехининг компрессор машинисти

Авезова Зуҳра Очиловна

Бухоро ип газлама ишлаб чиқариш бирлашмасининг тўқувчиси

Азизов Азамат Диёрович

Вобкенг район архитектори

Акромов Очил Маматович

Когон районидаги «Когон» совхози тракторчиси

Омонов Отахон Бозорович

«Узколхозстрой» бирлашмасининг 2-трестига қарашли 194-хўжаликлараро кўчма механизациялаштирилган колонна ғишт терувчилар бригадири, Жондор райони

Омонов Неъмат

Ғиждувон районидаги 10-ўрта ўқитувчиси

Отаев Ориф Отаевич

вилоят давлат филармониясининг бадиий раҳбари

Аҳроров Рустам

Бухоро шаҳар «Нилуфар» ишлаб чиқариш бирлашмасининг хамир қорувчиси

Очилов Бешим

«Узколхозстрой» 1-трестига қарашли 188-хўжаликлараро кўчма механизациялаштирилган колонна дурадгори, Олот райони

Болтаев Барот Хожиевич

вилоят ҳокимлиги ички ишлар бошқармасининг терговчиси, Бухоро шаҳри

Болтаев Карим Нарзуллаевич

Бухоро шаҳар уй-жой хўжалиги ишлаб чиқариш бошқармасининг бошлиғи

Ботиров Ғофур Раҳматович

Олот райони ҳокими

Воҳидова Қумри

Ғиждувон районидаги Ф. Юнусов номли мактаб ўқитувчиси

Жавҳарова Маъсума

Бухоро тикувчилик ишлаб чиқариш бирлашмасининг тикувчиси

Жумаев Раҳим

Пешку районидаги «Пахтаобод» колхози пахтачилик бригадасининг бошлиғи

Жўраев Рўзи

Қоракўл районидаги 139-автокорхона ҳайдовчиси

Иброҳимова Минаввар

Когон район матлубот жамияти магазини мудири

Иброҳимова Сафаргул Худойқуловна

Бухоро районидаги С. Раҳимов номли мактаб ўқитувчиси

Исломова Гулжон Ҳамрақуловна

Шофиркон районидаги Бобур номли колхоз сут соғувчиси

Камалов Қаҳрамон Вафоевич

Шофиркон районидаги Ибн Сино номли мактаб математика ўқитувчиси

Қиличев Жўра

Қоракўл районидаги «Тошкент» совхози директори

Қобилов Рўзи Чориевич

«Узколхозстрой» 2-трестига қарашли 202- хўжаликлараро кўчма механизациялаштирилган колонна қурилиш бригадасининг бошлиғи, Пешку райони

Қодиров Очил

Қоракўл район маданият уйининг услубиётчиси

Қудратова Маҳбуба

Шофиркон район гилам тўқиш фабрикаси гилам цехининг тўқувчиси

Қўлдошева Ҳалима Қиличевна

Бухоро шаҳридаги 14-алоқа бўлимининг хат ташувчиси

Қурбонов Болта

музей директори, Ромитан райони

Курушина Ираида Григорьевна

Когон шаҳридаги ёғ экстракция заводи бош бухгалтери ўринбосари

Мавлонова Рисолат

Ғиждувон шаҳар поликлиникасининг бош шифокори

Мальковский Василий Иванович

нафақахўр, Бухоро электр алоқа корхоналари меҳнат фахрийси, Бухоро шаҳри

Мамаризаев Неъматулло

Когон районидаги «Пролетаробод» совхози директори

Мўбинова Розия Сайфиевна

Бухоро шаҳридаги пиллакашлик фабрикасининг пиллакаши

Муқимов Саиджон Қодирович

Бухоро шаҳридаги Охунбобоев номли 6-мактаб ўқитувчиси

Назаров Нутфулло

Ғиждувон шаҳридаги йигирув-тўқув фабрикасининг устаси

Нарзуллаев Нутфулло

Бухоро шаҳар уй-жой-коммунал ҳўжалиги ишлаб чиқариш бошқармаси махсус автохўжалиги ҳайдовчиси

Нарзуллаев Ҳабиб

Ғиждувон шаҳридаги 33-автокорхона ҳайдовчиси

Носиров Убайдулло Ибодуллаевич

Бухоро шаҳар ҳокими

Неъматова Каромат

Шофиркон районидаги Ф. Хўжаев номли колхоз бригадири

Нуруллаев Фарҳод

Қоракўл районидаги «Қоракўл» станцияси 33-дорихонасининг мудири

Ниғматуллаев Музаффар Нуриллаевич

«Ўзбекгаз» ишлаб чиқариш бирлашмасига қарашли 3-кўчма механизациялаштирилган колонна бошлиғи, Когон шаҳри

Низомов Толиб Аҳадович

«Ўзқурилишлойиҳа» институти Бухоро бўлимининг директори, Бухоро шаҳри

Ниёзова Назира

Вобкент районидаги Норшоҳий номли мактаб ўқитувчиси

Норқулов Бахтиёр

«Ўзбекбургаз» трестига қарашли бурғулаш ишлари бошқармасининг бурғулаш устаси, Когон райони

Олимов Усмон Ҳамроевич

Бухоро шаҳридаги 35-ҳунар-техника билим юртининг ишлаб чиқариш таълим устаси

Отақулов Зиёдулло

Пешку районидаги Жомий номли мактаб директори

Рашидов Музаффар Мирзаевич

Бухоро районидаги «Партия XXVII съезди» колхозининг раиси

Тошметова Румия

Бухоро шаҳар болалар стоматология поликлиникасининг бўлим мудири

Содиқова Маҳбуба Холиқовна

Когон шаҳар марказий касалхонасининг бош шифокори

Сидюков Рафат Рауфович

касаба уюшмалари кўнгилли физкультура-спорт жамияти вилоят кенгаши ўқув-спорт бўлимининг мудири, Бухоро шаҳри

Смолина Серафима Емельяновна

Ўрта Осиё темир йўли 1-Бухоро станцияси вагон депосининг компрессор машинисти

Темиров Қудрат

Вобкент районидаги «Зарафшон» колхози бошқарувининг раиси

Тўхтаев Қўшмурод

Жондор районидаги «Ўзбекистон» колхозонинг ферма мудири

Узоқов Жамол

Ғиждувон район бош пиллахонасининг директори

Улуғов Аҳтам Акромович

«Узколхозстрой» 2-трести хўжалик ҳисобидаги қурилиш бошқармасининг бошлиғи, Бухоро райони

Ураев Очил

Қоракўл районидаги К. Маркс номли колхоз пиллачилик бригадасининг бошлиғи

Файзуллаев Мўмин Ҳамроевич

«Узместстрой» трести вилоят кўчма механизациялаштирилган колоннаси бошлиғи, Бухоро шаҳри

Фармонов Асрор Рамазонович

Когон шаҳридаги момиқ фабрикасининг директори

Фёдорова Мария Ивановна

Когон район марказий касалхонасининг бош шифокори

Ҳамроев Ёриқул Чориевич

Пешку районидаги Ш. Эргашев ноли колхоз пахтачилик бригадасининг бошлиғи

Ҳамроев Жўра Юсупович

Жондор районидаги Ленин номли колхоз бошқарувининг раиси

Ҳамроева Сайёра Раҳимовна

Ўзбекистон ёшлар уюшмаси вилоят Кенгашининг котиби

Ҳамроев Қосим Нозимович

«Бухарагазпромстрой» трестига қарашли 5-ихтисослаштирилган бошқарма участкаси бошлиғи, Бухоро шаҳри

Ҳасанов Бенер Нисонович

Бухоро шаҳар ип газлама ишлаб чиқариш бирлашмаси жисмоний тарбия ва соғломлаштириш комплексининг бўлим мудири

Хўжаниёзова Зулайҳо

Бухоро районидаги наслдор пиллачилик совхозининг ишчиси

Хусенов Равшан

«Райкоопзаготторг» раиси, Ғиждувон райони

Шарипов Ғайбулло Холиқович

8-таъмирлаш-қурилиш бошқармасининг асфальт ётқизувчиси, Когон шаҳри

Шарипова Соня Гайсиновна

вилоят ҳокимлиги ташкилий-совет йа кадрлар ишлари бўлими мукофотлаш шуъбасининг мудири, Бухоро шаҳри

Шомуродов Ғулом

Ўзбекистон давлат телерадиокомпаниясининг Бухоро вилояти бўйича муҳаррири, Бухоро шаҳри

Эгамов Усмон

фельдшерлик-акушерлик пунктининг мудири, Жондор райони

Эргашев Соли

пахта тозалаш заводининг прессловчиси, Ғиждувон райони

Явмутов Сотбой

Олот районидаги «Оқ олтин» колхози пахтачилик бригадасининг бошлиғи

Жиззах вилоятидан

Абдибоев Дадқабой Холбоевич

вилоят аҳолига маиший хизмат кўрсатиш бошқармаси бошлиғининг биринчи ўринбосари, Жиззах шаҳри

Абдураззоқов Амир

Арнасой районидаги 15-а совхозининг механизатори

Абдушукуров Насриддин

Жиззах шаҳридаги 7-мактаб ўқитувчиси

Оқилбоев Абдураҳмон

Мирзачўл районидаги Абай номли совхоз-техникум директори

Алибоев Абдижаппор Эшмуратович

Маржонбулоқ руда кони бош маркшейдери, Ғаллаорол райони

Аухатов Исмоғил Собитович

«Мирзачулсовхозстрой» трести 1-кўчма механизациялаштирилган колоннаси бошлиғи, Октябрь райони

Баратов Абдусаттор Чинибекович

Фориш районидаги «Фориш» совхози 5-бўлимининг бош чўпони

Бегимқулов Неъмат Исмоилович

Ғаллаорол район қишлоқ хўжалиги бошқармаси автомобиль ҳайдовчиси

Бойтемиров Асад Ҳайитбоевич

Зарбдор районидаги 3-мактаб ўқитувчиси

Домалахов Мамен Сарсенбоевич

Фориш районидаги «Қизилқум» совхозининг бош чўпони

Дудко Валентина Андреевна

Жиззах шаҳридаги Н. Островский номли 5-ўрта мактаб ўқитувчиси

Жабборов Турсунқул

Зомин районидаги «Зомин» совхозининг бош муҳандиси

Жўрақулов Абдусаттор

Зарбдор районидаги «Озарбайжон» совхози механизатори

Зайниддинова Насиба

Арнасой районидаги Н. Крупская номли 8-мактаб ўқитувчиси

Зарипов Неъмат Эрматович

Октябрь район электр алоқа тармоғининг электр монтёри

Қобилов Илҳом Муҳаммадиевич

«Джиззакводстрой» трестининг бошқарувчиси, Жиззах шаҳри

Бойназаров Ўрол

Октябрь районидаги С. Раҳимов номли совхоз бригадири

Куперман Эля Шлемович

«Джизакстепстрой» қурилиш-агросаноат бирлашмаси бошлиғининг ўринбосари, Зарбдор райони

Лим Роза Алексеевна

Гагарин электр алоқа тармоғининг телефончиси, Мирзачўл райони

Мадиёров Дониёр

«Достиқ» район газетасининг муҳаррири, Мирзачўл райони

Маматқулов Жалол

Дўстлик районидаги Қ. Раҳимов номли совхоз звено бошлиғи

Мамирова Муҳаббат Мирзааҳмадовна

вилоят пиллачилик ишлаб чиқариш бирлашмасининг директори, Жиззах шаҳри

Мелибоев Бўрон

Баҳмал райони «Боғишамол» совхозининг бригадири

Мирзаев Рустам

вилоят қон қуйиш станцияси бўлимининг мудири, Жиззах шаҳри

Мўминов Жўраҳўжа Мавлонович

Жиззах район ип йигириш фабрикаси устасининг ёрдамчиси

Назаров Шоҳаддин

Арнасой районидаги 14-совхоз механизатори

Норматов Худойберди Норматович

республика тоифасидаги нафақахўр, Жиззах райони

Орзиқулов Босиқул Эргашевич

Жиззах район мева-сабзавот маҳсулотлари тайёрлаш ва сотиш кооператив бирлашмасининг раиси

Пирназаров Рўзиқул Тўйчи ўғли

Жиззах шаҳар бадиий ҳунармандчилик корхонасининг қолипловчиси

Сарсенов Аждар Абилбекович

ЎХДП Зарбдор район Кенгашининг биринчи котиби

Сатторов Абдуҳалим Ваҳобович

Зомин район паспорт бўлимининг бошлиғи

Тўйчиев Равшан

ЎХДП Фориш район Кенгашининг биринчи котиби

Тўраев Жўрақул

республика тоифасидаги нафақахўр, Жиззах шаҳри

Туропбеков Турсинбек

Мирзачўл районидаги 16-мактаб ўқитувчиси

Турғунбоев Шуҳрат Раҳматуллаевич

22-марказий район дорихонасининг мудири, Пахтакор райони

Усмонов Ислом

Бахмал район «Оқтош» қишлоқ Кенгаши раиси

Ҳайдаров Мирзаулуғ Нурбоевич

Зомин район «Чорвадор» қишлоқ Кенгашининг раиси

Хилолиддинова Гулхан

Ғаллаорол районидаги «Истиқбол» кооперативининг пиллакори

Шерматов Мамасоли Қўчқорович

Учқулочруда кони участкасининг бошлиғи, Фориш райони

Шобўтаев Ҳикматилла

Ғаллаорол районидаги «Ғаллаорол» совхозининг тракторчиси

Эшмуродов Аҳад

Пахтакор районининг «Пахтакор» газетаси муҳаррири

Ёқубова Холбуви

Жиззах шаҳридаги 9-ҳунар-техника билим юртининг устаси

Қашқадарё вилоятидан

Азимов Шаҳриёр

Косон район аҳолига маиший хизмат кўрсатиш ишлаб чиқариш бирлашмасининг сартароши

Алихонов Алмат

Деҳқонобод районидаги Ибн Сино номли ижара хўжалигининг бош агрономи

Аҳмедов Абдираззоқ Хуррамович

Чироқчи районидаги «Коммуна» колхози бригадири

Бобоёров Раҳмон Ғаниевич

Шаҳрисабз районидаги 3-ҳунар-техника билим юрти директори

Бердиёров Ҳамидулла

Усмон Юсупов районидаги Автономов номли 24-совхоз бўлим бошқарувчиси

Бердиёров Шоди Турсунович

«Қаршинефть» бошқармаси нефть ва газ қазиб чиқариш цехининг оператори, Қарши шаҳри

Бободўстов Тўрақул

Нишон районидаги «Пахтаобод» совхозииинг бригадири

Бобоева Саодат Холдоровна

Яккабоғ районидаги тикувчилик фабрикасининг тикувчиси

Бозоров Абдимурод

Қамаши районидаги «Коммунизм йўли» колхози бригадири

Бойполвонов Норбўта

Усмон Юсупов районидаги Беруний номли совхоз бригадири

Болтаев Рўзиқул

Қарши локоматив депосининг тепловоз машинисти, Қарши шаҳри

Ғозиев Салим Орифжонович

Қарши уйсозлик комбинати монтажчилари бригадири, Қарши шаҳри

Давронов Юсуф

Қамаши районидаги В.И. Ленин номли колхоз раиси

Диллиев Элмурот

Муборак районидаги «Муборак» совхози чўпони

Дўланов Чўян

Нишон районидаги «Нишон» давлат наслчилик заводининг бош чўпони

Эгамбердиев Файзулла

Шаҳрисабз районидаги Жўра Элбоев номли колхоз бригадири

Эралиев Иброҳим

Шаҳрисабз районидаги «Правда» колхози бригадири

Дўстқобилова Орзигул

Ульянов районидаги «Партия ХХIV съезди» совхозининг сут соғувчиси

Жумаев Абдирасул

Қарши бурғулаш ишлари бошқармасининг бурғуловчиси, Қарши шаҳри

Жуманов Ўрол

Чироқчи районидаги Охунбобоев номли совхоз директори

Зайниддинов Шарофиддин

Шаҳрисабз шаҳридаги 13-ўрта мактаб директори

Зиёдуллаева Шоҳсанам Имомовна

Ульянов районидаги «Москва» совхози бригадири

Эгамбердиев Қувондиқ Тўраевич

Муборак газни қайта ишлаш заводининг ишчиси, Муборак шаҳри

Қодиров Шодмон Қосимович

«Ўзбекнефть» ишлаб чиқариш бирлашмаси технологик транспорт бошқармасининг бошлиғи

Камолова Малоҳат Убайдуллаевна

вилоят телевидение ва радиоэшиттириш комитетининг муҳаррири, Қарши шаҳри

Кандракова Лидия Васильевна

М. Горький номли вилоят кутубхонаси бўлими мудири, Қарши шаҳри

Каримов Шавкат

вилоят ички ишлар бошқармасининг бошлиғи, Қарши шахри

Қаҳҳаров Дилмурод

Косон районидаги М. Горький номли ўрта мактаб ўқитувчиси

Қодиров Бобомурод Бобоқулович

Қарши пионерлар ва мактаб ўқувчилари уйи тўгарагининг раҳбари

Қорёғдиев Бойли

Баҳористон районидаги Маҳтумқули номли мактаб ўқитувчиси

Қурбонов Омонтурди

Қамаши район саноат комбинатининг устаси

Қўчқаров Бойсари Бобониёзович

Баҳористон районидаги 25-совхоз бригадири

Қўчқорова София Болтаевна

Китоб район касалхонасининг шифокори

Мўминова Гулбаҳор

Қарши шаҳридаги 14-ҳунар-техник билим юрти директорининг ўринбосари

Мухторов Мустафо

Қарши шаҳридаги 12-ҳунар-техника билим юртининг ишлаб чиқариш таълими устаси

Наврўзов Бадриддин Хаитович

«Қаршинефть» бошқармасининг оператори, Қарши шаҳри

Овлаев Октам

Нишон районидаги У. Юсупов номли совхоз бош гидротехниги

Пўлатова Назира

Яккабоғ район аҳолига маиший хизмат кўрсатиш район ишлаб чиқариш бирлашмасининг тикувчиси

Расулов Акмал

вилоят деҳқончилик-саноат уюшмаси бўлимининг мудири, Қарши шаҳри

Расулов Нури

«Средазгазпром» ишлаб чиқариш бирлашмаси технология транспорти корхонасининг ҳайдовчиси, Муборак шаҳри

Раҳимова Мақсуда Тўхлиевна

Қарши шаҳарлараро Телефон станциясининг телефончиси, Қарши шаҳри

Рустамов Худойберди Номозович

Яккабоғ шаҳридаги нон маҳсулотлари комбинатининг юкчиси

Саидов Мамат

Қарши бекати Юк ортиш-тушириш ишлари участкасининг бошлиғи

Саидов Эркин

Китоб районидаги 35-ўрта мактаб ўқитувчиси

Сайдуллаев Ҳайрулла

Ғузор районидаги Охунбобоев номли совхоз бош агрономи

Сувонов Хайит

Қарши районидаги Самад Қодиров номли ўрта мактаб директори

Умарова Санобар Усмоновна

Китоб туманидаги халқ истеъмол моллари фабрикасининг цех бошлиғи

Урмеева Мағрифа Юсуповна

Қарши шаҳар уруш ва меҳнат фахрийлари кенгашининг котиби

Ҳайдаров Ҳалим

Китоб район сув хўжалиги таъмирлаш-ишлатиш бирлашмасининг экскаваторчиси

Ҳамроев Убайдулла

Ғузор районидаги «Пачкамар» совхозининг тракторчи-комбайнчиси

Ҳарисов Талха Исломович

Ўзбекистон Республикаси ИИВ ахлоқ тузатиш ишлари Бошқармасига қарашли УЯ 64/51 муассасаси бошлиғи, Косон шаҳри

Хўжамқулов Абдулла

«Узтранспецстрой» бирлашмасига қарашли 130-кўчма механизациялаштирилган колонна прораби, Қарши шаҳри

Холиқов Карим

Нишон районидаги «Самарқанд» совхозининг бўлим бошқарувчиси

Холмуродов Эркин

Ульянов районидаги К. Маркс номли мактаб ўқитувчиси

Хотамов Тўра Бобоқулович

«Узагропромстрой» 2-трестига қарашли 243-кўчма механизациялаштирилган колонна бригадири, Ульянов райони

Ҳуддиев Бобоназар

Қарши районидаги «Қовчин» совхози комбайнчиси

Хусаинова Зулфия Эшмўминовна

халқ депутатлари Мақрид қишлоқ Кенгашининг раиси, Китоб райони

Шоймонов Ҳомид Тошпўлатович

Чироқчи касаначилик меҳнати фабрикасининг дўкон мудири

Шарипова Муҳаббат Араповна

Қарши шаҳридаги М. Горький номли мактаб ўқитувчиси

Шомуродов Хушмурод Шомуродович

Косон районидаги «Большевик» совхози директори

Эшонқулов Жўрақул

Ульянов районидаги «Ғалаба» номли 14-совхоз бригадири

Юсупов Худойқул

Яккабоғ районидаги Амир Темур номли колхоз бош агрономи

Ёқубов Норбобо

1-«Облагропромстрой» трестига қарашли 230-кўчма механизациялаштирилган колонна бригадири, Яккабоғ райони

Навоий вилоятидан

Абдуманнонов Отақул

Хатирчи районидаги 26-мактаб ўқитувчиси

Аллабергенова Зидира

Навоий шаҳридаги 21-мактаб-интернат ўқитувчиси

Алхўжаева Қулаш

халқ депутатлари овул Кенгашининг раиси, Томди райони

Отажонов Собур

208-механизациялаштирилган хўжаликлараро кўчма колоннанинг бош муҳандиси, Навоий райони

Аметова Қурбонгул

Конимех районидаги «Чордара» совхозининг бош чўпони

Аҳмедов Тошпўлат Шокирович

Навбаҳор районидаги «Наврўз» колхози бригадири

Ашуров Шариф

Қизилтепа район ички ишлар бўлими милиция участка инспектори

Барноев Олим

район электр тармоқларининг электр монтёри, Навбаҳор райони

Бежецких Николай Дмитриевич

Навоий кон-металлургия комбинати марказий руда бошқармаси автомобиль транспорти бошқармасининг ҳайдовчиси, Зарафшон шаҳри

Бозоров Ражаб

Лангар руда бошқармаси коммунал хўжалиги бошқармасининг бўлим бошлиғи, Хатирчи райони

Борухов Рубин Нисанович

Навоий район маиший хизмат комбинатининг директори

Ғаниев Худойберди Жўраевич

Навоий шаҳридаги 34-автокорхона директори

Жумаева Гулчеҳра

Ўрта Осиё темир йўли Бухоро бўлимининг Навоий бекати бўйича навбатчиси, Навоий шаҳри

Жўлибеков Нурмат Қаршибекович

вилоят молия бошқармаси бошлиғининг ўринбосари, Навоий шаҳри

Жумаев Абдулла

Хатирчи районидаги 58-мактаб директори

Жусипов Жумаҳмет

Конимех район марказий касалхонасининг болалар шифокори

Карпов Николай Ефимович

«Югпроммонтаж» трестига қарашли 87- қурилиш-монтаж бошқармасининг монтажчиси, Навоий шаҳри

Қиличев Самандар

Қизилтепа районидаги «Варозун» колхози аъзоси

Қосимова Майрам

Нурота районидаги «Ўзбекистон» совхозининг бош чўпони

Лейманченко Эвелина Ивановна

Навоий кон-металлургия комбинати 2-тиббий-санитария қисмининг бошлиғи, Учқудуқ шаҳри

Мавлонов Равшан Мавлонович

«Навоийтранс» ишлаб чиқариш бирлашмасининг бош директори, Навоий шаҳри

Мамиқов Тўйли

Навбаҳор районидаги С. Жўраев номли колхоз бригадири

Марков Геннадий Васильевич

Навоий кон-металлургия комбинати марказий руда бошқармаси транспор бошқармасининг чилангари, Зарафшон шаҳри

Маҳамадиев Абдураззоқ

Лангар руда бошқармаси автотранспорт цехининг ҳайдовчиси

Мирманов Кудайберген Бойназарович

вилоят прокуратурасининг катта прокурори, Навоий шаҳри

Набиев Шабон Шодиевич

«Навоиводстрой» трестига қарашли 5-кўчма механизациялаштирилган колонна бошлиғи, Қизилтепа райони

Назаров Бахритдин Саломович

Навоий шаҳридаги цемент заводининг цех бошлиғи

Неъматов Аҳмад Маҳмудович

217-кўчма механизациялаштирилган колонна ишчиси, Хатирчи райони

Носиров Абдураҳмон Мансурович

Қизилтепа район марказий касалхонасининг бош шифокори

Нуритдинов Бегмурод

ҳокимият ички ишлар бошқармаси милиция катта участка инспектори, Навоий шаҳри

Обидов Ғаффор

Нурота районидаги Охунбобоев номли совхоз бош чўпони

Остонаев Алиқул Раимқулович

Навбаҳор район ички ишлар бўлими жиноят қидирув гуруҳининг катта оператив вакили

Остонов Ғайбулло Намозович

Навоий район марказий касалхонаси бош шифокорининг ўринбосари

Перевозов Алексей Николаевич

Навоий қурилиш бошқармаси бошлиғининг ўринбосари, Навоий шаҳри

Раимова Бозоргул

Конимех районидаги «Соркўл» наслчилик заводи чорвачилик мажмуининг оператори

Расулов Истам

Хатирчи район маданият бўлимининг мудири

Раҳимов Холмўмин Облоқулович

Навбаҳор районидаги «Янгиқўрғон» колхози бригадири

Раҳматулина Зубайда Асгатдиновна

Навоий шаҳридаги 5-алоқа бўлимининг бошлиғи

Ризаева Тамара Раҳмоновна

вилоят давлат электр алоқа корхонаси телеграф бошлиғи, Навоий шаҳри

Рўзиев Музаффар Тоҳирович

Навоий шаҳар касалхонасининг шифокор-кардиологи

Саъдуллаев Фатулло

Қизилтепа районидаги «Зарафшон» номли ўрта мактабнинг директори

Султонов Сапармурот

Лангар руда бошқармаси таъмирлаш-қурилиш цехининг бошлиғи, Хатирчи райони

Туробов Холиқул Мўҳаммадиевич

Навоий кимёвий тола чиқитларини қайта ишлаш фабрикаси меҳнатни муҳофаза қилиш ва хавфсизлик техникаси катта муҳандиси, Навоий шаҳри

Тўраев Шокир Саъдиллаевич

вилоят давлат электр алоқа корхонаси шаҳар телефон станциясининг электр монтёри, Навоий шаҳри

Туримбетов Утеген Есмаханович

Конимех район молия бўлимининг бошлиғи

Тўхтаева Хайтгул Жумаевна

«Ўзбекистон почтаси» давлат алоқа корхонасининг хат ташувчиси, Навоий шаҳри

Фозилова Малика Абдуллаевна

вилоят суди раисининг ўринбосари, Навоий шаҳри

Федорова Нина Павловна

Навбаҳор район марказий касалхонаси туғруқхонасининг мудири

Холмуродов Зиёдулла

«Нефтепродукт» ишлаб чиқариш бирлашмасининг катта оператори, Навоий шаҳри

Ҳасанов Бахшилло Ҳайруллаевич

Ўзбекистон Республикаси миллий хавфсизлик хизмати вилоят бошқармасининг катта вакили, Навоий шаҳри

Ҳасанов Ўрин

«Навоийазот» ишлаб чиқариш бирлашмаси халқ истеъмол моллари ишлаб чиқариши бошлиғи, Навоий шаҳри

Ҳусеинова Зулҳумор

Қизилтепа район маҳаллий саноат комбинатининг ишчиси

Ҳушвақтов Отақул

Хатирчи район Й. Охунбобоев қишлоқ Кенгашининг раиси

Шабонов Ёдгор

Қизилтепа районидаги «Деҳқонобод» колхозининг ферма мудири

Шарипов Анвар Қосимович

Ўзбекистон Республикаси миллий хавфсизлик хизмати вилоят бошқармасининг бошлиғи, Навоий шаҳри

Шодмонов Нурулло

Навоий районидаги «Нарпай» совхози бригадири

Эргашев Дилмурод

Қизилтепа шаҳар ижроия комитетининг раиси

Юсупов Холдор Жумабоевич

Томди районидаги Калинин номли совхоз 2-фермасининг бошқарувчиси

Наманган вилоятидан

Абдураманова Мавлуда Аринбоевна

Наманган шаҳар тикувчилик бирлашмасининг тикувчиси

Абдуллаев Хожимирза

Норин район марказий касалхонаси болалар бўлимининг мудири

Абдураҳимова Раҳбархон

Наманган районидаги «Ижодкор» фирмасининг сут соғувчиси

Акбаров Мажит

Наманган вилоят матлубот уюшмасига қарашли кўчма механизациялаштирилган колонна бригадири

Акрамов Файзулло

Косонсой шойи тўқиш фабрикасининг директори

Акрамова Ҳамидахон Дадахоновна

Уйчи ипак ишлаб чиқариш бирлашмасининг пиллакори

Отабоев Иброҳим

«Ҳаққулобод» хўжаликлараро кўчма механизациялаштирилган колонна прораби

Отахонов Исмоил

Наманган районидаги «Лола» универмагининг директори

Аҳмаджонова Кароматхон

Наманган шаҳридаги 2-касалхона шифохонасининг мудири

Аҳмедов Моҳиржон Ҳамидович

Наманган шаҳар Совет райони ҳокимлиги ички ишлар бўлими жиноят қидирув катта оператив вакили

Охунов Валижон

хўжаликлараро кўчма механизациялаштирилган колонна бошлиғи, Учқўрғон райони

Ашуров Абдиллажон

Косонсой районидаги «Бухоро» совхозининг бош агрономи

Бозоров Олимжон Ваҳобович

Тўрақўрғон район ҳокими

Бакиров Ботирхон

вилоят маданият саройи «Наманган гуллари» дастасининг солисти

Баҳритдинов Олимжон Сайфитдинович

Наманган шаҳар қишлоқ хўжалик техникуми директори

Боймирзаев Карим

Чортоқ районидаги «Октябрь» колхози механизатори

Бориев Исоқжон

Уйчи районидаги Улуғбек номли колхоз бригадири

Ғанижонов Мўминжон Қурбонович

вилоят «Водоканал» ишлаб чиқариш бирлашмасининг директори

Ғаффорова Роза Асановна

Задарё районидаги 6-болалар боғчасининг тарбиячиси

Дадахонов Сиддиқхон Турсунхонович

Косонсой районидаги 27-ҳунар-техника билим юрти устаси

Жалолов Раҳмонжон Турсунбоевич

Янгиқўрғон деҳқончилик-саноат комбинати директорининг биринчи ўринбосари

Жамолов Соттихон

Чуст районидаги генерал Норхўжаев номли колхоз ферма мудири

Жўрабоев Раҳимжон

Чортоқ шаҳридаги 2-мактаб ўқитувчиси

Иброҳимов Маҳмуджон

Тўрақўрғон район марказий касалхонасининг бўлим мудири

Икромов Иқбол

Норин районидаги «Коммунизм» колхозининг раиси

Иномова Карима

Наманган шаҳридаги Э. Отахонов номли тиббиёт билим юртининг директори

Исломов Мўйдинжон Назирович

Косонсой район электр тармоқлари бошлиғининг ўринбосари

Исмонов Исломхўжа Камолович

Учқўрғон районидаги «Москва» колхозининг бригадири

Қозоқбоев Ҳакимжон Абдулазизович

Наманган район аҳолига маиший хизмат кўрсатиш ишлаб чиқариш бирлашмасининг пойабзалчиси

Қамбаров Шавкат Турсунович

вилоят мудофаа ишлари бошқармасининг бошлиғи

Мўйдинова Тоҳирахон Дадахоновна

Косонсой район халқ суди раиси

Маллабоев Турғунбой

вилоят табиатни муҳофаза килиш комитетининг раиси, Наманган шаҳри

Қаҳҳорова Назира

Поп районидаги «Коммунизм» колхозининг бригадири

Қирғизов Бўрибой

Советобод маҳалла комитетининг раиси, Хаққулобод шаҳри

Қирғизов Юсуфжон

Янгиқўрғон район «Бирлашган» қишлоқ Кенгаши Фахрийлар Кенгашининг раиси

Қорахўжаев Ҳакимжон

«Наманганоблгаз» бирлашмасининг бош механик-энергетиги

Қўчқоров Олимжон

Чуст районидаги «Ўзбекистон» колхози бригадири

Мамажонов Рауф

Наманган шаҳридаги 25-мактаб ўқитувчиси

Маъруфжонов Орифжон Узоқович

Чуст шаҳар «Пансада» маҳалла комитетининг раиси

Музаффаров Шарифжон

Чуст шаҳридаги 9-мактаб ўқитувчиси

Муллаев Тошкентбой

уруш ва меҳнат фахрийси, Наманган шаҳри

Муродов Обидулла

Уйчи район «Хонобод» фельдшерлик-акушерлик пунктининг мудири

Муродов Тошпўлат Фаттохович

«Наманганирстрой» кўчма механизациялаштирилган колоннасининг бригадири, Чуст шаҳри

Муҳаммадиев Маҳмудхон

Косонсой шаҳридаги 7-мактаб директори

Муҳитдинов Анвар

Наманган шаҳар умумий овқатланиш трестининг бош бухгалтери

Нажмитдинов Ҳамидхон

«Электротерм» ишлаб чиқариш бирлашмасининг бош директори, Наманган шаҳри

Олимов Жўрахон

6-таъмирлаш-қурилиш бошқармасининг ғишт терувчиси, Наманган райони

Отавалиев Икромжон

138-хўжаликлараро кўчма механизациялаштирилган колонна пайвандчиси, Уйчи райони

Раҳматов Муталжон

Чортоқ районидаги А. Навоий номли колхоз раиси

Режаббоев Абдуқаҳҳор

Чортоқ район мелиорация ва сув хўжалиги ишлаб чиқариш таъмирлаш –– ишлатиш бирлашмасининг гидротехниги

Содиқова Назира Нуритдиновна

Наманган шойи газламалар ишлаб чиқариш бирлашмасининг тўқувчиси

Сулаймонов Мўминжон

«Наманган ҳақиқати» газетаси таҳририятининг бўлим мудири

Тожибоев Холмат

вилоят ҳокимлиги капитал қурилиш бошқармасининг бошлиғи

Тиланов Нурмирза

Чортоқ районидаги «Пешқўрғон» совхози бригадири

Тожибоев Насриддин

Наманган вилояти меҳр-шафқат ва саломатлик жамғармаси бошқарувининг раиси

Турсунбоев Абдулҳамиджон

Поп районидаги «Найман» совхозининг бош иқтисодчиси

Тўхтабоев Юсуфжон

Янгиқўрғон районидаги Д. Сатторов номли совхоз бригадири

Убаева Сорахон

Уйчи районидаги Охунбобоев номли колхоз сут соғувчиси

Умаралиев Раҳматжон

Ўзбекистон Республикаси Давлат банки вилоят бошқармасининг бошқарувчиси

Ҳабибуллаев Латиф

Наманган мухандислик-техника институтининг катта ўқитувчиси

Халилова Муҳаррам Сиддиқовна

Косонсой районидаги 32-мактаб ўқитувчиси

Ҳомидов Абдураҳмон

Поп район уруш ва меҳнат фахрийлари кенгаши раисининг ўринбосари

Ҳомидов Муҳибилло

Миллий хавфсизлик хизмати Наманган вилоят бошқармасининг катта оператив вакили

Ҳумайдиллаев Убайдилла

Наманган шаҳар «Автодормехбаза» корхонасининг ҳайдовчиси

Ҳусанов Мўйдинхон

Тўрақўрғон район уруш ва меҳнат фахрийлари кенгашининг раиси

Ҳусанова Жамила Ваҳобовна

Учқўрғон районидаги 46-махсус интернат ўқитувчиси

Ёқубов Исмоил

Задарё районидаги «Гулбоғ» совхозининг ишчиси

Самарқанд вилоятидан

Аббосова Ойгул Каримовна

Самарқанддаги 8-март номли тикувчилик ишлаб чиқариш бирлашмасининг тикувчиси

Аҳмедов Муҳаммад

Самарқанд шаҳар меъморчилик-қурилиш институтининг декани

Ашуров Ғайбулло

вилоят маданият бошқармасининг бошлиғи, Самарқанд шаҳри

Бойбўриев Назар

Нуробод районидаги Раззоқ Жаҳонгиров номли совхоз бош чўпони

Бобожонова Мастура Аҳмаджоновна

«Зарафшон» вилоят газетаси таҳририятининг мусаҳҳиҳи, Самарқанд шаҳри

Борухов Сиянхай Абрамович

Самарқанд давлат тиббиёт институтининг кафедра мудири

Ғаниев Холмурод

Самарқанд кўн заводининг ишчиси

Головастикова Зоя Вячеславовна

«Каттакурганводстрой» трестига қарашли 1-кўчма механизациялаштирилган колонна аккумуляторчиси, Каттақўрғон шаҳри

Давронов Эргаш

Самарқанд шаҳар тўқимачилик-галантерия фабрикасининг директори

Жўраева Зулфия Ҳамидовна

Самарқанд шаҳридаги 5-мактаб ўқитувчиси

Долиев Карим

Гўзалкент районидаги 15-ўрта мактаб директори

Зиёдуллаев Маманиёз

Иштихон районидаги 37-мактаб ўқитувчиси

Эгамбердиев Муротқул Тўрақулович

Самарқанд шаҳар газлаштириш бошқармасининг чилангари

Эшонқулов Ражаб

Ургут шаҳар «Шердор» маиший хизмат кўрасатиш район комбинатининг сартароши

Исматов Ҳабиб

вилоят ёш техниклар станциясининг тўгарак раҳбари, Самарқанд шаҳри

Исроилов Одил

Самарқанд шойи ишлаб чиқариш бирлашмаси устасининг ёрдамчиси

Қодиров Абдураҳмон

Булунғур район халқ таълими бўлимининг мудири

Қиличева Олмажон

Гўзалкент район касалхонасининг бўлим мудири

Қобилов Нажим

Оқдарё районидаги «Партия XXII съезди» колхозининг бригадири

Қодирова Энақиз

К.Д. Ушинский номли Самарқанд педогогика билим юртининг ўқитувчиси, Самарқанд шаҳри

Кубаев Суннат

Самарқанд вилоят деҳқончилик-саноат уюшмасининг бўлим бошлиғи, Самарқанд шаҳри

Қўшматов Абдухолиқ Шомаҳатович

167-хўжаликлараро кўчма механизациялаштирилган колонна сувоқчиси, Жомбой райони

Майоров Виталий Дмитриевич

176-кўчма механизациялаштирилган колонна бригадири, Оқтош шаҳри

Мастонов Мардон

Тойлоқ район деҳқончилик-саноат комбинатининг бош зоотехниги

Маҳманазаров Турдибек

Оқдарё район марказий касалхонасининг жарроҳи

Меликов Мустафоқул

Самарқанд шаҳридаги «Хўжа Зудмурод» масжидининг имом-хатиби

Молут Муҳаммад

«Самарқандгаз» бирлашмасининг бошлиғи, Самарқанд шаҳри

Мусаева Очилой

Иштихон районидаги «Уч қаҳрамон» колхози бригадири

Мустафоева Жамила

Пастдарғом районидаги Ильич номли совхоз чўчқабоқари

Мустафоева Ҳолида

Жомбой районидаги «Янги ҳаёт» колхозининг сут соғувчиси

Мухторов Ёқуб

Челак районидаги А. Навоий номли колхоз бошқарувининг раиси

Назаров Неъмат Ибодович

Иштихон районидаги М. Жўраев номли колхоз бригадири

Номозов Илаш

Булунғур районидаги «Мингчинор» совхози бош технологи

Норов Аҳмат

Каттақўрғон районидаги «Зарафшон» колхози бригадири

Нушбаков Нормурод Қаҳҳорович

Пахтачи районидаги Ш. Қаҳҳоров номли колхоз бригадири

Овчинников Юрий Иванович

Самарқанд вагон депосининг бошлиғи, Темир йўл райони

Орипов Субхонқул

Ўзбекистон олимлар уюшмаси вилоят бўлимининг раиси

Пардаева Муҳаббат Ҳамдамовна

Самарқанд шаҳридаги 60-махсус мактаб- интернат ўқитувчиси

Пирматов Харифқул

Қўшработ районидаги «Қўшработ» ижара хўжалигининг бош чўпони

Пиров Бурхон

Ургут районидаги 32-мактаб ўқитувчиси

Ражабова Мавлуда Эргашевна

Ургут шаҳридаги 1-мактаб ўқитувчиси

Рустамов Фурқат Исматович

Самарқанд ҳокимлиги ички ишлар бошқармаси соқчилик хизмати 2-ротасининг командири, Самарқанд шаҳри

Рустамова Раъно Халиловна

Самарқанд трикотаж фабрикасининг ишчиси

Рустамова Ҳалима

Самарқанд пиллакашлик фабрикасининг ишчиси

Сайдуллаев Ҳамдам

Пайариқ районидаги «Халқобод» ижара хўжалигининг бригадири

Солихбоев Сагит Шокирович

вилоят уруш ва меҳнат фахрийлари комитетининг раиси, Самарқанд шаҳри

Самиев Рауфжон

Ургут районидаги Крупская номли колхоз таъмирлаш-техника устахонасининг мудири

Сатторов Худойбоқ Сатторович

Булунғур районидаги Беруний номли совхоз директори

Сатторова Хосият Ҳасановна

Каттақўрғон шаҳар ёғ-мой комбинатининг аппаратчиси

Сулаймонов Ҳамид

хўжалик ҳисобидаги ёрдамчи хўжалик директори, Булунғур райони

Сулаймонов Ҳасан

Пахтачи районидаги «Хумор» колхози чорвадори

Тангирова Ойзира Омоновна

Нуробод районидаги «Янгиобод» ижара хўжалигининг сут соғувчиси

Тоштурдиев Худойқул

Нарпай районидаги 21-мактаб ўқитувчиси

Туробова Бибисора

Самарқанд вилояти хотин-қизлар комитетининг раиси

Тўрақулова Сурайё Мухторовна

Тойлоқ район консерва заводининг ишчиси

Улуғмуродов Элмурод

Иштихон район деҳқончилик-саноат бирлашмасининг раиси

Файзиев Усмон

Нарпай районидаги Ислом Шоир номли қишлоқ Кенгашининг раиси

Ҳайдарова Зайнаб

Нарпай районидаги «Москва» колхози бригадири

Ҳакимов Фарҳод

Самарқанд трикотаж фабрикасининг цех бошлиғи

Ҳамроев Нарзулла Орзиқулович

Нарпай районидаги А. Навоий номли колхози бригадири

Ҳандалова Гўзал Каримовна

Ургут район марказий касалхонаси болалар бўлимининг мудири

Ҳолмуродова Тамара Тўйчиевна

Самарқанд районидаги «Дўстлик» колхози бригадири

Худойбердиев Берди

вилоят ҳокимлиги ички ишлар бошқармаси бўлимининг катта эксперти, Самарқанд шаҳри

Худойбердиева Турдигул

Челак районидаги Охунбобоев номли совхоз бригадири

Ҳусанов Суяр

Оқтош шаҳар почта алоқаси бўлимининг фельдъегери, Оқтош шаҳри

Шодиева Мушарраф

Самарқанд шаҳар Сиёб районидаги 2-ўрта мактаб ўқитувчиси

Элмуродов Малик

Каттақўрғон районидаги 57-мактаб-интернат директори

Эргашева Маъсуда Жўрақуловна

Самарқанд шойи ишлаб чиқариш бирлашмасининг тикувчиси

Йўлдошев Эркин Эргашевич

180-хўжаликлараро кўчма механизациялаштирилган колонна бошлиғи, Каттақўрғон райони

Юнусов Ҳайдар

Пастдарғом район марказий касалхонасининг бош шифокори

Юсупов Раҳимберди

Самарқанд чинни заводининг директори

Юсупов Тинчлик

Пайариқ районидаги «Туркистон» колхози бригадири

Юсупов Раззоқ Абдуҳолиқович

Пайариқ районидаги «Москва» колхози бригадири

Сурхондарё вилоятидан

Абдулаҳатов Нортожи

Автомобиль йўллари бошқармасининг бошлиғи, Шеробод шаҳри

Абдураззоқова Солия Шоймардоновна

Бандихон районидаги Ғ. Ғулом номли совхоз сут соғувчиси

Абдурасулов Саттор

Олтинсой районидаги 27-мактаб директори

Абсаматов Абдурашид

554-кўчма механизациялаштирилган колонна бошлиғи, Термиз райони

Амирқулов Қурбон

Гагарин район нон маҳсулотлари комбинатининг директори

Бадалов Хайит

Қумқўрғон районидаги 23-мактаб ўқитувчиси

Бакиров Ҳайдар Эшпўлатович

Денов шаҳар ички ишлар бўлими тергов бўлинмасининг катта терговчиси

Бойтўраев Турдимурод

Олтинсой район марказий касалхонасининг шифокори

Бобоев Рустам

вилоят статистика бошқармаси бошлиғининг ўринбосари

Ғаимов Алим

26-трестга қарашли 268-кўчма механизациялаштирилган колонна бошлиғи, Ленин райони

Ғаниев Муродулло

«Сурхонирстрой» трестига қарашли кўчма механизациялаштирилган колонна тракторчиси, Узун райони

Ғарипова Дилора Суфяновна

вилоят ҳокимлиги аппаратининг етакчи мутахассиси, Термиз шаҳри

Давронов Қурбон

Шеробод районидаги 37-мактаб директори

Дўлмонов Эшбой Хўжаназарович

Термиз районидаги «Гулбаҳор» совхози директори

Дўстмуродов Қувон Алиевич

Ленин йўли район судининг раиси

Жўраев Ҳаким Тўхтамишович

Қумқўрғон районидаги Ульянов номли совхоз бригадири

Жўраев Эшқувват Туропович

275-колхозлараро кўчма механизациялаштирилган колонна бригадири, Қумқўрғон райони

Золотарев Дмитрий Николаевич

ЎХДП шаҳар кенгашининг котиби, Термиз шаҳри

Эшонов Алим Бобохўжаевич

вилоят алоқа ишлаб чиқариш-техника бошқармасининг бошлиғи, Термиз шаҳри

Каримова Шафоат Қўзиевна

Гагарин районидаги «8 Март» колхози туғруқхонасининг бош шифокори

Қобилов Амирқул

Термиз районидаги «Навбаҳор» совхози бригадири

Қурбонназаров Хушмурот

вилоят матлубот уюшмасига қарашли улгуржи савдо-харид базасининг ишчиси, Термиз шаҳри

Ляшенко Светлана Ивановна

Термиз шаҳридаги 10-ўрта мактаб ўқитувчиси

Мамиев Нормурод

Ангор районидаги «Коммунизм» колхози тракторчиси

Мардонов Холиқ

Денов шаҳар пахта тозалаш заводининг ишчиси

Мелиев Ҳамро

Олтинсой районидаги «Ширин» совхози бригадири

Мирқурбонов Йўлдош Мирқурбонович

музикали драма театрининг актёри, Термиз шаҳри

Муродуллаев Муҳаммад Бобоевич

Шарғун шаҳри ҳокими, Сариосиё райони

Нигматуллина Минигул Шараповна

Ленин йўли район марказий касалхонасининг шифокори

Норалиев Хўдойберди

вилоят бош давлат ҳаками

Сапиев Комилжон

Денов шаҳар автокорхонаси директори

Сафаров Хуррам

асфальт-бетон заводининг бош муҳандиси, Шўрчи райони

Тошмуродов Абдураҳмон

Денов районидаги «Ҳазорбоғ» совхози 1-ҳунар-техника билим юрти директори

Турдиев Нурқобил Файзуллаевич

кўчма механизациялаштирилган колонна бошлиғи, Жарқўрғон райони

Турдиев Раҳматулло Турдиевич

«Сурхандарьяоблагропромстрой» 1-трестига қарашли 253-колхозлараро кўчма механизациялаштирилган колонна бригадири, Гагарин райони

Турдиматов Турғун

Термиз районидаги «Намуна» колхози бригадири

Турсунов Сафар

Олтинсой районидаги «Хўжаипок» колхози бригадири

Ўтаганов Тожи Холмирзаевич

Узун район марказий касалхонаси шифокорлик амбулаторияси бўлимининг мудири

Ўтаев Камол

Ангор район пахта тозалаш заводининг ишчиси

Ҳамроев Худойназар

Денов районидаги 21-автоколонна ҳайдовчиси

Ҳасанов Жума

Қумқўрғон районидаги «Оққапчиғай» совхози директори

Хўжамиёров Хурсанд

Бойсун район босмахонасининг мусаҳҳиҳи

Ҳусанов Эшқобил

Шеробод район «Янги турмуш» қишлоқ Кенгашининг раиси

Черний Виктор Николаевич

«Термезгоргаз» таъмирлаш-қурилиш газмонтаж бошқармасининг шохобчалари ва иншоотлар бўйича чилангари, Термиз шаҳри

Чоршанбиев Абдулла Оролович

«Тўполанггидрострой» қурилиш бошқармасининг бош муҳандиси, Сариосиё райони

Чоршанбиев Хидир Сувонович

Бойсун районидаги «Бойсун» совхози директори

Шоймардонов Мўмин

Жарқўрғон районидаги 21-мактаб ўқитувчиси

Шамсиев Фазли

Гагарин районидаги 1-мактаб ўқитувчиси

Шамсутдинов Набижон Тожибоевич

Сариосиё районидаги «Наргиз» тикувчилик фабрикаси директори

Шоймардонов Аканбой

Бандихон районидаги «Тошкент» совхозининг звено бошлиғи

Эрматов Ҳамро Эгамович

ЎХДП вилоят Кенгашининг иккинчи котиби, Термиз шаҳри

Сирдарё вилоятидан

Абдиев Файзулло

50-кўчма механизациялаштирилган колонна ишчиси, Боёвут райони

Абдувоҳидов Абдуҳаким Абдурақибович

Ховос районидаги «Дружба» совхози директори

Абдуллаев Зубайдулло

Боёвут районидаги «Боёвут» совхози махалла комитетининг раиси

Абдураҳмонов Тилав

7-қурилиш трестига қарашли 2-кўчма механизациялаштирилган колонна сувоқчиси, Гулистон шаҳри

Абдухолиқова Райхон Абдурауповна

Шароф Рашидов районидаги 6-ўрта мактаб ўқитувчиси

Абдушоҳидов Абдулҳақ

вилоят уруш ва меҳнат фахрийлари кенгашининг раиси, Гулистон шаҳри

Азимов Алибой Бегбўтаевич

Ховос район маданият бўлимининг мудири

Оқжигитов Омон

Сайхунобод районидаги «СССР 50 йиллиги» совхози оилавий пудрат бригадири

Асанов Наби

Сирдарё районидаги «Шоликор» совхози бригадири

Аҳмедов Райимберди Эгамқулович

Меҳнатабод районидаги «Меҳнатобод» соахозининг бош агрономи

Очилов Анорқул

Боёвут районидаги мактаб-интернат ўқитувчиси

Бердақов Марк Ўтамуродович

Шароф Рашидов район марказий касалхонаси жарроҳлик бўлимининг мудири

Бесчастная Любовь Михайловна

Гулистон шаҳридаги «Гўзал» 9-ясли-боғча тарбиячиси

Жамалов Турғун

вилоят телерадио комитети раиси

Бойжонов Жақсилиқ

Оқолтин район ички ишлар бўлимининг катта участка вакили

Бойқўзиев Бойбўта

Комсомол районидаги «Москва» колхозининг сувчиси

Вовнякова Татьяна Владимировна

Янгиер шаҳар халқ таълими бўлими мудирининг ўринбосари

Галаев Турдибой

«Сирдарьярисстрой» трестига қарашли 1- кўчма механизациялаштирилган колонна чилангари, Сирдарё райони

Гияев Асад

Сирдарё район аҳолига маиший хизмат кўрсатиш ишлаб чиқариш бирлашмасининг сартароши

Давлетшин Равил Нажмеевич

«Агрокоммунстройремонт» бирлашмасининг бригадири, Шароф Рашидов райони

Давлатов Юсуф Абдураззоқович

вилоят ҳокимлиги қурилиш ва коммунал хўжалик бўлимининг мудири, Гулистон шаҳри

Давлетова Солия

ЎХДП вилоят Кенгашининг котиби, Гулистон шаҳри

Жонзоқов Мирали

Гулистон шаҳридаги 2535-автоколонна ҳайдовчиси

Жўлбеков Рустам Қаршибоевич

«Голодностепагромелиоремстрой» трестининг бошқарувчиси, Янгиер шаҳри

Жумаев Пардабой Абдуллаевич

вилоят ички ишлар бошқармаси қидирув милицияси хизмати жиноят қидирув бўлими бошлиғи, Гулистон шаҳри

Исмоилова Санталат

Шароф Рашидов районидаги «Дўстлик» совхози бригадири

Қаюмов Абдураззоқ Норбоевич

Оқолтин райони ҳокими

Қирғизбоев Норқўзи

Ширин шаҳар соғлиқни сақлаш бўлимининг бош шифокори

Қобулов Анвар

Оқолтин районидаги «Фарғона» совхози директори

Конеева Элвира Ибрагимовна

Гулистон район марказий касалхонаси туғруқхона бўлимининг мудири

Кровнов Александр Николаевич

вилоят ҳокимининг ўринбосари, Гулистон шаҳри

Қўлдошев Одил

Боёвут районидаги Т. Латипов номли колхоз бригадири

Кўчимов Холмўмин

Ховос районидаги «Дружба» совхози фельдшерлик-акушерлик пунктининг мудири

Мирзабеков Кубай

Комсомол районидаги Т. Норбоев номли 5-мактаб илмий мудири

Мехтиева Светлана Васильевна

матбаачилик ишлаб чиқариш бирлашмасининг ҳарф терувчиси, Гулистон шаҳри

Мусурмонова Нурсалат

Шароф Рашидов район аҳолига маиший хизмат кўрсатиш комбинатининг тикувчиси

Ни Светлана Николаевна

Сайҳунобод район алоқа тармоғининг оператори

Нурдинов Бенадир Валиевич

Миллий хавфсизлик хизмати Сирдарё вилоят бошқармасининг бошлиғи, Гулистон шаҳри

Нурмамбетова Гулнора Фариқовна

Сирдарё вилоятидаги Бахт пахта тозалаш заводи директорининг ўринбосари

Нурматов Мамадали

Табиатни муҳофаза қилиш жамиятининг масъул котиби, Ховос райони

Нурмуҳамедов Абдураҳмон Саимович

«Облагрострой» 2-трестига қарашли 47-кўчма механизациялаштирилган колонна бригадири, Гулистон райони

Назаров Тўлқин Эргашевич

Гулистон тиббиёт билим юртининг директори

Омонов Анорбой Суюнович

Оқолтин район марказий касалхонаси бош шифокорининг ўринбосари

Орипов Бўри

Оқолтин районидаги «Мелиоратор» кичик корхонасининг монтажчиси

Раҳимов Муҳаммаджон Эралиевич

Гулистон районидаги 2-ўрта мактаб директори

Садовников Виктор Алексеевич

вилоят физкультура ва спорт комитети раисининг ўринбосари, Гулистон шаҳри

Салимулин Тагир Харисович

Гулистон шаҳар уйсозлик комбинати бошлиғининг ўринбосари

Саматов Хайрилла

Сайхунобод районидаги «Гулистон» совхози бригадири

Сулаймонова Сарие Бекмамбетовна

Оқолтин район алоқа тармоғи автомат телефон станциясининг муҳандиси

Султонов Саминжон

«Ишонч» газетасининг Сирдарё ва Жиззах вилоятлари бўйича ўз мухбири

Суюнов Наби

Ховос район ижтимоий таъминот бўлимининг мудири

Тошматов Ином Қобилович

Гулистон шаҳар нон заводининг цех устаси

Тожибоев Ирисбой

Гулистон районидаги Навоий номли колхоз аъзоси

Турсунқулов Эркин

вилоят прокуратураси прокурорининг катта ёрдамчиси, Гулистон шаҳри

Умаров Қодирқул Назарматович

Ширин шаҳар алоқа тармоғининг бошлиғи

Умаров Пиримқул

«Узсельхозхимия» Боёвут район бирлашмасининг раиси

Ўсаров Абдираззоқ

Меҳнатобод район маданият бўлимининг мудири

Ҳайитов Облоқул

Ховос районидаги Тимирязев номли совхоз механизатори

Тўрабеков Мирзақул

Комсомол районидаги 5-мактаб ўқитувчиси

Хўжаев Аҳмад

«Промгражданстрой» трести бригадири, Меҳнатобод райони

Ҳожигелдиев Ашурали Исматуллаевич

вилоят ҳокимлиги меъморчилик ва шаҳар қурилиши Бош бошқармасининг бошлиғи, Гулистон шаҳри

Холиқов Абдухалил Ғаниевич

Сирдарё шаҳар сут заводининг механиги

Худашев Холдор

Оқолтин районидаги «Андижон» совхозининг бўлим бошқарувчиси

Худойназаров Мустафо Ҳазратқулович

Меҳнатобод район марказий поликлиникасининг участка шифокори

Эминова Назли Амуршоевна

Сайхунобод район матлубот жамияти умумий овқатланиш корхонасининг цех устаси

Эргашева Шодигул

Сирдарё районидаги 25-ўрта мактаб ўқитувчиси

Эшонқулов Ғани

Комсомол районидаги «Ленинград» совхози механизатори

Юсупов Йўлдош Юсупович

«Голодностепстрой» қурилиш-деҳқончилик-саноат бирлашмаси музейининг мудири, Янгиер шаҳри

Тошкент вилоятидан

Абдукаримов Тўхтамат

Ғазалкент шаҳридаги озиқ-овкат тажриба комбинатининг ҳайдовчиси

Абдуллаев Облоберди

Бекобод район мелиорация ва сув хўжалиги бирлашмасининг катта мухандиси

Акрамов Баҳодир Комилович

Чирчиқдаги «Электрохимпром» ишлаб чиқариш бирлашмаси катализатор цехининг бошлиғи

Аминов Сидиқ

Ангрен шаҳридаги 29-ўрта мактаб ўқитувчиси

Орипов Анвар

Чиноз бинокорлик материаллари ва конструкциялари комбинатининг электр пайвандчиси

Арслонова Шаҳринисо Абдураҳмоновна

Олмалиқ уйсозлик комбинати «Бинокор» кооперативининг сувоқчи-бўёқчиси

Ортиқов Мирзатилла

Бўстонлиқ районидаги 22-ўрта мактаб ўқитувчиси

Аҳмедов Абдумутал Икромович

Олмалиқ шаҳридаги «Аммофос» ишлаб чикариш бирлашмасининг аппаратчиси

Бекмамедова Лариса Хисамовна

«Ахангаранцемент» бирлашмасининг бухгалтери

Бердиқулова Батан

Бўстонлиқ районидаги «Енбек» колхозининг сут соғувчиси

Бувахонов Жўра

Тошкент районидаги «Ўзбекистон 50 йиллиги» совхози бригадири

Ғаппоров Алишер

Зангиота районидаги «Бўзсув» колхози раиси

Дауиров Уламқодир

Бўстонлиқ районидаги Товоқсой рўзғор кимёси бирлашмасининг бош муҳандиси

Деҳқонов Омонбой

Бекобод район мелиорация ва сув хўжалиги бирлашмасининг муҳандиси

Долженко Зоя Говриловна

Янгийўл район марказий касалхонасининг бўлим мудири

Дўстмуҳамедов Ниғматилла Сайдуллаевич

«Ахангаранцемент» бирлашмасининг машинисти

Дўстова Назира Турсунхўжаевна

Пскент район нон комбинатининг устаси

Зашчихина Евгения Васильевна

«Ахангаранцемент» бирлашмасининг машинисти

Зокиров Ғайрат

Оққўрғон район марказий касалхонасининг травматология бўлими мудири

Иноятов Сайпилла

Қуйичирчиқ район марказий касалхонасининг бош шифокори

Исломова Ойниса Нурматовна

Ангрендаги «Ҳунарманд» хўжалик ҳисобидаги корхона ишчиси

Эргашев Турғун

вилоят табиатни муҳофаза қилиш комитетининг раиси

Эштоев Равшанбек Абдураҳимович

Бўстонлиқ районидаги 18-ҳунар-техника билим юртининг устаси

Қодиров Аҳмад

Тошкент вилояти деҳқончилик-саноат уюшмаси пахтачилик бўлимининг бош мутахассиси

Капишников Валерий Николаевич

«Ахангаранцемент» бирлашмасинииг машинисти

Керимов Сейяр Ибрагимович

«Ахангаранцемент» бирлашмасининг электр монтёри

Қодирова Санталат

Вилоят ижтимоий таъминот бўлимининг мудири

Кораблина Танзиля Юнусовна

Тошкент вилояти статистика бошқармаси бошлиғининг ўринбосари

Кўпайсинова Гулсара

«Ахангаранцемент» бирлашмасининг машинисти

Қулбеков Мухтор

Ўрта Чирчиқ районидаги «Ҳақиқат» колхози бригадири

Қурбоналиева Тоза

Бўстонлиқ район марказий касалхонасининг катта ҳамшираси

Қурбонова Марҳабо

Пскент районидаги 1-мактаб ўқитувчиси

Ли Фёдор Ильич

Ўрта Чирчиқ районидаги 1-мактаб директори

Мансуров Сотволди Исмоилович

Янгийўл районидаги М. Мирзабоев номли колхоз бригадири

Марченко Борис Александрович

Янгиобод шаҳридаги 22-поликлиника мудирининг ўринбосари

Мирбобоев Анвар Мирусмонович

Ўрта Чирчиқ районидаги 63-умумтаълим мактаби ўқитувчиси

Мирзаева Меҳри Эргашевна

Қибрай районидаги 12-мактаб ўқитувчиси

Қурбонов Ҳайдаркул Баркашевич

Олмалиқ шаҳар ички ишлар бўлимининг милиционери

Мўминов Неъмат Комилович

Бекобод район марказий касалхонаси гинекология бўлимининг мудири

Мирсалимов Замон Ҳайдарович

2-«Ташоблагрострой» трести бошқарувчисининг ўринбосари

Мусаева Матлуба

Паркент районидаги 15-мактаб ўқитувчиси

Муҳамаджонов Сидиқ

Тошкент районидаги М. Фозилов номли колхоз раиси

Нормуҳамедов Абдураҳмон Зойитович

Зангиота районидаги А. Икромов номли колхоз бригадири

Низомов Ҳилол Низомович

Тошкент вилояти халқ таълими бошқармасининг етакчи мутахассиси

Окель Вадим Фридрихович

Чирчиқ шаҳар ҳокимлиги ички ишлар бўлимининг бошлиғи

Оқмирзаев Турғунбой

Бекобод район мелиорация ва сув хўжалиги бирлашмасининг муҳандиси

Оппоқхўжаев Абдулла Холматович

«Паркентводстрой» трестига қарашли 5-кўчма механизациялаштирилган колонна бошлиғи, Паркент райони

Пейсенов Мирзаҳамид

Янгийўл район «Янгийўл» газетасининг муҳаррири

Расулов Маҳаммадали Ваҳобович

Бекобод район ҳокими

Раҳимов Зуфар

Янгийўл район аҳолига хизмат кўрсатиш соҳаси ишлаб чиқариш бирлашмасининг сартароши

Раҳматов Аъзам

Қуйичирчиқ районидаги «Хўжакент» совхозининг бўлим бошқарувчиси

Рихсиев Носир

«Тошкент ҳақиқати» газетаси муҳарририятининг бўлим мудири

Солиев Карим Мамурович

«Узстройтранс» бирлашмасига қарашли 7-автокорхона ҳайдовчиси, Ангрен шаҳри

Солихов Зоҳид Обидович

Вилоят маданият бошқармасининг бошлиғи

Тарзиев Рашид Аҳмедович

Олмалиқ кон-металлургия комбинати рух заводининг электр монтёри

Тошматов Роҳатқул Аҳмедович

Тошкент вилояти соғлиқни сақлаш бўлимининг бош мутахассиси

Тожиева Равшан Жўраевна

Қибрай районидаги «Октябрь» колхозининг сут соғувчиси

Тонконогов Марк Ефимович

вилоят ҳокимлиги I тоифа мутахассиси

Тўраев Тожибой

Ўзбекистон қийин эрийдиган ва ўтга чидамли металлар комбинатининг аппаратчиси, Чирчиқ шаҳри

Турсунов Нишон

Юкори Чирчиқ районидаги «Ўзбекистон» колхози бригадири

Убайдиллаев Саъдилла

Тошкент районидаги Ғиёс Умаров номли колхоз бригадири

Ўринбоев Абдуҳаким Холмурзаевич

Бекобод районидаги «Зафар» деҳқончилик- саноат комбинатининг бош муҳандиси

Ўрмонов Рамаит

«Средазуголь» ишлаб чиқариш бирлашмасининг экскаватор машинисти, Ангрен шаҳри

Ўрмонов Тўлқин

Қибрай район халқ депутатлари Салор посёлка кенгашининг раиси

Усмонов Мамадиёр Мамадиевич

вилоят Ҳокимлиги ички ишлар бошқармаси тергов бошқармасининг бошлиғи

Усмонов Эрмат

Ўрта Чи рчиқ районидаги «Северний маяк» колхози бригадири

Фаҳриддинов Ёвмитдин Зайнитдинович

Қибрай районидаги «Лимонарий» колхози раиси

Усмонова Мукаррам Эшматовна

«Узместстрой» трестига қарашли Тошкент вилоят кўчма механизациялаштирилган колоннасининг ғишт терувчиси

Фёдоров Александр Павлович

«Ахангаронцемент» ишлаб чиқариш бирлашмасининг бош директори, Оҳангарон шаҳри

Хайитматов Неъмат

Паркент районидаги С. Раҳматуллаев номли 10-ўрта мактаб директори

Халилов Бахтиёр Эргашевич

вилоят ҳокимлиги истиқболни белгилаш комитетининг бўлим бошлиғи

Ҳасанов Турғун Рустамович

«Ахангаронцемент» ишлаб чиқариш бирлашмаси транспорт цехининг тепловоз машинисти, Оҳангарон шаҳри

Хўжакаев Искандер

Юқори Чирчиқ районидаги «Дўстлик» колхозининг участка мудири

Чернишева Елизавета Григорьевна

«Ахангаронцемент» ишлаб чиқариш бирлашмаси кўприк кранининг машинисти

Шодиев Иномали

ВЛКСМ 40 йиллиги номли Ангрен ГРЭСи чилангари

Шораҳимов Шомурот

Чиноз районидаги «Чиноз» наслчилик совхоз-техникуми бригадири

Шаршуков Леонид Александрович

«Аҳангаронцемент» ишлаб чиқариш бирлашмасининг чилангари, Оҳангарон шаҳри

Шишова Валентина Николаевна

Чирчиқ шаҳар пойабзал ишлаб чиқариш бирлашмасининг пойабзал устки қисмини йиғувчиси

Эргашев Камолиддин

Вилоят деҳқончилик-саноат мажмуи моддий-техника таъминоти ва техникани таъмирлаш бирлашмасининг бўлим бошлиғи

Йўлчиев Акбарали

Қибрай райони ҳокими

Юсупов Собир Мўминович

«Тошвилоятюктранс» концерни бош директори

Юсупхўжаев Саидикром

Тошкент районидаги А. Абдуллаев номли колхоз ферма мудири

Яковенко Нелли Ивановна

«Ташкентская правда» газетаси муҳаррирининг ўринбосари

Фарғона вилоятидан

Охунов Маърип

Фарғонадаги газ аппаратлари заводининг омборчиси

Абдуллажонова Жўрахон

Қўқон давлат педагогика институтининг декани

Абдураҳмонов Абдуманнон

Риштон коммунал-маиший хизмат ишлаб чиқариш бошқармасининг кулоли

Аветисов Аркадий Абрамович

Риштон деҳқончилик-саноат комбинатининг директори

Акопжанов Сергей Михайлович

Фарғона шаҳридаги 3-автобаза директори

Алимов Шуҳрат Ҳамидович

Ўзбекистон миллий ахборот агентлигининг Фарғона ва Андижон вилоятлари бўйича фотомухбири

Алимова Шаҳзода

Фарғона ип газлама бирлашмасининг тўқувчиси

Асқаров Собиржон

«Бешариқ тонги» газетасининг муҳаррири

Афанасиади Михаил Георгиевич

Қўқон газ арматураси заводининг директори

Аҳмадалиев Абдуқодир

Ўзбекистон районидаги «Ғаниобод» совхози директори

Аҳмедов Аҳад Муҳамедович

Меъморчилик ва шаҳар қурилиши бошқармасининг бошлиғи

Аҳмедова Матлуба Деҳқон қизи

Ёзувчилар уюшмаси Фарғона бўлимининг адабий консультанти

Ашурова Нағимахон

Фарғона районидаги 4-ўрта мактаб ўқитувчиси

Бикмайкина Февзия Эминовна

Қува нон маҳсулотлари комбинати ишчиси

Бойматов Солижон

Қўқон газ арматураси заводининг токари

Дадахўжаев Мансур

«Райкоопзаготторг» Қува район бирлашмасининг тайёрловчиси

Данченко Юрий Васильевич

«Фергананефтеоргсинтез» бирлашмасининг бош директори

Жабборова Турсунхон Маматалиевна

Марғилондаги «Атлас» бирлашмасининг тўқувчиси

Жалолов Халил

Қўкон нон маҳсулотлари комбинатининг нонвойи

Жўрабоева Эътиборхон

Фрунзе районидаги 1-ўрта мактаб ўқитувчиси

Замонов Қодиржон

Қувасой шаҳридаги «Бўстон» фельдшер-акушерлик пунктининг мудири

Иброҳимов Исмонали

Учкўприк районидаги Ф. Шамсиддин номли совхоз бригадири

Имомов Очилбой

Бешариқ район халқ депутатлари Андархон қишлоқ кенгашининг раиси

Искандаров Тўхтасин

Фарғона шаҳридаги 5-ҳунар-техника билим юртининг устаси

Исмоилов Умаржон Сиддиқович

Ёзёвон район «Марказий Фарғона» газетасининг муҳаррири

Каримов Алижон

Фарғона район нон комбинатининг директори

Қаюмов Абилжон

Қува шаҳар «Агрокоммунстройремонт» корхонаси бошлиғи

Қаюмов Юсуф

Олтиариқ район кинопрокат идорасининг директори

Қодиров Абдуллажон

Бувайда район Боғқир матлубот жамиятига қарашли магазин мудири

Қодиров Адҳам Зарабжонович

Тошлоқ нотўқима материаллар фабрикаси устасининг ёрдамчиси

Козлова Валентина Ивановна

Фарғона пойабзал фабрикаси бош мухандисининг ўринбосари

Комилов Холматжон Одилович

81-хўжаликлараро кўчма механизациялашган колонна бошлиғи, Ёзёвон райони

Қорабоева Лобар Жўраевна

Қўқон кўнчилик ишлаб чиқариш бирлашмасининг тайёр маҳсулот топширувчиси

Кожевникова Алевтина Павловна

Ўзбекистон Олимлар уюшмаси вилоят ташкилотининг референти

Қурбонов Рафиқ

Данғара районидаги Оҳунбобоев номли совхоз директори

Қўшоқов Неъматилло

Тошлоқ районидаги «Заркент» колхози бош агрономи

Мадвалиев Султонбой

Риштон районидаги «Риштон» совхозининг бўлим бригадири

Мамараҳимова Оқила

Ипак илмий-ишлаб чиқариш бирлашмасининг пиллакаши

Маҳмудов Рустам Мамажонович

Қўқон бинокорлик материаллари корхонаси директори

Мирзаев Ҳалим

Фарғона районидаги «Олтин водий» колхози раиси

Муродов Саиджон Холбекович

Олтиариқ район марказий касалхонаси бош шифокорининг ўринбосари

Мусаева Ханифа Фотфетдиновна

Марғилондаги «Атлас» аврли газламалар ишлаб чиқариш бирлашмасининг тўқувчиси

Орипов Муҳаммад Ҳамидович

Фарғона район «Шонли меҳнат» газетасининг фотомухбири

Отабоев Нўмон Ҳамидович

«Фарғонагаз» вилоят бирлашмасининг бошлиғи

Отабоев Толибжон

Фурқат районидаги «Чилги жийда» совхозининг бўлим бошқарувчиси

Раҳимов Абдухалил

Вилоят ижодкор ёшлар уюшмасининг раиси

Раҳимова Матлубахон

Марғилон касаначилик меҳнати совға фабрикасининг цех бошлиғи

Раҳмонов Аҳмадали

Фарғона район Ёрмозор алоқа бўлимининг хат ташувчиси

Раҳматуллаев Алишер

Фарғона район «Шонли меҳнат» газетаси муҳаррирининг ўринбосари

Сафаров Иброхим

Сўх районидаги «Ҳушёр» давлат боғдорчилик хўжалигининг боғбони

Солиев Ғуломжон

Бешариқ район «Бешариқ тонги» газетасининг бўлим мудири

Солиев Иброҳимжон

Боғдод районидаги «Пахтакор» колхозининг бўлим мудири

Сулаймонов Йўлдош

Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмаси вилоят бўлимининг масъул котиби

Султонова Қурбоной Қўлдошевна

Қўқон шаҳар «Меҳнат байроғи» газетаси муҳарририятининг бўлим мудири

Турғунов Тўйчивой

Охунбобоев районидаги А. Алигавҳаров номли колхоз бригадири

Турсунбоев Ғофуржон

Охунбобоев районидаги 10-ўрта мактаб ўқитувчиси

Узоқов Мадамин

Бувайда районидаги 24-дорихона мудири

Усмонова Маҳфуза Салимовна

Фарғона шаҳар «Олтин водий» газетасининг бўлим мудири

Усмонов Баҳром Жўраевич

Қўқон шаҳар меъморчилик ва шахар қурилиши бошқармасининг меъмори

Ҳакимов Охунжон

вилоят матбуот комитети инспекциясининг раҳбари

Ҳакимов Ўринбой

Қува районидаги «Ҳақиқат» колхози раиси

Ҳасанов Фёдор Лутфуллович

«Ферганская правда» газетасининг масъул котиби

Холбекова Рисолат Ботировна

Марғилон шаҳридаги 25-ўрта мактаб ўқитувчиси

Эгамов Абдубасир

Қўқон бурғулаш ишлари бошқармасининг бурғуловчиси

Эргашев Йўлдош

Фарғона шаҳридаги пиллакашлик фабрикасининг директори

Эшматова Нишонбу

Олтиариқ районидаги 7-ўрта мактаб ўқитувчиси

Йўлдошев Ғанижон

«Қувасой» совхозининг ижарачиси, Қувасой шаҳри

Йўлдошева Бувихон

Қўқон шаҳридаги Охунбобоев номли тикувчилик фабрикасининг тикувчиси

Хоразм вилоятидан

Абдилҳакимов Матназар

Ўзбекистон Республикаси Ёзувчилар уюшмаси вилоят бўлимининг адабий маслаҳатчиси

Абдуллаев Эркин

Урганч шаҳридаги 13-автобус паркининг ҳайдовчиси

Алиқулов Рашид

Янгибозор район марказий касалхонасининг бўлим мудири

Оллоберганов Қадамбой

«Хорезмконтрактторг» бошқармасининг юк ташувчиси, Урганч шаҳри

Отахонов Ёқуб

«Октябрь» колхози бошқарувининг раиси, Хазорасп райони

Бекбергенова Бибиражаб

17-«Юлдузча» болалар боғчасининг тарбиячиси, Урганч шаҳри

Бекматова Марям

«Хоразм» колхозининг сут соғувчиси, Янгиариқ райони

Воисов Эгамберган Собирович

«Маданият» колхозининг раиси, Янгибозор райони

Вафоева Муборак Исмоиловна

Полвонназарий номли ўрта мактаб ўқитувчиси, Шовот райони

Гадоева Ҳожарбиби

Хива гилам бирлашмасининг тўқувчиси, Хива шаҳри

Давлатов Қурбонбой

96-автокорхона ҳайдовчиси, Хазорасп райони

Давлатова Ойсара

Қўшкўпир районидаги Янгилик қишлов посёлка кенгашининг раиси

Давлатова Ойбиби

Дружба шаҳридаги Гагарин номли совхоз ишчиси

Жуманиёзов Султон

Ёш табиатшунослар станциясининг директори, Хива райони

Дурдиев Сабур

«Юг трансгаз» магистрал газ қувурлари ишлаб чиқариш бирлашмасининг Урганч линия ишлаб чиқариш бошқармаси бошлиғи

Дўсекеев Ерматбой Ўтамуротович

Урганч шаҳридаги ёғ-мой комбинатининг чилангари

Жумабоев Амбият

Шовот районидаги О. Ҳидиров номли колхоз бригадири

Жумамуротова Клара Шоҳназаровна

Урганч шаҳридаги тикувчилик ишлаб чиқариш бирлашмасининг бош муҳандиси

Жуманиёзов Мўминжон Мадаминович

Гурлан районидаги 12-ҳунар-техника билим юртининг ишлаб чиқариш таълими устаси

Зокирова Мойгул Жўраевна

вилоят ижтимоий таъминот бошқармасининг бошлиғи, Урганч шаҳри

Каримов Қадамбой Ражабович

Шовот район қишлоқ хўжалик маҳсулотини тайёрлаш, сақлаш ва сотиш кооператив бирлашмасининг раиси

Қобулов Нурмуҳаммад

А. Хоразмий номли давлат университетининг профессори, Урганч шаҳри

Қўчқоров Йўлдош

Гурлан районидаги «Қорақалпоғистон» колхозининг раиси

Қурбонов Бобожон

Урганч районидаги Наримонов номли колхознинг бош зоотехниги

Қурбонов Яраш

Боғот районидаги Наримонов номли колхоз бригадири

Матназаров Машарип

Боғот районидаги А. Навоий номли колхоз бригадири

Матназарова Пошша

Боғот районидаги Искандар Дўсов номли 15-ўрта мактаб директори

Матниёзов Оллоберган

Хоразм давлат электр алоқаси ишлаб чиқариш корхонасининг бош муҳандиси, Урганч шаҳри

Матчонов Ғоибназар

Хива шаҳридаги 1-кечки мактаб ўқитувчиси

Матёқубов Ҳабибулла

Янгибозор районидаги Ал-Хоразмий номли 1-мактаб директори

Маҳмудова Анор

Гурлан районидаги С.М. Киров номли ўрта мактаб директори

Машарипов Отаназар

Хива шаҳридаги пахта тозалаш заводининг прессловчиси

Машарипов Ашир

«Облагропромстрой» трестига қарашли 287- механизациялашган кўчма колоннанинг ғишт терувчиси, Хива райони

Машарипов Қутлимурот Машарипович

Урганч шаҳридаги вилоят ўқитувчилар малакасини ошириш институти она тили ва адабиёт кабинетининг мудири

Нечаева Любовь Михайловна

Урганч шаҳридаги «Фотобитхимчистка» аҳолига маиший хизмат кўрсатиш ишлаб чиқариш бирлашмасининг сартароши

Ниёзматов Қобул

«Хоразмсовхозводстрой» трестининг механизациялашган кўчма колоннаси ғишт терувчиси, Урганч шаҳри

Нуржонова Бибижон Қаландаровна

Қўшкўпир районидаги «Иттифоқ» колхозининг бригадири

Нурматов Раҳимберган Зарипович

Урганч шаҳридаги Ҳ. Сиддиқов номли 20-мактаб ўқитувчиси

Пирназарова Дурдона

Урганч шаҳридаги 2-ҳунар-техника билим юртининг ўқитувчиси

Прутьян Виктор Анатольевич

«Хорезмская правда» газетаси таҳририятининг бўлим мудири, Урганч шаҳри

Раматов Иброҳим Авезович

Урганч шаҳридаги 167-қурилиш трестига қарашли 255-механизациялашган кўчма колоннанинг дурадгори

Собирова Азиза

Хива районидаги Ал-Хоразмий колхозининг пудратчиси

Собиров Қобилниёз

Урганч шаҳар уй-жой-коммунал хўжалик ишлаб чиқариш бошқармасининг ҳайдовчиси

Саидматов Матсаб

Ўрта Осиё темир йўли Оролбўйи бўлимининг Шовот станцияси поезд тузувчиси, Шовот райони

Салоева Дилбар Иноятовна

вилоят адлия бошқармаси бошлиғининг ўринбосари, Урганч шаҳри

Салоева Раъно Оллабергановна

Урганч шаҳридаги 1-болалар поликлиникасининг бўлим мудири

Сапоев Ибодулла

Урганч районидаги «Урганч» совхозининг бўрдоқичилик пункти директори

Сапоева Ўғилжон Шомуротовна

Хоразм ипак ишлаб чиқариш бирлашмасининг ипак йигирувчиси, Урганч шаҳри

Сафоева Гулпошша

Янгиариқ районидаги Ойбек номли мактабнинг бошланғич синф ўқитувчиси

Сейтмуротова Ўғилжон

Хонқа районидаги «Хоразм» колхозининг бригадири

Собиров Иброҳим

Вилоят давлат кооператив деҳқончилик-саноат уюшмасининг бошлиғи

Собиров Турсун

«Туямўйингидрострой» трестига қарашли 2-қурилиш-монтаж бошқармасининг дурадгори, Дружба шаҳри

Ўринов Отабой

Хонқа нон маҳсулотлари комбинатининг директори

Хаитбоев Зарипбой

вилоят уй-жой коммунал-хўжалик ишлаб чиқариш бошқармасининг бошлиғи, Урганч шаҳри

Хўжаниёзов Давлат

Хонқа район матлубот жамиятига қарашли «Пахтакор» универмагининг директори

Худойберганова Қурвонжон

халқ истеъмол моллари фабрикасининг ишчиси, Хонқа райони

Худойберганова Дилбар

вилоят эндокринология диспансерининг бош шифокори, Урганч шаҳри

Хўжакова Тўхта

«Ўзбекистон» колхозининг аъзоси, Шовот райони

Йўлдошев Раҳим

Қ. Раҳимов номли колхоз раиси, Шовот райони

Тошкент шаҳридан

Абдуғаниев Ўткир

2-автокорхона ҳайдовчиси

Абдулхолиқов Илдус Шайхалисломович

Тошкент тепловоз ремонти заводининг чилангар-электрчиси

Одилова Мастура Олимовна

Тошкент тикувчилик ишлаб чиқариш бирлашмасининг тикувчиси

Азимхўжаев Иброҳим Саидакрамович

«Ташстроймеханизация» трестига қарашли 1-механизация бошқармасининг экскаватор машинисти

Акопжянан Валерий Ашотович

«ТашНИИПИгенплан» институтининг лаборатория мудири

Асатов Сайфулла

шаҳар ҳокимлиги Ички ишлар бошқармаси бошлиғининг ўринбосари

Аҳмаджонов Иброҳим Салимович

«Садаф» бирлашмасининг бош директори

Аҳмедов Аброр Акбарович

Тошкент булка-қандолат комбинатининг қандолатчи устаси

Бектемиров Аҳмад Матфуллаевич

«Главташкентстрой»га қарашли «Спецжелезобетонстрой» қурилиш-монтаж бошқармасининг монтажчиси

Биберман Валентина Герасимовна

«Главташкентстрой»га қарашли «Ташспецотделстрой» трестининг 31-қурилиш бошқармаси сувоқчилар бригадири

Бозорова Эҳтиборхон Эргашевна

203-мактабнинг биология ўқитувчиси

Бухорбоев Абдумалик Абдуқодирович

Тошкент ҳайкалтарошлик ва монументал санъат комбинатининг рассоми

Вашченко Сергей Павлович

«Главташкентстрой»га қарашли 11-»Висотстрой» трестининг 5-разрядли пайвандловчиси

Ғиёсова Вазира Абдуллаевна

Тошкентдаги «Шарқ гули» фабрикасининг тикувчи мотористи

Дадахонов Тоир

«Главташкентстрой»га қарашли 12-қурилиш трестининг 50-қурилиш бошқармаси бригадири

Жўраева Насиба

5-нон заводининг новвойи

Жалилова Мавжуда Мирҳамидовна

126-мактаб ўқитувчиси

Зиётова Эргашбой Аҳмедович

«Ўзбекбирлашув»нинг республика улгуржи савдо омбори юк ташувчиси

Зуфаров Ўрин

«Ўзбекфильм» киностудиясининг ҳайдовчиси

Иброҳимова Норпошша Турсуновна

Тошкентдаги «Қизил тонг» тикувчилик ишлаб чиқариш бирлашмасининг бригадири

Исмоилов Усмон Иброҳимович

«Ташгоробувьрембит» бирлашмасининг 19- цехи бичиқчиси

Исроилова Ҳуриятхон Солиевна

«Мақом» дастасининг хонандаси

Қодирқулов Собир

Чарм-пойабзал ишлаб чиқариш бирлашмасининг ишчиси

Қодиров Шавкат Халилович

«Ўзбекенгилсаноат» чарм-мўйна ассоциацияси бирлашмасининг бўёқчиси

Каримов Абдуворис Абдуёларович

«Главташкентстрой»га қарашли «Ташинжстрой» трестининг 7-ихтисослаштирилган бошқармаси проходкачиси

Каримов Абдуваҳоб

Тошкент нон маҳсулотлари комбинатининг оператори

Каримов Тўлаган Қобилович

«Ташгоршвейбит» бирлашмасининг директори

Қаҳҳаров Ёқубжон

Суғорма қувур ва насос станцияларини сақлаш ва таъмирлаш ихтисослаштирилган бошқармасининг бошлиғи

Киселев Александр Фёдорович

Тошкентдаги «Реле ва автоматика» заводининг бош муҳандиси

Колян Роза Михайловна

«Рембиттехника» фирмасининг директори

Криницкий Леонид Францевич

Мирзо Улуғбек райони ички ишлар бошқармаси бошлиғининг ўринбосари

Липаген Михаил Дмитриевич

«Гордорстройремонт» трестининг асфальт-бетон қайнатувчиси

Маърупов Ёлқин Асадуллаевич

Фтизиатрия ва пульмонология илмий тадқиқот институти клиникасининг бўлим мудири

Мамутова Лимоза Оманатовна

3-нон заводининг катта устаси

Маҳкамова Зулфия Абдусаломовна

230-мактаб ўқитувчиси

Маҳмудов Абилқосим Нозимович

«Гордорстройремонт» трестининг бош мухандиси

Мороз Виктор Степанонич

«Главташкентстрой»га қарашли транспорт ишлаб чиқариш бирлашмасининг 9-автокорхонаси ҳайдовчиси

Мусаев Эркин Қосимович

«Главташкентстрой»га қарашли «Ташстроймеханизация» трестининг 2-механизация бошқармаси йўл монтёри

Муҳаммадраҳимова Соҳибжамол Каримзотовна

нафақахўр, Ҳамза райони

Пашаев Эскандер Осмонович

«Стальмонтаж» бошқармасининг иш юритувчиси

Пўлатов Асқарали

«Гордорстройремонт» трестининг 4-ремонт- қурилиш бошқармаси иш юритувчиси

Полицан Константин Владимирович

«Ташметрострой» бошқармасининг бошлиғи

Пўлатов Баҳром Ҳамдамович

Чилонзор район ички ишлар бўлимининг ҳайдовчи милиционери

Расулов Ҳожиакбар Абдураҳимович

фуқароларга хизмат кўрсатиш бошқармасининг бошлиғи

Рафиқова Мамлакат Қосимовна

Охунбобоев номли фабрика тикувчиси

Раҳимбекова Раъно Абировна

Беруний номли Тошкент техника университетининг доценти

Раҳмонов Абдунижат Ясилович

«Главташкентстрой»га қарашли ҳажмли-блокли уйсозлик тажриба комбинати 3-қурилиш конвейери бошқармасининг монтажчиси

Ражапов Ўктам

Тошкент уйсозлик комбинатининг 31-қурилиш бошқармаси дурадгори

Рўзиматов Ваҳоб Бегижон ўғли

нафақахўр

Саидов Аббос Фатхуллаевич

«Чевар» акционерлик жамиятининг бош директори

Солиева Раъно Рашидовна

16-ўрта мактаб ўқитувчиси

Соболев Геннадий Иванович

Бектемир райони ҳокими

Султонов Актам Султонович

тепловоз ремонти заводининг ишчиси

Султонов Хайриддин

Ғафур Ғулом номли нашриёт бош муҳаррири

Тожиев Иброҳим Маҳамадалиевич

Тошкент чинни заводининг созловчиси

Тошпўлатов Баҳодир Турғунович

Ўзбекбирлашув савдо ускуналари заводи йиғув цехининг дурадгори

Тиллахўжаев Шариф Тошхўжаевич

«Металлообработка» бирлашмасининг бош директори

Тўраев Маҳмуд

шаҳар мактаб ўқувчилари саройининг ёғоч ўймакорлиги тўгараги раҳбари

Турсунов Бердимурод Тўхтасинович

«Главташкентстрой»га қарашли 159-қурилиш трестининг 9-қурилиш бошқармаси бош муҳандиси

Турсунов Маҳмуджон Набиевич

213-мактабнинг ўзбек тили ўқитувчиси

Тўхтаева Озода Ҳикматуллаевна

9-ҳунар техника билим юртининг устаси

Убайдуллаев Зинатулла Исматуллаевич

темир йўл транспорти муҳандислари институтининг лаборанти

Умаров Қодир

«Главташкентстройга» қарашли 4-қурилиш трестининг 7-қурилиш бошқармаси ғишт терувчиси

Усмонов Равшан Фозилович

Тошкентдаги 2-пойабзал фабрикасининг ишчиси

Файзиев Мирхалил Ниғматович

8-ошхонанинг ошпазлар бригадири

Холмирзаева Мавлуда Шукуровна

120-мактабнинг ўзбек тили ўқитувчиси

Харченко Викторина Васильевна

Темир йўл транспорти муҳандислари институтининг амалиёт раҳбари

Ҳайдарова Мавлуда

Тошкентдаги «Учқун» тўқимачилик-галантерея ишлаб чиқариш бирлашмасининг тўқувчиси

Хўжаев Раҳмонберди Раҳимович

Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги Травматология ва ортопедия илмий тадқиқот институтининг бўлим раҳбари

Холодов Юрий Петрович

«Ташметрострой»га қарашли 1-қурилиш- монтаж бошқармасининг чилангар-монтажчиси

Шодимов Тожибой Акрамович

Тошкент нон маҳсулотлари бирлашмасининг бош директори

Шокиров Чингиз Расулевич

«Ўзбекфильм» киностудиясининг бош муҳандиси

Шарипов Салоҳитдин Ортиқович

48-АТСнинг электр монтёри

Шоаҳмедова Фарида

Тошкентдаги «Орзу» чарм ишлаб чиқариш бирлашмасининг йиғувчиси

Шоназаров Эргаш Шораҳмедович

«Главташкентстрой»га қарашли 1-темир-бетон буюмлари заводининг бригадири

Йўлдошева Зарофат Саматовна

Тошкент тўқимачилик комбинатининг оператори

Республика Вазирликлари ва идораларидан

Абдуқодиров Абдуллажон Абдуғаниевич

Ўзбекистон ахборот агентлигининг бош муҳаррири

Абдуллаев Асқар Аъзамович

Ўрта Осиё темир йўли касаба уюшмаси йўл комитетининг раиси

Абдураҳимов Абдуқудуз Абдусаломович

Ўзбекистон Республикаси Олий ва ўрта махсус татьлим вазирлигининг бошқарма бошлиғи

Азимова Мунира

Ўзбекистон Республикаси Кино-фото хужжатлари марказий давлат архивининг оператори

Алиев Ғулом

«Зарафшон» газетасининг фотомухбири, Самарқанд вилояти

Алиев Парвиз Мириевич

Ўзбекистон Республикаси Ташқи Ишлар вазирлиги давлат протоколи бошқармасининг биринчи котиби

Орифхонова Сайёра Исмоиловна

Тиббиёт фанлари академияси Ўрта Осиё бўлими Фтизиатрия ва пульмонология илмий тадқиқот институтининг катта илмий ходими

Бердиқиличев Султонбой

Ўзбекистон Республикаси Олий судининг аъзоси

Бичерева Анфия Михайловна

«Ўзбекистон» нашриёти бош муҳаррирининг ўринбосари, Тошкент шаҳри

Боршчевская Надежда Григорьевна

хўжалик ҳисобидаги автокорхонанинг бош ҳисобчиси, Тошкент шаҳри

Ботирбеков Турсунбой Қурбонович

Ўзбекистон ахборот агентлигининг шарҳловчиси

Верешчягина Нина Ивановна

Ўзбекистон Республикаси Қурилиш вазирлигига қарашли 22-болалар уйи ўқув қисмининг мудири

Гражданкин Игорь Васильевич

Ўзбекистон Республикаси Геология давлат комитетининг бўлим бошлиғи

Далабоев Усмонали

Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Ўзбекистон тараққиёти истиқболини белгилаш комитетининг бўлим бошлиғи

Донаев Анварбек

Ўрта Осиё темир йўли бошлиғининг ўринбосари

Жаҳонгиров Ғулом

Автомобиль транспорти вазирлигининг хўжалик ҳисобидаги назорат-норматив бошқармаси бошлиғи

Дўстбобоев Азамат Ботирович

Ўзбекистон Республикаси Олий судининг аъзоси

Ешимбетов Реимбой

«Ўзбекистон овози» газетасининг Қорақалпоғистон Республикаси бўйича мухбири, Нукус шаҳри

Жабборов Шуҳрат

«Муштум» журнали бош муҳаррирининг ўринбосари

Жўраев Маҳмуд

«Қишлок ҳақиқати» газетасининг бўлим мудири

Зокиров Шокир

хўжалик ҳисобидаги автокорхона ҳайдовчиси, Тошкент шаҳри

Иброҳимов Фаттоҳ Яҳёевич

Ўзбекистон Республикаси Давлат нефть инспекцияси бош бошқармасининг бошлиғи

Гончаров Василий Дмитреевич

«Ўзбекистон ҳаво йўллари» авиакомпанияси ИЛ-62 экипажи аъзоси

Қосимов Валентин Ғуломович

Автомотоҳаваскорлар кўнгилли жамиятининг раиси, Тошкент шаҳри

Ғуломов Толмас Орифович

Тошкент иқтисодиёт университетининг капитал қурилиш бўйича проректори

Дедов Владимир Петрович

«Ўзбекистон ҳаво йўллари» авиакомпанияси ИЛ-62 экипажи аъзоси

Искалиев Анвар Шарипович

«Китоб» нашриёти полиграфия бирлашмасининг ҳарф терувчиси, Тошкент шаҳри

Исломов Шарофидин Ҳожиқурбонович

Ўзбекистон Республикаси Табиатни муҳофаза қилиш давлат комитети раисининг ўринбосари

Исмоилов Собиржон Абдуллаевич

Ўзбекистон Республикаси Олий судининг аъзоси

Ишметов Алишер Жабборович

Ўзбекистон Республикаси дон махсулотлари вазирлиги донни қайта ишлаш саноати бош технология бошқармаси бошлиғининг ўринбосари

Қобиров Шуҳрат Кимсанович

Ўрта Осиё темир йўлининг бош муҳандиси

Кўчимов Абдусаид

Ўзбекистон Республикаси Телевидение ва радиоэшиттириш компанияси раисининг ўринбосари

Латипов Чори Тошмуродович

«Саодат» журналининг масъул котиби, Тошкент шаҳри

Ломовцев Виктор Томуродович

«Вечерний Ташкент» газетаси муҳаррирининг ўринбосари

Мадеев Ринат Абдульзянович

Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Олий мактаби бошлиғининг биринчи ўринбосари

Мақсудова Иветта Саидовна

Ўзбекистон Республикаси Маҳаллий саноат вазирлиги ишлаб чиқаришни ривожлантириш бошқармасининг бошлиғи

Мансуров Аваз Мақсудович

Ўзбекистон Композиторлар ва бастакорлар уюшмаси бошқарувининг раиси

Маърупова Раъно Акрамовна

«Камалак» нашриёт-полиграфия бирлашмасининг бош мутахассиси, Тошкент шаҳри

Маъруф Жалил

«Мулоқот» журналининг муҳаррири, Тошкент шаҳри

Маҳмудов Ёқуб

Ўзбекистон Республикаси Автомобиль йўллари вазирлиги бошқармасининг бошлиғи

Маҳсудов Ходимат Маҳсудович

Тошкент Давлат аграр университети тупроқшунослик кафедрасининг мудири

Мизаолимов Мухтор Қодирович

Ўзбекистон Республикаси Олий судининг бўлим бошлиғи

Могилевская Раиса Шнееровна

«Молодежь Узбекистана» газетаси таҳририятининг бўлим мудири

Муҳамаджонов Илҳом Тоирович

Тошкент полиграфия комбинатининг бригадири

Муҳамаджонов Суръат Усмонович

Ўзбекистон Республикаси Маҳаллий саноат вазирининг ўринбосари

Муҳаммадиев Насриддин

«Ёшлик» журналининг масъул котиби

Неъматова Насима Илҳомовна

«Ленин учқуни» газетасининг машинисткаси

Ниёзов Шавкат

«Овози тожик» газетасининг муҳрррири

Пайзиев Эрбўта

Ўзбекистон Республикаси Фанлар академияси Энергетика ва автоматика институтининг лаборатория мудири

Пустовалова Татьяна Николаевна

Ўзбекистон Республикаси Қурилиш ваз?рлигига қарашли 22-болалар уйининг тарбиячиси

Пятаева Эльвира Владимировна

Медицина академияси Ўрта Осиё бўлими Фтизиатрия ва пульмонология илмий-тадқиқот институтининг илмий котиби

Раззоқов Тожиддин Турсунович

«Халқ сўзи» газетасининг Сурхондарё вилояти бўйича мухбири

Раҳимов Ғофур

Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирининг биринчи ўринбосари

Раҳимова Солиҳабиби Раҳимовна

«Ўзбекистон овози» газетаси таҳририятининг стенографисткаси

Ромахина Валентина Васильевна

1-марказий поликлиника шифохонасининг ҳамшираси

Соатов Мирсолиҳ Ҳошимович

Ўзбекистон Республикаси Давлат спорт комитети спорт резервлари бошқармасининг мутахассиси

Содиқов Райхат Абдуллович

«Звезда Востока» журнали таҳририятининг масьул котиби

Содиқова Мадина Жаламановна

Ўзбекистон Республикаси Алоқа вазирлиги нормативлар ва лицензиялар бўлимининг бош мутахассиси

Саидхонова Муяссар

Ўзбекистон Республикаси Телевидение ва радиоэшиттириш компаниясининг «Ташқи сиёсат» таҳририяти мудири

Самиев Тўйчи

Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги транспортда ички ишлар бошқармаси оператив қидирув бўлимининг оператив вакили

Сарабеков Абдуқодир

Ўзбекистон Республикаси Олий судининг аъзоси

Султонбеков Фаат Мусаевич

«Ўзбекистон» спорт жамияти теннис бўйича олимпиада резерви мактабининг директори, Тошкент шаҳри

Сейдаметов Бекир Энверович

«Ўзбекистон ҳаво йўллари» авиакомпанияси ИЛ-62 экипажининг аъзоси

Сирожев Зиё Шарафитдинович

Ўзбекистон матлубот уюшмаси раҳбар ходимлар малакасини ошириш республика курси мудири

Скворцов Геннадий Яковлевич

«Ўзбекистон ҳаво йўллари» авиакомпанияси авиаэскадрильясининг командири

Смуглов Виктор Леонтьевич

«Правда Востока» газетаси таҳририятининг катта мухбири, Тошкент шаҳри

Сиддиқназаров Қаҳрамон Миллабоевич

Ўзбекистон Республикаси автомобиль транспорти вазирининг ўринбосари

Табачкова Ирина Викторовна

Ўзбекистон Республикаси Махаллий саноат вазирлигининг «Прогресс» илмий ишлаб чиқариш бирлашмаси бош мутахассиси

Тешабаев Фотих Ғуломович

Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазирининг биринчи ўринбосари

Толибов Рауф Қосимович

«Ғунча» жўрналининг масъул котиби

Тўлаганов Жовдад Шокирович

«Ўзбекистон ҳаво йўллари» авиакомпанияси ИЛ-62 экипажининг аъзоси

Туробова Муҳаббат Набиевна

«Ўзбекистон адабиёти ва санъати» газетаси таҳририятининг хатлар бўлими мудири

Туровский Юлиан Борисович

Ўзбекистон Республикаси Ижтимоий таъминот вазирлиги ахборот бўлимининг бошлиғи

Турсунов Бахтиёр Зиёевич

Тошкентдаги 2-тиббиёт институтининг профессори

Турсунова Малика Тешабоевна

«Ёшлик» журналининг адабий ходими, Тошкент шаҳри

Усмонов Ёқуб Толипович

Ўзбекистон Республикаси Давлат ўрмончилик комитетининг бўлим бошлиғи

Федоровна Ирина Леонидовна

Ўзбекистон Республикаси Олий ҳакамлик судининг ҳаками

Ҳакимов Рихситилла Нишоналиевич

Ўзбекистон Республикаси давлат матбуот комитети раисининг ўринбосари

Холиқов Ражабой

3-китоб магазинининг сотувчиси, Термез шаҳри

Холмонов Муҳиддин Эрмонович

Ўзбекистон Республикаси Прокуратурасининг судларда жиноий ишлар кўриб чиқилишини назорат қилиш бўлими прокурори

Хоназаров Жўра

уруш ва меҳнат фахрийлари район кенгашининг раиси, Қибрай райони

Шомансурова Раҳима

Ўзбекистон Республикаси Давлат матбуот комитетининг оммавий ахборот воситалари бўлими бошлиғи

Шарипова Людмила Алексеевна

Ўзбекистон Республикаси Қурилиш вазирлигига қарашли 22-болалар уйининг тарбиячиси

Цой Наколай Вон Чоривоч

Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги ижтимоий ва молиявий таъминот хизмати бошлиғининг ўринбосари

Юрков Владимир Григорьевич

«Ўзбекистон ҳаво йўллари» авиакомпанияси ИЛ-62 экипажининг аъзоси

Юсупалихўжаев Патхитдин Солоҳитдинович

Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлигининг бошқарма бошлиғи

қуйидагиларга фахрий унвонлар берилсин:

«Ўзбекистон халқ артисти»

Алиматов Турғун

М. Ашрафий номли Тошкент давлат консерваториясининг ўқитувчиси

Давлатмуротова Замира Турдимуротовна

А. Навоий номли театрнинг балет солисти, Тошкент шаҳри

Жамилова Гулчеҳра Манноповна

Ҳамза номли Ўзбек давлат академик драма театрининг актёри

Раҳматуллаева Шафоатхон

О. Хўжаев номли Сирдарё вилоят мусиқали драма театрининг солисти

Раҳимов Абдирашид

Халқлар дўстлиги саройининг бош режиссёри

Раҳимова Гулора

Огаҳий номли Хоразм вилоят мусиқали драма ва комедия театрининг солисти

Содиқов Рашид Ҳайдарович

Ҳамза номли Қўқон мусиқали драма театрининг актёри

Шукуров Аҳмад

«Зарафшон» давлат фольклор дастасининг солисти

«Ўзбекистон халқ ёзувчиси»

Аҳмедов Муҳаммад Али

Ўзбекистон Республикаси ёзувчилар уюшмасининг таржима маркази раиси

«Ўзбекистон халқ ўқитувчиси»

Муҳитдинов Маҳмудали

Фарғона вилоят ўқитувчилар малакасини ошириш институтининг методисти

Утениёзов Алланиёз

Нукус районидаги 4-ўрта мактаб ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Шумигай Вячеслав Владимирович

Ургенч шаҳридаги 75-мактаб директори, Хоразм вилояти

«Ўзбекистон халқ ҳофизи»

Жуманиёзов Рўзимат

Хоразм вилоят телевидение ва радиоэшиттириш комитетининг етакчи солисти

Каримов Муҳаммаджон

Тошкент шаҳри маориф ходимлари Маданият саройи мақомчилар дастасининг раҳбари

«Ўзбекистон халқ рассоми»

Мирзаев Алишер Тўлаганович

рассом, Тошкент шаҳри

Набиев Малик

Низомий номли Тошкент давлат педагогика институтининг профессори

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган артист»

Орифжонов Олимжон

Қориёқубов номли Ўзбекистон давлат филармониясининг солисти, Тошкент шаҳри

Зиёмуҳамедова Ёдгор Сайджоновна

Й. Охунбобоев номли республика ёш томошабинлар театрининг актёри

Қозиева Сайёра Нарзуллаевна

Бойсун район Маданият уйи «Шалола» дастасининг солисти, Сурхондарё вилояти

Лапасов Абдураим

Ю. Ражабий номли Жиззах вилоят мусиқали драма театрининг актёри

Маннопов Султонбек

вилоятлараро давлат филармониясининг бадиий раҳбари, Фарғона вилояти

Муродхўжаева Светлана Қодировна

«Ўзбекфильм» студияси мультбирлашмасининг режиссёри

Низомова Гулнора Альфредовна

«Баҳор» ансамблининг артисти, Тошкент шаҳри

Носиров Норпўлат

Ҳамза номли ўзбек давлат академик драма театрининг актёри

Рафиқов Афзал Азимович

А. Ҳидоятов номли театр актёри, Тошкент шаҳри

Раҳимов Йўлдош

М. Тошмуҳаммедов номли Қашқадарё вилоят мусиқали драма театрининг актёри

Мавлонов Мардон Хамрақулович

Самарқанд район Маданият уйининг солисти, Самарқанд вилояти

Сапарова Хоним

Бердах номли Қорақалпоғистон мусиқавий театрининг артисти

Ҳакимова Назирахон

Й. Охунбобоев номли Андижон вилоят мусиқали драма ва комедия театрининг актёри

Ҳасанова Олима Муродовна

«Моҳи Ситора» дастасининг бадиий раҳбари, Бухоро шаҳри

Хўжамбердиев Тилаш

Телевидение ва радиоэшиттириш компанияси дастасининг бадиий раҳбари, Тошкент шаҳри

Матчонова Малоҳат

«Хива» колхозининг «Феруз» дастаси раҳбари, Хоразм вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган архитектор»

Ибрагимов Алим Абенович

«Самарқандархпроект» ижодий устахонасининг директори

Малибеков Жандарбек

Ўзбекистон шаҳарсозлик илмий тадқиқот ва лойиҳа институти лойиҳалар бош архитектори

Мақсумов Турсун Абдуллаевич

«Средазгипроцелинстрой» институтининг директори

Маматқулов Эркин Раҳимович

Ўзбекистон Архитекторлар уюшмаси Наманган бўлимининг раиси

Маҳкамов Абдураҳмон Абдуқодирович

«ТашЗНИИЭП» институтининг бўлим мудири

Маҳмудов Владимир Маҳрамович

«Узкооппроект» институтининг директори

Умаров Адиб Анварович

«Узгипроместпром» институтининг директори

Ҳидоятов Тимур Аброрович

Тошкент архитектура қурилиш институтининг кафедра мудири

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган санъат арбоби»

Маҳмудов Жўравой Обидович

О. Хўжаев номли Сирдарё вилоят мусиқали драма театрининг бош режиссёри

Соатов Қўрқмас

Ўзбекистон хореография билим юртининг бадиий раҳбари, Тошкент шаҳри

Умаров Адураҳим Закриллаевич

«Усто» бирлашмасининг директори, Тошкент шаҳри

Ёқубжонов Фазлитдин

Ҳ. Олимжон номли Самарқанд вилоят мусиқали драма театрининг бош дирижёри

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган фан арбоби»

Муротхўжаев Наримон Қодирович

Республика Онкология илмий марказининг директори

Турсунов Тошпўлат

Тошкент давлат театр ва рассомчилик институтининг ректори

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган журналист»

Бақоев Муҳаммад

«Маорифчи» газетасининг муҳаррири, Бухоро вилояти

Баҳриев Зайниддин

«Маърифат» газетасининг Самарқанд вилояти бўйича ўз мухбири

Бекжонов Қаллибек

«Еркин Қорақалпоғистон» газетасининг бош муҳаррири

Маҳмудова Дилбар Пиримқуловна

«Ўзбекистон овози» газетасининг катта мухбири

Пўлатов Оллоберган

«Шонли меҳнат» район газетасининг муҳаррири, Хоразм вилояти

Раззоқов Жаббор

«Туркистон» газетасининг бош муҳаррири

Холқосимов Жўра

«Ўзбекистон овози» газетасининг бўлим мудири

Ҳасанов Қосим

Навоий вилоят матбуот бошқармасининг бошлиғи

Хўжаева Муайяна Нўъмоновна

«Овози тожик» газетасининг бўлим мудири, Тошкент шаҳри

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган соғлиқни сақлаш ходими»

Алимов Акмал Яҳёевич

Ғиждувон район марказий касалхонасининг шифокор-жарроҳи, Бухоро вилояти

Арустамов Дмитрий Львович

Тошкент тиббиёт институтининг кафедра мудири

Аронзон Евгений Соломонович

вилоят ортопедия-травмотология клиник касалхонасининг бош шифокори, Самарқанд вилояти

Отажанов Бобожон

1-вилоят касалхонасининг шифокор-стомотологи, Хоразм вилояти

Бобожонов Абдумурод Саттарович

бирлашган клиник касалхонанинг бош шифокори, Тошкент шаҳри

Виноградова Алла Ивановна

3-вилоят стомотология касалхонасининг бош шифокори, Фарғона вилояти

Зокиров Ҳуррам

3-вилоят касалхонасининг бош шифокори, Сурхондарё вилояти

Илёсов Тўйчи Низомович

2-Тошкент давлат тиббиёт институтининг катта ўқитувчиси

Имомов Суннат

Жиззах район юқумли касалликлар касалхонасининг шифокори

Қодирова Гулузра Ваҳобовна

вилоят саломатликни тиклаш касалхонасининг шифокори, Андижон вилояти

Комилов Улфат

50-дорихона мудири, Тошкент вилояти

Коротко Цецелия Самойловна

трахома қасалликлари диспансерининг бош шифокори, Фарғона вилояти

Мавлонов Анвар Набиевич

1-марказий поликлиниканинг стоматология кабинети мудири, Тошкент шаҳри

Носиров Лазиз Азизович

вилоят физиотерапия касалхонасининг бош шифокори, Сирдарё вилояти

Пак Зинаида Инокентьевна

11-поликлиниканинг шифокор-терапевти, Тошкент шаҳри

Савельева Ирина Алексеевна

болалар руҳий ва неврологик касалхонасининг бош шифокори, Тошкент шаҳри

Сулаймонов Турали

Томди район марказий шифохонаси бўлим мудири, Навоий вилояти

Ҳожиев Эркин Исхоқович

Урганч шаҳар касалхонаси бош шифокорининг ўринбосари, Хоразм вилояти

Хўжамбердиева Тамара Баротовна

Термиз болалар поликлиникасининг шифокори, Сурхондарё вилояти

Холбоев Марат Тошбекович

вилоят уруш ва меҳнат фахрийлари касалхонасининг бош шифокори, Жиззах вилояти

Холматов Мусурмонқул Амирович

ҳокимлик соғлиқни сақлаш бўлимининг мудири, Сурхондарё вилояти

Худойбердиева Меҳриниса

Пискент район касалхонасининг бош шифокори, Тошкент вилояти

Шодиев Қобул Қаюмович

ҳокимлик соғлиқни сақлаш бўлимининг мудири, Сирдарё вилояти

Шукруллаев Эргаш Даминович

72-дорихона мудири, Қашқадарё вилояти

Сапаев Амин Сапаевич

Урганч район касалхонаси тез ёрдам бўлимининг мудири, Хоразм вилояти

Хуррамов Холмирзо Хуррамович

2-вилоят касалхонасининг бош шифокори, Сурхондарё вилояти

Йўлдошев Ўскинбой

Балиқчи район марказий шифохонасининг жарроҳи, Андижон вилояти

Юсупов Усмон Юсупович

Нурота район марказий касалхонасининг бош шифокори, Навоий вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ёшлар мураббийси»

Бойматов Қурбон Хошматович

Оқтош шаҳри ёшлар туристик станциясининг методисти, Самарқанд вилояти

Болтасёв Михаил Николаевич

«Средазнефтегазстрой» қурилиш бирлашмасининг бригадири, Тошкент шаҳри

Карпенко Владимир Михайлович

Ширин шаҳридаги 67-кўприк қуриш отрядининг бошлиғи, Сирдарё вилояти

Муротов Холмат

республика аҳамиятига молик нафақахўр, Жиззах вилояти

Хошимов Абдулла Шукуруллаевич

Миллий хавфсизлик хизмати бошқармасининг бошлиғи, Наманган вилояти

Холматов Иброҳим Йўлдошевич

«Ўзбекнефть» бирлашмасига қарашли «Андижоннефть» ва газ қазиб олиш бошқармасининг «Бўстон» нефть кони оператори

Хидиров Ёрали

Узун районидаги 6-мактаб ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ихтирочи ва рационализатор»

Асқаров Иброҳим Раҳмонович

Андижон давлат университети химия-биология факультетининг декани

Афзалов Зокир Шокирович

Тошкент иқтисод университетининг профессори

Замесова Инна Федоровна

«Химпромсервис» ассоциациясига қарашли «Совпластитал» корхонасининг лаборатория мудири

Икромов Ғани Икромович

Тошкент техника университетининг бўлим мудири

Лазеров Владимир Михайлович

Ўрта Осиё Темир йўли Фарғона бўлимининг Қўқон станцияси локомотив депоси катта устаси

Муҳаммадиев Ўктам Қодирович

Ўзбекистон Республикаси Мелиорация ва сув ҳўжалиги вазирлигига қарашли Хоразм вилоят ремонт фойдаланиш мелиоратив бирлашмасининг техника бўлими бошлиғи

Муҳитдинов Муҳсинжон

политехника университетининг Фарғона филиали директори

Очилов Ислом Ўроқович

Қарши нефть ва газ қазиб олиш бошқармасининг бош муҳандиси, Қашқадарё вилояти

Пак Федор Иванович

Самарқанд уйсозлик комбинати бош муҳандисининг ўринбосари

Родионов Юрий Александрович

«СредазНИИпроектцемент» институти конструкторлик бўлимининг бошлиғи, Тошкент шаҳри

Шашкин Виктор Федорович

«Навоийазот» ишлаб чиқариш бирлашмаси технология лабораториясининг бошлиғи, Навоий вилояти

Яҳёев Аҳат Фотиҳович

163-қурилиш трестининг муҳандиси, Бухоро вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ирригатор»

Ғойназаров Қосим Умурзоқович

Мирзачўл гидрогеология экспедицияси геология гуруҳининг бошлиғи, Сирдарё вилояти

Икромов Ислом Икромович

«Бухороирстрой» трестининг бошқарувчиси

Каипназаров Сеитназар

«Приаралводстрой» трести Чимбой механизациялашган қўшма колоннасининг экскаватор машинисти, Қорақалпоғистон Республикаси

Қодиров Абдушукур

Бандихон районидаги «Пахтакор» совхозининг бош ирригатори, Сурхондарё вилояти

Новаков Михаил Яковлевич

«Қаршистройиндустрия» ишлаб чиқариш бирлашмасининг «Промэнерго» бошқармаси директори, Қашкадарё вилояти

Норметов Йўлдош

«Хоразмсовхозводстрой» трестинининг бошқарувчиси

Содиров Комилжон

Олтинкўл район сув хўжалиги бошқармасининг муҳандис-гидротехниги, Андижон вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган қоракўлчи»

Каримов Мамадоли

Қўшработ районидаги Э. Жуманбулбул номли совхознинг бўлим бошқарувчиси, Самарқанд вилояти

Нурбоев Мирзан

Нурота районидаги «Қизилча» давлат наслчилик заводининг директори, Навоий вилояти

Нурмуҳамедов Пайзулла Назирович

«Қоракўл» республика ишлаб чиқариш бирлашмасининг бўлим бошлиғи

Полатов Абдурасул Қулбаракович

Томди районидаги Ж. Балиманов номли совхознинг катта чўпони, Навоий вилояти

Ҳасанов Алмамат Муротович

Навоий районидаги «Ўзбекистон 50 йиллиги» совхозининг катта чўпони, Навоий вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган маданият ходими»

Азизов Азим Тешабоевич

«Чаман» дастасининг бадиий раҳбари, Тошкент шаҳри

Воҳидов Самандар

Бухоро вилояти телевидение ва радиоэшиттириш компаниясининг бош муҳаррири

Бирюкова Фаина Ильинична

Маънавий маданиятни тарғиб қилиш марказининг лектор-методисти, Фарғона вилояти

Боймуродов Элмурод Дилмуродович

Шаҳрисабздаги К. Содиқов номли халқ театрининг режиссёри, Қашқадарё вилояти

Ботирова Шарофат Норқуловна

Жиззах давлат педагогика институти чет эл адабиёти кафедрасининг мудири

Ғуломова Светлана Акромовна

Сирдарё вилоят хокиминииг ўринбосари

Давлатова Мукаррам Давлатовна

Термиз шаҳридаги Пионерлар уйи рақс тўгарагининг раҳбари, Сурхондарё вилояти

Жонбеков Озод

Гурлан район маданият бўлимининг мудирри, Хоразм вилояти

Завқиев Абдураҳмон

Каттақўрғон районидаги Тельман номли колхознинг «Сарбози» халқ фольклор дастаси бадиий раҳбари, Самарқанд вилояти

Зоҳидов Тўхтасин Зоҳидович

Риштон район ижтимоий таьминот бўлимининг мудири, Фарғона вилояти

Иброҳимов Аҳрор

Олот район ҳокимлиги маданият бўлимининг мудири, Бухоро вилояти

Икромов Эргаш

Паркент район Маданият уйининг директори, Тошкент вилояти

Эргашев Боқи Эргашевич

Шаҳрисабз шаҳар ҳокимлиги маданият бўлимининг референти, Қашқадарё вилояти

Жўраева Гулчеҳра

республика хотин-қизлар комитетининг ходими

Қамарзода Аслиддин

Самарқанд давлат университетининг доценти

Кашкин Николай Александров?ч

Қува район босмахонасининг матбаачиси, Фарғона вилояти

Қуронбоев Холдоржон

шоир, Андижон вилояти

Мақсумов Ҳикмат Набиевич

1-мусиқа мактабининг директори, Андижон вилояти

Маматов Собит Маматович

«Меҳржон» маданият ва истироҳат боғининг директори, Тошкент шаҳри

Муротов Мурун

Шофиркон район босмахонасининг директори, Бухоро вилояти

Нурмуҳамедова Иқбол

Хатирчи районидаги 37-мактаб ўқитувчиси, Навоий вилояти

Пак Борис Сенсуевич

ёзувчи ва шоир, Тошкент шаҳри

Рўзибоев Ғуломжон

Андижон вилоятининг Асака шаҳри, маданият бўлимининг методисти

Сулаймонов Тўра

шоир, Сирдарё вилояти

Сейданов Қалдибек

Низомий номли Тошкент давлат педагогика институти қозоқ филологияси кафедрасининг доценти

Тарбеева Софья Гафоновна

«Звезда Востока» журнали наср бўлимининг муҳаррири, Тошкент шаҳри

Тоҳиров Ўткир Дадақўзиевич

Халқ ижодиёти ва маданий-маърифий ишлар республика илмий-методик маркази директорининг ўринбосари, Тошкент шаҳри

Мирзаев Раҳматилла Ҳидоевич

Ўзбекистон телевидениесининг диктори, Тошкент шаҳри

Раҳимов Мирзоҳит

Ўзбекистон телевиденияси дикторлар гуруҳининг раҳбари, Тошкент шаҳри

Турдиқулов Худойберген

Нукус маданий-оқартув техникумининг катта ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Умарова Дилором Қўчқаровна

Ўзбекистон Телевидениесининг диктори, Тошкент шаҳри

Хайриллаев Муҳаммаджон Камол ўғли

ёзувчи, Тошкент шаҳри

Холдоров Абдуллатиб

Бувайда район болалар мусиқа мактабининг ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Холдорхўжаев Саидхўжа

Наманган район маданият уйи халқ ансамблининг раҳбари, Наманган вилояти

Холов Хожиқурбон

А.Р. Беруний номли Самарқанд педагогика институтининг ўқитувчиси

Юнусхўжаева Муборак Йўлдошевна

Ўзбекистон Республикаси Фанлар академияси Шарқшунослик институтининг катта илмий ходими

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган халқ таълими ходими»

Азимов Эркин

Тошлоқ районидаги 39-мактаб ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Ахтамова Мавлуда

Ургут районидаги 46-мактаб ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

Бобоев Аҳмаджон Бобоевич

Сариосиё районидаги 7-мактаб ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

Бобохўжаев Муҳиддин Хонтўраевич

Термез давлат университетининг доценти, Сурхондарё вилояти

Бурнашева Майджон Жоншаховна

Фориш районидаги 1-мактаб ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Ғаппоров Алихон

13-ҳунар-техника билим юртининг директори, Наманган вилояти

Ғозиев Ҳамид Давлатович

халқ таълими вилоят бўлими мудирининг ўринбосари, Фарғона вилояти

Ғопиров Камолиддин

Шаҳрихон районидаги 8-мактаб ўқитувчиси, Андижон вилояти

Жабборов Наримон Иброҳимович

Бухоро давлат университетининг проректори

Дўстов Носир Нуруллаевич

Навоий шаҳридаги 3-мактаб ўқитувчиси, Навоий вилояти

Изимбетов Тажен

Нукус давлат университетининг кафедра мудири, Қорақалпоғистон Республикаси

Исмоилов Каримжон

Андижон шаҳридаги 29-мактаб ўқитувчиси, Андижон вилояти

Каримхўжаев Зулунхўжа

Хўжаобод район халқ таълими бўлимининг методисти, Андижон вилояти

Қодиров Ортиқбой

Чиноз районидаги 27-мактаб ўқитувчиси, Тошкент вилояти

Қурбонова Қаршигул

Ғаллаорол районидаги 26-мактаб директори, Жиззах вилояти

Қутлимуротов Жамурот

Нукус давлат университетининг профессори, Қорақалпоғистон Республикаси

Латипов Насриддин

Навоий ўқитувчилар малакасини ошириш институтининг директори, Навоий вилояти

Мадреимова Тозагул

Нукус шаҳридаги 6-мактаб ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Мажидов Рашид

Қарши шаҳридаги 3-мактаб ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти

Маннонов Қиёмитдин Салоҳитдинович

Шаҳрисабз районидаги 71-мактаб директори, Қашқадарё вилояти

Масютина Зоя Ивановна

Ўзбекистон халқ таълими ва фан ходимлари касаба уюшмалари комитети раисининг ўринбосари

Матхолиқов Каримжон

Задарё районидаги 23-мактаб ўқитувчиси, Наманган вилояти

Муҳамедшина Сания Абхатеновна

Жиззах шаҳридаги 7-мактаб ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Муҳитдинова Гулбаҳор Шаҳобутдиновна

Тошкент автомобиль-йўл институтининг кафедра мудири

Норқулов Бозор

29-ҳунар-техника билим юртининг директори, Сурхондарё вилояти

Неъматов Юсупжон Қўчқорович

243-мактаб ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Пак Вера Борисовна

Хива шаҳридаги 20-болалар уйининг директори, Хоразм вилояти

Полвонов Ражаб

Элликқалъа районидаги 34-мактаб директори, Қорақалпоғистон Республикаси

Раупов Иброҳим

Самарқанд шаҳридаги 10-мактаб директори, Самарқанд вилояти

Раҳматуллаев Лутфулла Сайфуллаевич

Янгиобод шаҳридаги 4-мактаб директори, Тошкент вилояти

Раҳмонов Равшан

Навоий давлат педагогика институтининг ректори

Раҳмонов Собиржон Раҳмонович

Асака шаҳридаги 3-мактаб директори, Андижон вилояти

Рашидов Шамситдин

Узун районидаги 13-мактаб ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

Рўзимов Олим

Хазорасп районидаги К. Маркс номли мактаб ўқитувчиси, Хоразм вилояти

Самишкин Виктор Филиппович

Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлигининг Тошкентдаги олий мактаби профессори

Солибоев Аслитдин

Шаҳрихон районидаги 28-мактаб ўқитувчиси, Андижон вилояти

Тараненко Геннадий Иванович

вилоят халқ таълими бошқармаси бошлиғининг ўринбосари, Бухоро вилояти

Темиров Қаҳрамон

Навбахор районидаги 3-мактаб ўқитувчиси, Навоий вилояти

Тошев Насри

Ромитон районидаги Ленин номли мактаб ўқитувчиси, Бухоро вилояти

Умаров Юнусали Умарович

5-мактаб ўқитувчиси, Андижон вилояти

Ҳайдарова Муҳаббатхон

Қува районидаги 26-мактаб ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Ҳафизова Марям Тожибоевна

Ўзбекистон Республикаси Қурилиш вазирлигига қарашли 22-болалар уйининг тарбиячиси

Ҳошимов Раҳматилла

Пахтакор районидаги 1-мактаб ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Худойқулова Ибодат

Нурота районидаги 5-ҳунар-техника билим юртининг директори, Навоий вилояти

Ҳимматов Иброҳим Мусурмонович

Термез шаҳридаги педагогика билим юртининг директори, Сурхондарё вилояти

Йўлдошева Адолат Йўлдошевна

Қарши районидаги 5-болалар боғчасининг тарбиячиси, Қашқадарё вилояти

Юсупова Евгений Васильевна

Олмалиқ шаҳридаги 15-мактаб ўқитувчиси, Тошкент вилояти

Юсупова Маҳфуза

483-болалар боғчасининг мудири, Тошкент шаҳри

Чориев Қарши

Ленин йўли район халқ таълими бўлимининг мудири, Сурхондарё вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган саноат ходими»

Обидова Камила Пўлатовна

«Малика» трикотаж ишлаб чиқариш бирлашмасининг тўқувчиси, Тошкент шаҳри

Абдуманов Набижон Каримович

«Средазэлектроаппарат» илмий ишлаб чиқариш бирлашмасининг Тошкент электро-техника заводи цех бошлиғи

Аман Валерий Наколаевич

«Средазуголь» ишлаб чиқариш бирлашмасига қарашли «Ангренский» разрези юк ортиш—транспорт бошқармасининг машинисти

Ортиқов Пўлат

Жиззах электр тармоқлари директорининг ўринбосари

Отаев Олим Отаевич

«Тошкентхлебпром» бирлашмасининг бош директори

Аҳмедалиев Абдуманноб

Андижон ип газлама комбинатининг бош директори

Аҳмадалиев Содиқ Аҳмадалиевич

Марғилондаги «Атлас» аврли газламалар ишлаб чиқариш бирлашмаси бош директорининг ўринбосари

Барский Аркадий Абрамович

Ўзбекистон Республикаси Бинокорлик материаллари саноати, вазирлиги бошқармасининг бошлиғи

Хўжақулов Ғулом Равшанович

Навоий цемент заводининг таъмирловчи-чилангари

Болтаева Сайламой

Самарқанд чинни заводининг ишчиси

Ваҳобов Раршан

Бухоро трикотаж фабрикасининг директори

Давлатов Халил

Тўрақўрғон районидаги «Ширинлик» комбинатининг директори, Наманган вилояти

Зарипов Улфат

«Средазгазпром» ишлаб чиқариш бирлашмасига қарашли «Ўзбекбургаз» Бухоро пармалаш ишлари бошқармаси бошлиғи

Иванов Владимир Евгеньевич

«Навоийазот» ишлаб чиқариш бирлашмасининг бош муҳандиси, Навоий вилояти

Каримов Маҳамаджон

Намангандаги аврли газламалар шойи ишлаб чиқариш бирлашмасининг бош директори

Кипчанбоева Кулзинай

Чирчиқдаги «Ғунча» тикувчилик ишлаб чиқариш бирлашмаси тикув цехининг тикувчиси, Тошкент вилояти

Қўйчибоев Турашбой

«Средазгазпром» ишлаб чиқариш бирлашмасига қарашли «Муборакгаз» бошқармасининг геологи

Қурбонов Саъдулла

«Юктрансгаз» Ўрта Осиё ишлаб чиқариш бирлашмаси магистрал газ қувурлар Урганч линия бошқармасининг электр монтёри

Маматова Жамила